22.1 C
تهران
۸ مهر ۱۳۹۹
کرونا نکات سفر

علائم اولیه بیماری کرونا کدام است؟

علائم اولیه بیماری کرونا کدام است؟

علائم اولیه بیماری کرونا کدام است؟

در حالی که  تا کنون ۲۳۹۴ نفر از مبتلایان به کرونا بهبود یافته‌اند و در مجموع بالغ بر ۸۰۰۰ نفر تا به حال به این ویروس دچار شده اند، قصد داریم علائم اولیه بیماری کرونا را بیشتر توضیح دهیم.

گفتنی است بیش از ۱۱۰ هزار نفر در ۱۰۹ کشور جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اندکه از این تعداد  ۳۸۰۰ نفر در جهان جان باخته‌اند. در ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۹، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته ای  در شهر ووهان چین به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. ویروس ناشناخته ای که از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان منتقل شود و به شدت واگیردار است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود ۷ روز است و علائم بیماری پس از گذشت یک هفته در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم اولیه شامل تب، بدن درد، درد عضلات، گلو درد، سرفه، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی از بیماران دچار علائم گوارشی مانند اسهال و استفراغ می‌شوند. این علائم در بیماری آنفلونزا نیز دیده می شود بنابراین ممکن است در ابتدا با این بیماری به اشتباه گرفته شود اما عکسبرداری و از قفسه سینه و انجام تست با استفاده از کیت های آزمایشگاهی بیماری کرونا را تشخیص می دهد.

آیا لازم است  در صورت سرفه کردن به پزشک بروید؟

پزشکان توصیه می کنند در صورت ب وز کوچکترین علائم سرماخوردگی مانند ابریزش بینی، سرفه و تب خفیف لزومی ندارد به مراکز درمانی مراجعه کنید زیرا یکی از آلوده ترین مناطق ابتلا به ویروس کرونا مراکز درمانی هستند. بنابراین اگر تب شدید پیشرونده و یا سرفه های شدید به همراه تنگی نفس  شما را آزار می دهد حتما به پزشک و یا بیمارستان ها مراجعه کنید. در غیر این صورت د خانه استراحت کرده و از مایعات فراوان و مواد مغذی استفاده کنید.

مطالب مرتبط

بریدگی ها و ترک های پوستی راه انتقال ویروس کرونا

admin

زمان بازگشایی مدارس متناسب با آمار و اطلاعات استان‌ها اعلام می‌شود

admin

استرالیا موفق به کشف درمان احتمالی کرونا ویروس شد

admin

نظر خود را ثبت کنید