33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
جاذبه های گردشگری

به پایین نگاه نکنید، فقط ادامه دهید

تلفیق کابل ها، نردبان ها، پل های معلق و پل های چوبی فرات ها بیشترین میزان هیجان و پمپاژ آدرنالین را در کوه ها به شما می بخشد. در اینجا ۷ مورد از تماشایی ترین مناطق را به شما معرفی می کنیم:

مسیر دولومیت (The Dolomites via ferrata)، ایتالیا
راه آهنی در میان دولومیت قرار دارد و ایده ایجاد مسیرهایی در امتداد طرفین صخره ها با استفاده از کابل های آهنی و نردبان ها برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفته است. از آنجایی که دولومیت ها در جنگ جهانی اول در خط مقدم بودند، مسیرهایی در میانشان ایجاد شد تا سربازان ایتالیایی بتوانند به سرعت و با اطمینان از روی کوه حرکت کنند. امروزه در دولومیت ها بیش از ۶۰۰ مسیر وجود دارند. باید یکی از آنها را متناسب با اندام و جثه و شجاعت خود انتخاب کنید و راهی شوید. در طول راه هم میتوانید در کلبه های کوهستانی بمانید. این مناظر همیشه دیدنی هستند و تونل ها و سنگرها دوران هنوز جنگ هم هنوز قابل مشاهده اند.

برای خرید بلیط هواپیما رم به سایت تیک بان، سامانه خرید بلیط هواپیما (www.tikban.com) مراجعه نمائید.

جاده صخره ای چانگ کنگ (Chang Kong via ferrata)، چین 
بدون تردید ترسناک ترین صحنه جهان جاده صخره ای چانگ کنگ در استان شانشی است که قدمت بیشتری دارد. طبق گفته ها، برای رسیدن راهبان به قله مقدس کوه هوآ در قرن سیزدهم ایجاد شده است. با یک سری از تخته های چوبی، که بت میله های آهنی در قلب صخره ها بهم وصل می شوند و هزاران متر از سطح زمین فاصله دارند ساخته شده است، این مسیر جان بسیاری از مردم را گرفته است. امروزه مقامات این کشور ادعا می کنند که افراد دارای بند ایمنی هستند. به شما هشدار می دهیم هنگامی که پیاده روی صخره چانگ کنگ را شروع کردید با دقت تمام مسیر را به اتمام برسانید. این مسیر با ۳۰ سانتی متر عرض، مسیر بسیار باریک و دو طرفه است.

مسیر لاویادس (LaViades Evettes)، فرانسه
اولین مسیر جدید فرات آلپ است. این مکان در دامنه های جنوبی چامونیک (Chamonix)، در نزدیکی محل اسکی Flegere قرار دارد و به مبتدیان این فرصت را می دهد تا زندگی در راس دنیا را تجربه کنند و از مسیر جنوبی پیک پیک جانیور (Pic Pic Janvier)، که مخصوص کوهنوردان با تجربه تراست لذت ببرند. اگر تجربه کوهنوردی کوهستانی را ندارید باید با یک کوهنورد یا راهنما با تجربه و ماهر بروید یا قبل از شروع مسیر، دوره کوتاهی برای آموزش اصول کوهنوردی بگذرانید. این مسیر از امتداد قله آژاکس می گذرد و دنباله معدنی قدیمی است. برای شروع این مسیر از تراموای عمومی که تلورید را با دهکده ای کوهی متصل می کند استفاده کنید.

برای خرید بلیط هواپیما پاریس به سایت تیک بان، سامانه خرید بلیط هواپیما (www.tikban.com) مراجعه نمائید.

کوه کنیا در راه فرات کنیا
در ارتفاع ۱۶۳۵۵ فوت از سطح دریا، در میان کوه کنیا بالاترین سطح جهان است. مراقب فیل ها، سنبل های وحشی درختان و پلنگ های مسیر قله باشید. این مسیر در کنار یک آتشفشان در حال انقراض قرار دارد و به منظره های بی نظیری از دره ها، قله های نوک تیز معروف است.

مسیر آلتچ (Aletsch) سوئیس
بزرگترین یخچال های طبیعی آلپ، آلتچ است و ۴۶ مایل مربع را در بر می گیرد و زمینه اصلی اکثر گردش شما را تشکیل می دهد. تجربه یک پیاده روی روی طولانی ترین پل معلق در رشته کوه های آلپ را در اختیارتان می گذارد. صعودهای شیب دار و پیاده روی های طولانی تمام عضلات شما را به کار می گیرد. خوشبختانه حمام های معروف Valais در پایان این گردش ها برای استراحت و تسکین عضله هایتان در اختیارشما قرارمی گیرند.

بلیط هواپیما برن خود را از سایت تیک بان، سامانه خرید بلیط هواپیما (www.tikban.com) بخواهید.

مسیر کوپر کانیون (Copper Canyon via ferrata), مکزیک
این مسیر طولانی و عمیق در ایالات متحده یکی از هیجان انگیزترین تجربه های گردشگری جهان را ارائه می دهد. در پارک Barrancas del Cobre، در نزدیکی ایستگاه قطار El Divisidero و در راه دره ای قرار دارد. مسیر زیپلاین (zipline) از کنار رستوران آغاز می شود و دارای دو پل معلق است. طول آن بیش از چهار کیلومتر و ۴۵۰ متر از سطح زمین فاصله دارد. این مسیر را همراه با طناب های بلند و گذر از آبشاری عمیق و بالا رفتن از نردبان های هولناک است می پیمایند، اما با این حال برای مبتدیان هم مناسب است و فرصتی بی نظیر برای دیدن شکوه و عظمت یکی از دره های بزرگ جهان است.

مسیر ساکرت والی (Sacred Valley via ferrata)، پرو
این فرات دارای صخره های مهیب است که در مسیر رودخانه ارووبامبا، در نزدیکی اولتانتامبو در پرو است. یک پرش سریع، ترشح آدرنالین و منظره های خارق العاده ای را در سراسر دره مقدس تجربه می کند. هنگامی که به بالا رسیدید، می توانید به همان روشی که آمده اید حرکت کنید و به سمت رودخانه برگردید. شما حتی می توانید یک شب در آنجا بگذرانید و خوابیدن در اتاق های مخصوص که در صخره، بالای دره قرار دارند را تجربه کنید.

مطالب مرتبط

مرداب هسل، همرنگ با جنگل!

Master

قلعه بابک راز مقاومت کوه های آذربایجان

Master

بر فراز ابرها، با این تله کابین ها

Master

نظر خود را ثبت کنید