11 آذر 1400
اخبار کرونا

استرالیا موفق به کشف درمان احتمالی کرونا ویروس شد

استرالیا موفق به کشف درمان احتمالی کرونا ویروس شد

محققان استرالیایی مدعی شده اند با استفاده از روش درمانی جدید، برخی از بیماران آلوده به کرونا ویروس را در مان کرده اند.

به گزارش تیک بان، گروهی از محققان استرالیایی ادعا می‌کنند که درمانی برای کرونا ویروس جدید  کشف کرده اند که قادر است حال بیماران کرونایی را بهبود ببخشد.

دکتر “دیوید پترسون” مدیر مرکز تحقیقات بالینی دانشگاه کوئینزلند در همین باره گفت:  محققان از دو نوع دارو استفاده کرده‌اند که نتایج خوبی برروی بیماران مبتلا به کرونا داشته است. او معتقد است چنین دارویی نباید فعلا به عنوان درمان قطعی تلقی شود بلکه یک درمان بالقوه است.

یکی از این داروها به اولین بیماران مبتلا به کرونا تجویز شده که موجب ناپدید شدن ویروس در بدن آنها و به دنبال آن بهبودی کامل بیمار از عفونت شده است. بیماران پس از پایان درمان، به هیچ وجه شاهد وجود کرونا ویروس در بدن خود نیستند. هردو داروی عنوان شده قبلا در استرالیا تولید و استفاده می شده است.

پزشکان با توجه به تاریخچه استفاده از این داروها، تجربه طولانی مدتی از سازگاری آنها با سیستم ایمنی بدن انسان دارند و این درمان، هیچ عارضه جانبی در انتظار بیمار نخواهد بود.

“پترسون” همچنین افزود: محققان ما امیدوارند تا پایان ماه مارس به یک درمان قطعی دست یابند و درمان بیماران را آغاز کنند.

داروهای اچ‌.آی‌.وی درمان کرونا

“به گفته پترسون” پزشکان با استفاده از یک داروی اچ‌.آی‌.وی موسوم به “sic” توانسته اند ویروس کرونا را به زانو درآورند.

این دارو بر روی اولین بیماران چینی که در استرالیا بودند، خیلی خوب جواب داده است. یک درمان مفید برای مقابله با کووید-۱۹ که جهان را فرا گرفته و بیش از ۱۵۰ هزار نفر را در دنیا مبتلا کرده است،  کمتر از معجزه نیست.

مطالب مرتبط

تمهیدات ویژه سفر بعد از شکست کرونا

admin

نتایج پژوهش‌های بین‌المللی درباره ماندگاری کرونا ویروس در هوا

admin

از بین رفتن کرونا در تابستان حقیقت یا شایعه؟

admin

نظر خود را ثبت کنید