5.3 C
تهران
۲۴ دی ۱۳۹۸
جاذبه های گردشگری

اینجا دانمارک، مقصدی برای گشت وگذار

حتما باید دلیلی وجود داشته باشد که مردم دانمارک را شادترین مردم جهان بدانند. چه کسی از گشت و گذار یک کشور زیبا و موفق که بهترین های اروپای قدیمی و مدرن را با هم ترکیب کرده خوشحال نخواهد شد؟ با وجود خیابان های سنگفرش شده‌ای که به کلوپ های شبانه منتهی خواهد شد، دوچرخه‌ها و اتوبوس‌هایی که دارای سوخت های زیستی هستند، افراد بسیار خوش‌مشرب و غذاهایی خوشمزه همه اینها دلایل خوبی برای دنبال کردن این مقاله است.

از فرهنگ دانمارکی در شهر آرهوس لذت ببرید
دومین شهر بزرگ دانمارک یکی از نمونه هایی است که فرهنگ “قدیمی با جدید” دیدار می‌کند. علاوه بر اینکه یک شهر فعال دانشجویی است و موزه قدیمی شهر که در هسته تاریخی شهر حفظ شده در این شهر قرار دارد، آرهوس دارای تعدادی از جالب‌ترین معماری‌های مدرن است. بهترین جاذبه شهر را در قلب آن، یعنی موزه هنری آرهوس پیدا خواهید کرد که تجربه بی‌نظیری از خیره‌شدن به شهر را از چشم اندازی وسیع مثل یک رنگین کمان ارائه می‌دهد.

برای تهیه بلیط هواپیما خارجی به تیک بان سامانه خرید بلیط هواپیما (www.tikban.com) مراجعه کنید

برای فرار از شلوغی و ازدحام به جزیره بورنهولم(Bornholm) بروید
دانمارک یکی از شلوغ‌ترین کشورهای اروپاست، بنابراین اگر می‌خواهید از شلوغی‌های شهر دور شوید، به بورنهولم که به آن “بهشت دانمارک” هم می‌گویند بروید که جزیره ای است که در ۲۰۰ کیلومتری کپنهاگ، بین سوئد و لهستان قرار گرفته است. این جزیره به‌دلیل اینکه اغلب به سبب موقعیت استراتژیک خود محل نبرد بوده، دارای بزرگترین قلعه در آن بخش از اروپاست. خوشبختانه، امروزه گردشگران برای لذت بردن از صلح و آرامش در کنار خط ساحلی زیبای جزیره و همچنین بازدید از روستاهای رنگارنگ منطقه به آنجا می‌روند.

به یک تور دوچرخه‌سواری در کپنهاگ ملحق شوید
روش‌های زیادی برای بازدید از پایتخت شگفت‌انگیز دانمارک وجود دارد. با این‌حال، بهتر است که آن را از نزدیک و با پای پیاده یا با اجاره دوچرخه ببینید و زیبایی‌های این شهر پر جنب و جوش را تجربه کنید. کپنهاگ شهری زیباست که از رستوران مشهور و معتبر نوما گرفته تا مجسمه پری دریایی کوچک، چیزهای با ارزش زیادی برای ارائه دارد. از دهکده‌های بازسازی شده و موزه‌هایی که به فاتحان مشهور این سرزمین اختصاص داده‌شده و یا ترکیب‌هایی فوق‌العاده از معماری مدرن و آثار باستانی تاریخی مانند مشاهیر برج گرد را که مربوط به قرن هفدهم است به نمایش می‌گذارند، دیدن کنید.

حس قرون وسطایی را در هلسینگر تجربه کنید
هلسینگر برخلاف بقیه جاهای دانمارک، چشم‌انداز قرون وسطایی خود را حفظ کرده است که این حال و هوا با قدم زدن در خیابان‌های باریک و سنگفرشی بین بندر و هسته شهر کاملا قابل مشاهده است. اصلی‌ترین جاذبه در این شهر بندرگاهی، قلعه کرونبورگ با معماری به سبک رنسانس است که در یونسکو به ثبت رسیده و همچنین صحنه داستان یکی از مشهورترین آثار ادبیات نمایشی جهان یعنی هملت بوده است.

ساحل زیبای جوتلند را تحسین کنید
ساحل شمالی جوتلند در دانمارک به دلیل نور خاص‌اش بسیار مشهور است و در طول قرن‌ها گردشگران و هنرمندان زیادی را به خود جلب کرده است. از تماشای شهر ساحلی اسکاگن، شهر آلبورگ و فانوس دریایی باستانی دفن شده در رابجرگ ناد لذت ببرید. این منظره با شکوه و در عین حال خشن، دارای سواحل سفیدرنگ بی‌انتها، صخره‌ها، تپه‌های شنی و جنگل‌های زیبایی است. همچنین می‌توانید به سمت غرب جوتلند بروید که پارک ملی دریای واددن در آن قرار دارد و در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌است. این سرزمین از هلند تا آلمان و تا سواحل غربی امتداد دارد و به خاطر تنوع زیستی شگفت انگیز پرندگان بسیار شناخته شده است.

مطالب مرتبط

در سفرهای جاده ای این مناطق را از دست ندهید

admin

تجربه ای مهیج در این شهر بازی ها

admin

معروف ترین غارهای جهان

admin

نظر خود را ثبت کنید