31.7 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
اخبار کرونا

کیت های تشخیص کرونا در داخل کشور تولید می شود

کیت های تشخیص کرونا در داخل کشور تولید می شود

کیت های تشخیص کرونا در داخل کشور تولید می شود 

طبق تحقیقات تیم تیک بان رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: کیت‌های تشخیصی تولید داخل برای ویروس کرونا تا هفته آتی وارد چرخه می‌شود.

کیانوش جهانپور در همین باره گفت: کیت‌های تشخیصی تولید داخل برای ویروس کرونا توسط انستیتو پاستور ایران تایید شده و با تایید سازمان غذا و دارو، احتمالا هفته‌ای ۸۰ هزار کیت تشخیصی تولید داخل برای ویروس کرونا وارد چرخه استفاده می‌شود.

وی همچنین اظهار داشت : این کیت‌های تشخیصی پس از رفع نیازهای داخلی کشور، می‌تواند به کشورهای دیگر هم صادر شود.

در حال حاضر وضعیت ایران در مقابله با کرونا قابل مقایسه با سایر کشورها نیست و به جرئت می‌توان گفت که طرح غربالگری و مقابله با ویروس کرونا باعث کاهش بار مراجعه به بیمارستان‌ها شده است.

جهانپور در رابطه با کرونا در دیگر کشورها بیان کرد: شرایط ویروس کرونا در کشورهای اروپایی به شدت وخیم است و خوش بختانه با وجود شبکه بهداشت در ایران، توانستیم موفقیت‌های خوبی در شناسایی به موقع مبتلایان به دست آوریم.

شناسایی و مداخله زود هنگام در زمینه ویروس کرونا حتی می‌تواند به صورت جهانی اجرایی شود. شبکه بهداشت در ایران در این زمینه بسیار موثر عمل کرده است. زیرساخت شبکه بهداشت در بسیاری از کشورهای اروپایی هم وجود ندارد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اظهار کرد: مشارکت مردم در طرح غربالگری کرونا از مرز ۵۰ میلیون نفر گذشته است. مردم برای آگاهی از وضعیت سلامتی خود حتما به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند.

وی افزود: ثبت نام در سامانه salamat.gov.ir ما را به سمت شناسایی و مداخله زود هنگام درباره ویروس کرونا می‌برد. تاکنون ۵۰ میلیون نفر غربالگری شده اند و در حال حاضر در انتظار حدود ۳۰ میلیون نفری هستیم که در این سامانه ثبت نام نکرده‌ و هنوز غربالگری نشده‌اند.

مطالب مرتبط

چین بیماری کرونا را مهار کرد!

Master

کرونا تا خرداد با ماست

Master

آیا داروی کرونا به زودی ساخته می شود؟

Master

نظر خود را ثبت کنید