14.8 C
تهران
۲۰ مهر ۱۴۰۰
کرونا نکات سفر

آیا لباس‌ها به ویروس کرونا آلوده می‌شوند؟

آیا لباس‌ها به ویروس کرونا آلوده می‌شوند؟

آیا لباس‌ها به ویروس کرونا آلوده می‌شوند؟

بسیاری از افراد این روزها نگرانی های زیادی در رابطه با آلودگی های لباس به ویروس کرونا دارند. اما آیا لباس ها به ویروس آلوده می شوند؟

یک متخصص عفونی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی درباره ماندگاری ویروس کرونا روی سطوح چنین گفت: قابلیت ماندگاری ویروس کرونا روی سطوح جامد مانند دستگیره های در، پریز برق، گوشی موبایل، میز کار، صندلی، از ۲ ساعت تا ۹ روز است که بهترین ضدعفونی کننده روی این سطوح آب و محلول‌های ضدعفونی کننده است. اما لباس ها به میزان زیاد به این ویروس آلوده نمی شوند زیرا ویروس کرونا بیشتر روی سطوح صاف ماندگاری دارد. در صورت مشکوک بودن به آلودگی لباس ها می توان به راحتی آنها را در آب بادمای ۷۰ درجه و مواد شوینده معمولی شست.

برای ضدعفونی کردن سطوح نیز می توان از اسپری کردن مخلوط آب و مواد ضدعفونی کننده با نسبت یک قسمت محلول ضدعفونی و ۹ قسمت آب استفاده کرد. بهتر است از آوردن کفش ها به داخل خانه خود داری شود و لباس ها را بعد از ورود به خانه سریعا عوض کرده و در کنار دیگر لباس ها قرار ندهیم. اگر از محل های پرخطر مانند بیمارستان به خانه برمی گردید بهتر است لباس ها را سریعا تعویض کرده و بشویید.

مطالب مرتبط

ترس از بیماری کرونا و تاثیر ‌آن بر بدن

admin

صدای قدم های پاییز در فنلاند

admin

چند نکته در سفرهای هوایی با کودکان

admin

نظر خود را ثبت کنید