31.7 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
معرفی هتل ها

هتل فضایی آرورا، اقامت در خارج از زمین!

هتل فضایی آرورا

همه عاشقان سفر تجربه اقامت در هتل های زمینی را دارند اما بعید می دانم کسی تا به حال اقامت در یک هتل فضایی را تجربه کرده باشد! این روزها توجه سرمایه گذاران به گردشگری فضا جلب شده است و در این راستا سعی می کنند تا تمامی امکانات لازم را برای یک فضانوردی بی عیب و نقص فراهم کنند. نخستین هتل فضایی دنیا به درخواست شرکت Axiom Space ساخته شده است. این هتل عجیب با هدف گردشگری در فضا به وسیله “فیلیپ استارک” انجام شده است. اگر علاقه مند به اقامت در فضا هستید، در ادامه با تیک بان همراهی کنید تا درباره این هتل فضایی بیشتر گفتگو کنیم.

آرورا، اولین هتل فضایی دنیا!

اولین هتل فضایی یک هتل تجاری گردشگری می باشد که ایستگاه آرورا نام دارد. قرار است ساخت هتل در سال ۲۰۲۰ به اتمام برسد و اولین مسافران خود را به گشت و گذار فضایی ببرد! فیلیپ استارک می گوید: “کلیه قواعد و اصول خاصی که برای حضور انسان در فضا باید انجام شود، در این هتل رعایت شده است.”

مسافران با اقامت در این هتل جالب می توانند نمایی شگفت انگیز از زمین را ببینند. نکته جالب تر این که هر دو ساعت یک بار هتل به دور زمین می چرخد! حتی عجیب تر این که مسافران می توانند شاهد ۱۶ بار طلوع و غروب خورشید را از فضا مشاهده کنند!

اولین هتل فضایی دنیا
اقامتی فضایی در فضا

با رزرو این هتل علاقه مندان می توانند به فضا بروند و یک دور اساسی فضا را بگردند! اما چگونه؟

اقامت فضایی در ایستگاه آرورا انجام می شود و مستلزم پرداخت هزینه ای سنگین است. در هر بار سفر تعداد کمی می توانند در این هتل اقامت داشته باشند. هتل علاوه بر خدمه ها تنها ۴ مسافر ظرفیت دارد. هتل از تعدادی اتاقک تشکیل شده که با لامپ های ال ای دی تزیین شده اند.

قرار است هتل در سال ۲۰۲۰ به فضا پرتاب شود. مسافران برای رزرو هتل از مدتها قبل اقدام کرده اند. یک سفر ۱۰ روزه به فضا نیازمند ثبت نام در ایستگاه فضایی بین المللی و آموزش نکات لازم به مدت ۱۵ هفته می باشد. علاقه مندان از خرداد ماه سال ۱۳۹۷ مشغول یادگیری نکات ضروری برای سفر به فضا هستند و برای ثبت نام مبلغ ۵۵ میلیون دلار پرداخت کرده اند!

هزینه اقامت در هتل فضایی آرورا

سازمان ناسا هزینه اقامت در هتل فضایی را به ازای هر نفر شبی ۳۵ هزار دلار اعلام کرده است. البته هزینه کلاسها نیز به مبلغ فوق اضافه می شود.

چندی پیش شرکت اوریون اسپن اعلام کرد که اولین هتل فضایی نهایتا تا سال ۲۰۲۲ به فضا پرتاپ می شود و مسافران می توانند شرایط خلا را تجربه کنند. همچنین منظره ای خیره کننده از زمین و طولع و غروب خورشید را از منظری جدید ببینند. نام این هتل هیجان انگیز ” ایستگاه آرورا” است و جازه سفری مهیج و منحصر به فرد را به علاقه مندان به فضا می دهد. هرچند این یک سفر چند ده میلیون دلاری می باشد اما ارزشش را دارد!

طراحی هتل فضایی از منظر استارک برنامه‌ای رویایی است که موجب می شود مسافران هیجان واقعی را تجربه کنند. او معتقد است در این طرح ایجاد هماهنگی کامل با حرکات بدن انسان در شرایط بی وزنی در نظر گرفته شده است. به صورتی که مسافر حس آزادی و زندگی در دنیایی متفاوت و متناهی احساس نماید.

اقامت در هتل فضایی آرورا
زمین از منظری دیگر!

مسافران با اقامت در کپسول های هتل می توانند زمین را از فضا مشاهده کنند و هر دو ساعت یک بار به دور آن بگردند! دیوارهای هتل از نوعی بالشتک که از جنس جیر هستند، ساخته شده اند که به راحتی امکان قرار گرفتن هتل را در مدار می دهد. نور اتاقک ها از لامپ های ال ای دی تامن می شود که قابل تغییر و تنظیم می باشد. دکوراسیون هتل بسیار مدرن و زیباست و بنا بر سلیقه مسافر قابل تغییر است.

اولین تجربه سفر هتل آرورا، متصل به ایستگاه فضایی انجام می شود ولی در سفرهای بعدی امکان پرواز مستقل وجود دارد.

سفر با هتل فضایی بسیار گران تمام می شود اما می توان با خرید بلیط هواپیما سفرهای هیجان انگیزی را تجربه کرد که دست کمی از سفر به فضا ندارد. تیک بان با ارائه انواع بلیط هواپیما سفری به یاد ماندنی را برای شما فراهم می کند.

مطالب مرتبط

۸ هتل برگزیده رم در سال ۲۰۱۹

Master

اقامت در هتلی رنگارنگ

Master

تلفیق سنت و مدرنیته، در ۹ هتل روسیه

Master

نظر خود را ثبت کنید