5.3 C
تهران
۲۴ دی ۱۳۹۸
جاذبه های گردشگری

ترسناک ترین نقاط جهان (قسمت دوم)

تابوت های آویزان، ساگادا، فیلیپین
اگر شما می خواهید مردگان را در ساگادا ملاقات کنید باید به پایین تر از ارتفاع ۶ پا نگاه کنید. مردم این منطقه مردگان خود را در تابوت هایی قرار داده و آنها را در قبرستان در کنار صخره ها آویزان می کنند. این سنت هزاران سال است که وجود دارد: تابوت خود را بخرید، بمیرید و در کنار اجداد خود قرار بگیرید. بسیاری از تابوت ها صدها سال قدمت دارند و همه آنها کاملا متفاوت هستند، زیرا هر کدام توسط شخصی ساخته شده که اکنون در داخل آنها خوابیده اند.

دروازه جهنم، ترکمنستان
در حالیکه جاس ویدون ما را به این باور رساند که دروازه جهنم می تواند در سانی دیل کالیفرنیا باشد. دروازه جهنم که در وسط کویر کاراکوم ترکمنستان قرار دارد، نامی است که مردم محلی آن را به عنوان دهانه ای که آتش سوزی آن تمام نمی شود می شناسند. هنگامی که دانشمندان شوروی در سال ۱۹۷۱ در جستجوی نفت بودند، به طور اتفاقی به یک مخزن متان برخوردند و سکوی حفاری فرو ریخت و این گاز خطرناک به هوا رها شد.

بلیط هوایپما خارجی خود را از تیک بان سامانه خرید بلیط هواپیما (www.tikban.com) بخواهید.

جزیره مار، سائو پائولو، برزیل
جزیره ایلها دا کویمادا گرانده که به عنوان جزیره مار شناخته می شود، در فاصله ۹۰ متری ساحل سائو پائولو قرار دارد و یکی از خطرناک ترین جزیره ها در سراسر جهان است. این مکان نام خود را از تراکم بسیار زیاد افعی سرنیزه‌ای زرین گرفته است. زمانی که سطح آب دریا در طول ۱۱،۰۰۰ سال قبل افزایش یافته و جزیره مار از سرزمین اصلی برزیل جدا شده، مارهای این جزیره تازه جدا شده بیش از حد تکامل یافتند و بیش از حد وحشتناک تا خود را با تغییرات محیط سازگار کنند.

استودان سدلیک، کوتنا هورا، جمهوری چک
استودان سدلیک باورنکردنی، یک نیایشگاه کوچک زیر کلیسای گورستان آل سینت است که به دلیل تزئینات خوفناک آن در سراسر جهان مشهور است. در اوایل دهه ۱۳۰۰، یک راهب از صومعه سدلیک، خاک مقدس از اورشلیم آورد و آنرا در گورستان کلیسا پراکنده کرد و ناگهان همه دوست داشتند در اینجا دفن شوند. اما جمعیت بیش از حد زیاد شد و اجساد قدیمی باید حفر می شدند تا جایی برای اجساد جدید فراهم شود. با شعار «هدر نده، نخواه». راهبان تصمیم گرفتند استخوان های بیرون آورده شده را استفاده کنند. یک نجار اهل چک به نام فرانتیسک رینت وظیفه هولناکی در چیدن مجموعه ای از ۴۰،۰۰۰ استخوان را به روشی چشمگیر به عهده داشت و به خوبی این کار را انجام داد. ساختارهای استخوانی شامل چهار شمع، یک تاج خانوادگی و چندین شیء استخوانی بودند که از سقف آویزان شدند. حیرت انگیزترین جای آن شاید لوستر عظیم کلیسا باشد که تقریبا هر استخوانی را که در بدن انسان یافت می شود، دارد.

آتشفشان کاوا آیجن، جاوا، اندونزی
آتشفشان کاوا آیجن در اندونزی بخش های وحشتناک و دیدنی است. قلعه جاوا مقادیر غیرطبیعی گازهای گوگردی دارد که دما را تا ۱،۰۰۰ درجه فارنهایت بالا می برد و هنگام عبور از ترک ها و در تماس با هوا، آتش می گیرند. گاز گاهی اوقات درون گوگرد مایع متراکم می شوند که در آن زمان سایه ای آبی رنگ به چشم می خورد و مانند گدازه آتشفشان فرو می ریزد. زمانی که تنها نورهای زیبا را در تاریکی می توان دید، گوگرد کاوا آیجن در تمام ساعات سوزانده می شود.

جنگل آئوکیگاهارا، استان یاماناشی، ژاپن
این جنگل به ظاهر بی سر و صدا در پایین کوه فوجی دارای یک تاریخ بسیار عذاب آور است. آئوکیگاهارا که به طور محاوره ای به عنوان جنگل خودکشی شناخته می شود، دومین مکان مشهور جهان برای خودکشی (بعد از پل گلدن گیت) است. تنها در سال ۲۰۱۰، ۲۴۷ نفر تلاش کردند در اینجا به زندگی خود پایان دهند و ۵۴ نفر آنها موفق شدند. برخی ها در وقوع این پدیده، ارتباط جنگل با شیاطین اساطیر ژاپنی را مقصر می دانند. برخی ها به تراکم درختان اشاره می کنند که صدا را خفه و گم شدن را آسان می کند.

بلیط هوایپما توکیو خود را از تیک بان سامانه خرید بلیط هواپیما (www.tikban.com) بخواهید.

مطالب مرتبط

دور دریاچه های دنیا را بگردید

admin

هیجانی باور نکردنی در این ۱۰ پارک آبی دنیا

admin

معروف ترین غارهای جهان

admin

نظر خود را ثبت کنید