33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
جاذبه های گردشگری

سفر به پایتخت فرهنگی روسیه

سن پترزبورگ بیش از ۳۰۰۰ سال پیش به دستور پیتر کبیر ساخته شد. اگرچه پس از انقلاب فوریه ۱۹۱۷ پایتخت به مسکو منتقل شد، اما سن پترزبورگ هنوز هم به عنوان پایتخت «فرهنگی» روسیه شناخته می شود. هنر، معماری و تاریخ روسیه بزرگ و دومین شهر بزرگ را کشف کنید. سن پترزبورگ روی نقشه در یک مثلث قرار دارد که با خلیج فنلاند، کانال اوبوودنی و رود نوا هم مرز است؛ این رودخانه شهر را به دو بخش تقریبا مساوی تقسیم می کند. در جنوب نوا مرکز سن پترزبورگ معاصر قرار دارد و در شمال آن جزیره واسیلیفسکی و پتروگرادکا قرار دارد.

شهر میدان ها
سن پترزبورگ، شهر میدان ها است. در قلب این شهر میدان کاخ وجود دارد که در یک طرف آن کاخ زمستانی و در طرف دیگر آن ساختمان اداری کل سابق قرار دارد. امروزه هر دو این ساختمان ها بخشی از موزه ارمیتاژ با مجموعه ای از بهترین آثار هنری جهان هستند. در مرکز این میدان ستون پنجاه متری الکساندر قرار دارد که در بالای آن یک فرشته وجود دارد که نمادی از پیروزی روس ها بر ناپلئون در سال ۱۸۱۲ میلادی است.

خرید بلیط هواپیما با تیک بان، معتبرترین سامانه خرید اینترنتی

درست در کنار میدان کاخ، ساختمان نیروی دریایی سابق به نام آدمیرالتی قرار دارد. منار مخروطی طلاکاری شده مشهور را تحسین کنید که یکی از نمادهای شهر است. در کافی شاپ بانچ در همان نزدیکی توقف کنید. علاوه بر قهوه عالی، این کافی شاپ غذای سبک اروپایی نیز سرو می کند و پنجره های کف به سقف آن نیز برای تماشای مردم عالی است.
از خیابان بولشایا مورسکایا به سمت میدان سنت اسحاق بروید و در سایه کلیسای سنت اسحاق بایستید (بزرگترین کلیسا در شهر)، مجسمه امپراتور نیکولاس اول را ببینید و در هتل های لوکس آستوریا و آنگلتر اقامت کنید و از کاخ بزرگ مارینسکی بازدید کنید. این کاخ در مقابل پل آبی وسیع ترین پل شهر (تقریبا ۱۰۰ متر) واقع شده است. فضای چشم گیر نئوکلاسیک را مشاهده کنید و به بالای گنبد عظیم بروید تا منظره پانورامای شهر را ببینید.

بین کلیسای جامع و دیواره خاکی رودخانه نوا، میدان سنا وجود دارد که انقلاب دسامبریست در آن اتفاق افتاد. امروزه توجه اصلی به تندیس سوارکار برنزی است که اسب سوار خود پتر کبیر می باشد، یک اثر تاریخی که نام آن در اشعار شاعر مشهور روسیه، الکساندر پوشکین ماندگار شده است. این میدان به خاطر ساختمان سابق سنا، این نام را به خود گرفت که روبروی تندیس اسب سوار قرار دارد. درست در کنار سالن نمایشگاه مرکزی اسب سواری و ساینود مقدس قرار دارد که میزبان نمایشگاه های منظم هنری معاصر است.

Nevsky Prospekt
نیکولای گوگول، نویسنده قرن نوزدهم، در داستان های خود خیابان نوسکی پراسپکت را به عنوان «کانال ارتباطی جهانی سن پترزبورگ» توصیف کرده است. نوسکی شلوغ ترین تفرجگاه شهر است که بهترین ویترین از پایتخت سابق می باشد. ساختمان های نوسکی چندین بار تاکنون بازسازی شده اند. خطوط یکنواخت ساختمان ها با ارتفاع یکسان که گهگاهی با آّراهه ها، میدان ها یا کلیساها شکسته می شوند. یکی از این کلیساها، کلیسای جامع کازان است که با یک ستون برجسته احاطه شده و به گونه ای طراحی شده که شبیه به باسیلیکای سن پیتر در رم است. این بنا به عنوان بنای یادبود «مادر خدای کازان» ساخته شده، کلیسای جامع کازان در دوران اتحاد جماهیر شوروی به موزه آتیسم تبدیل شد.

با رزرو هتل ارزان نگران هزینه های اضافی سفر نباشید

Vasilyevsky Island
جزیره وسیلیسکی که در زبان محلی به عنوان «واسکا» شناخته می شود، بزرگترین جزیره سن پترزبورگ است. اینجا همان جایی است که پیتر اول قصد داشت پایتخت جدید خود را در آن بسازد. زمانی که نظرش را عوض کرد، ده ها کانال کنده شده بود. کانال ها به خطوط و چشم اندازها خیابان های اصلی جزیره تبدیل شدند. گشت خود در جزیره را با استرلکا (اسپیت) آغاز کنید. شرقی ترین نقطه جزیره با بیشترین نقاط دیدنی، از ساختمان قدیمی بورس اوراق بهادار در پشت ستون های روسترال معروف بازدید کنید که در قرن نوزدهم به عنوان لامپ های ناوبری از آنها استفاده می شد. جزیره وسیلیسکی محله اولین ها است: اولین موزه کانستکامرا، جایی که پیتر کبیر اشیای عجیب و غریب متنوع را گرد هم آورد، اولین دانشگاه مجموعه دوازده کالج، و اولین ساختمان سنگی در شهر کاخ منشیکو.

Petrogradka
پتروگرادکا ساید، با نام مستعار پتروگرادکا، قدیمی ترین بخش این شهر است. در اینجا، در جزیره زایاچی (هار) پیتر کبیر، قلعه پیتر و پاول را در سال ۱۷۰۳ میلادی ساخت. امروزه این قلعه چندین موزه را در خودر جای داده است که عبارتند از زندان سابق و کلیسای جامع زیبای سن پیتر و پاول، دخمه های رومانوو، یک خانواده اشرافی که از سال ۱۶۱۳ تا ۱۹۱۷، بر روسیه حکومت می کردند.
یک پل کوچک از قلعه تا پتروگراد ساید وجود دارد که توسط یک مسجد زیبای آبی و کاخ کشسینسکایا احاطه شده، این کاخ زمانی متعلق به یک رقصنده باله، عشق نیکلای دوم بود. این بنا در حال حاضر محل موزه تاریخ سیاسی است. برای ناهار به رستوران چخوف بروید، قسمت داخلی آن شبیه صحنه ای از نمایش های آنتون چخوف است. چند غذای سنتی روسی مانند بورشت و پلمنی امتحان کنید

مطالب مرتبط

گذرگاهی به نام جاده ابریشم

Master

رستوران گردی به سبک میلیاردرها

Master

حقاق جالب از واتیکان، کوچکترین کشور جهان!

Master

نظر خود را ثبت کنید