13.9 C
Tehran
۲۲ آبان ۱۳۹۸
جاذبه های گردشگری

به پایین نگاه نکنید، فقط ادامه دهید

تلفیق کابل ها، نردبان ها، پل های معلق و پل های چوبی فرات ها بیشترین میزان هیجان و پمپاژ آدرنالین را در کوه ها به شما می بخشد. در اینجا ۷ مورد از تماشایی ترین مناطق را به شما معرفی می کنیم:

The Dolomites via ferrata, Italy
راه آهنی در میان دولومیت قرار دارد و ایده ایجاد مسیرهایی در امتداد طرفین صخره ها با استفاده از کابل های آهنی و نردبان ها برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفته است. از آنجایی که دولومیت ها در جنگ جهانی اول در خط مقدم بودند، مسیرهایی در میانشان ایجاد شد تا سربازان ایتالیایی بتوانند به سرعت و با اطمینان از روی کوه حرکت کنند. امروزه در دولومیت ها بیش از ۶۰۰ مسیر وجود دارند. باید یکی از آنها را متناسب با اندام و جثه و شجاعت خود انتخاب کنید و راهی شوید. در طول راه هم میتوانید در کلبه های کوهستانی بمانید. این مناظر همیشه دیدنی هستند و تونل ها و سنگرها دوران هنوز جنگ هم هنوز قابل مشاهده اند.

Chang Kong via ferrata, China
بدون تردید ترسناک ترین صحنه جهان جاده صخره ای چانگ کنگ در استان شانشی است که قدمت بیشتری دارد. طبق گفته ها، برای رسیدن راهبان به قله مقدس کوه هوآ در قرن سیزدهم ایجاد شده است. با یک سری از تخته های چوبی، که بت میله های آهنی درقلب صخره ها بهم وصل می شوند و هزاران متر از سطح زمین فاصله دارند ساخته شده است، این مسیر جان بسیاری از مردم را گرفته است. امروزه مقامات این کشور ادعا می کنند که افراد دارای بند ایمنی هستند. به شما هشدار می دهیم هنگامی که پیاده روی صخره چانگ کنگ را شروع کردید با دقت تمام مسیر را به اتمام برسانید. این مسیر با ۳۰ سانتی متر عرض، مسیر بسیار باریک و دو طرفه است.

مسیر LaViades Evettes، فرانسه
اولین مسیر جدید فرات آلپ است. این مکان در دامنه های جنوبی Chamonix، در نزدیکی محل اسکی Flegere قرار دارد و به مبتدیان این فرصت را می دهد تا زندگی در راس دنیا را تجربه کنند و از مسیر جنوبی Pic Pic Janvier، که مخصوص کوهنوردان با تجربه تراست لذت ببرند. اگر تجربه کوهنوردی کوهستانی را ندارید باید با یک کوهنورد یا راهنما با تجربه و ماهر بروید، یا قبل از شروع مسیر، دوره کوتاهی برای آموزش اصول کوهنوردی بگذرانید. این مسیر از امتداد قله آژاکس می گذرد و دنباله معدنی قدیمی است. برای شروع این مسیر از تراموای عمومی که تلورید را با دهکده ای کوهی متصل می کند استفاده کنید.

کوه کنیا در راه فرات کنیا
در ارتفاع ۱۶۳۵۵ فوت از سطح دریا، در میان کوه کنیا بالاترین سطح جهان است. مراقب فیل ها، سنبل های وحشی درختان و پلنگ های مسیر قله باشید. این مسیر در کنار یک آتشفشان در حال انقراض قرار دارد و به منظره های بی نظیری از دره ها، قله های نوک تیز معروف است.

مسیر Aletsch سوئیس
بزرگترین یخچال های طبیعی آلپ، آلتچ است و ۴۶ مایل مربع را در بر می گیرد و زمینه اصلی اکثر گردش شما را تشکیل می دهد. تجربه یک پیاده روی روی طولانی ترین پل معلق در رشته کوه های آلپ را در اختیارتان می گذارد. صعودهای شیب دار و پیاده روی های طولانی تمام عضلات شما را به کار می گیرد. خوشبختانه حمام های معروف Valais در پایان این گردش ها برای استراحت و تسکین عضله هایتان در اختیارشما قرارمی گیرند.

Copper Canyon via ferrata, Mexico
این مسیر طولانی و عمیق در ایالات متحده یکی از هیجان انگیزترین تجربه های گردشگری جهان را ارائه می دهد. در پارک Barrancas del Cobre، در نزدیکی ایستگاه قطار El Divisidero و در راه دره ای قرار دارد. مسیر zipline از کنار رستوران آغاز می شود و دارای دو پل معلق است. طول آن بیش از چهار کیلومتر و ۴۵۰ متر از سطح زمین فاصله دارد. این مسیر را همراه با طناب های بلند وگذراز آبشاری عمیق و بالا رفتن از نردبان های هولناک است می پیمایند، اما با این حال برای مبتدیان هم مناسب است و فرصتی بی نظیر برای دیدن شکوه و عظمت یکی از دره های بزرگ جهان است.

Sacred Valley via ferrata, Peru
این فرات دارای صخره های مهیب است که در مسیر رودخانه ارووبامبا، در نزدیکی اولتانتامبو در پرو است. یک پرش سریع، ترشح آدرنالین و منظره های خارق العاده ای را در سراسر دره مقدس ایجاد می کند. هنگامی که به راس رسیدید، می توانید به همان روشی که آمده اید حرکت کنید و به سمت رودخانه برگردید. شما حتی می توانید یک شب در آنجا بگذرانید و خوابیدن در اتاق های مخصوص که در صخره، بالای دره قرار دارند را تجربه کنید.

مطالب مرتبط

هیجانی باور نکردنی در این ۱۰ پارک آبی دنیا

admin

کافه گردی در آمستردام

admin

تماشای مسیرهای شگفت انگیز با این قطارها

admin

نظر خود را ثبت کنید