31.7 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
اخبار کرونا

زمان بازگشایی مدارس متناسب با آمار و اطلاعات استان‌ها اعلام می‌شود

زمان بازگشایی مدارس

زمان بازگشایی مدارس متناسب با آمار و اطلاعات استان‌ها اعلام می‌شود

وزیر آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس بیان کرد: مهمترین ماموریت آموزش و پرورش در سال‌جاری اجرای سند تحول بنیادین از طریق طراحی و تهیه بسته‌های اجرایی است و تلاش می‌کنیم دانش‌آموزان را به مهارت‌هایی مجهز کنیم که قابلیت‌های آن‌ها را بروز و امکان ظهور دهد.

به گزارش تیک بان، محسن حاجی‌میرزایی در همین باره گفت:‌ دنیا با وققه آموزشی مواجه شده است و بیش از یک میلیارد و ٨٠٠ میلیون دانش‌آموز در سراسر دنیا از حضور در کلاس درس محروم هستند و همه کشورها برای جبران وقفه و تداوم جریان آموزش تدابیری را در دستور کار قرار داده اند.

وی همچنین افزود: از همان روزهای نخستین تعطیلی مدارس به دلیل شیوع کرونا، وزارت آموزش و پرورش با همکاری سازمان صدا و سیما، کار آموزش را آغاز کرد. تلاش کردیم شبکه‌هایی انتخاب شود که توزیع، پوشش و گسترش جغرافیایی‌شان خوب است و این کمک زیادی به ما کرد.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: با آمار و اطلاعات استان‌ها اعلام می‌شود که چه زمانی مدارس بازگشایی خواهد شد.

قرار است در شبکه اجتماعی دانش‌آموزان «شاد» همان مدرسه‌ای که در فضای واقعی وجود دارد در فضای مجازی شکل بگیرد و همان مناسبات مدرسه واقعی مانند برگزاری آزمون، حضور و غیاب در این فضا اتفاق بیفتد. امیدواریم تا نیمه فروردین با رفع مشکلات فنی بستر عملیات آموزش بر روی شبکه شاد شکل بگیرد تا دانش‌آموزان بتوانند با ورود به هرکدام از پیام‌رسان‌ها وارد مدرسه و کلاس خود بشوند.

حاجی میرزایی همچنین تصریح کرد: در ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب شده است آموزش‌های انجام شده محاسبه شود و اگر تعطیلات مدارس به اردیبهشت موکول شود ۴ تا ۶ هفته به سال تحصیلی افزوده شود. تا اسفند ماه  ٧٠ درصد محتوای آموزشی انجام شده بود و ۳۰ درصد باقی مانده که تلاش می‌کنیم تا محتوای باقی‌مانده به روش‌های مختلف آموزش داده شود و کاستی در آن نداشته باشیم.

مطالب مرتبط

آیا داروی کرونا به زودی ساخته می شود؟

Master

نکات مهم برای پیشگیری از کرونا در پمپ بنزین

Master

کیت تشخیص کرونا ساخت وزارت دفاع به تولید انبوه می رسد!

Master

نظر خود را ثبت کنید