31.7 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
اخبار کرونا

کیت تشخیص کرونا ساخت وزارت دفاع به تولید انبوه می رسد!

کیت تشخیص کرونا ساخت وزارت دفاع به تولید انبوه می رسد

کیت تشخیص کرونا ساخت وزارت دفاع به تولید انبوه می رسد

کیت تشخیص ویروس کرونای ساخت وزارت دفاع صبح امروز رونمایی شد و به تولید انبوه رسید. متخصصان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح این کیت را طراحی کرده اند که صبح امروز در ستاد کل نیروهای مسلح رونمایی شده و به تولید انبوه رسید.

به گزارش تیک بان، سردار عزیزی دلشاد در خصوص کیت های آماده شده گقت: کمیته فنی و تحقیقات قرارگاه امام رضا(ع) پروژه های متعددی را پیگیری می کند که یکی از آنها کیت تشخیصی کرونا می باشد. وجه مهم تولید انبوه این کیت‌ها آمادگی نیروهای مسلح برای تهدیدهای زیستی مشابه است.

سردار عزیزی دلشاد درباره مشخصات کیت تشخیص کرونا گفت: این کیت در زمان سه ساعت می‌تواند بیماری را با دقت بالا تشخیص داده و تمام ژنوم های رایج دنیا را شناسایی کند. نمونه تحقیقاتی این کیت قبل از اسفندماه و پیش از آنکه اولین نمونه بیماری کرونا در کشور تشخیص داده شود آماده شد. از آن زمان تا کنون مراحل تحقیقاتی انجام شد و مجوزهای لازم را کسب کرد تا امروز آماده تولید انبوه شود.

این کیت مانند نمونه های مشابه خود در دنیا می باشد و امتیازات مناسبی در صحت و دقت کیت دیده شده است.

دریادار امیری، نماینده وزارت دفاع در مراسم رونمایی کیت های تشخیص کرونا گفت: اوایل اسفند ماه وزارت دفاع اعلام کرد که به فناوری کیت تشخیصی کرونا دست پیداکرده است و امروز مفتخریم که نسل دوم این کیت‌ها که به تولید انبوه رسیده رونمایی می گردد. کیت‌های تشخیص کرونا صد درصد بومی هستند و امکان تولید سریع آنها وجود دارد و در صورت نیاز کشورها نسبت به صادرات آن اقدام می شود.

کیت های تشخیص کرونا مطابق با پروتکل‌های اعلامی از سوی وزارت بهداشت بوده و فلوچارت تشخیصی ابلاغ شده و توسط مراجع مربوطه به تایید رسیده است. کیت‌ها دارای صحت و دقت بسیار بالایی هستند که با دقت بالای ۹۸ درصد به تائید مراجع وزارت بهداشت رسیده است. زمان تشخیص کیت تولیدی ۳ ساعت بوده که با دقت بسیار بالا انجام می شود.

مطالب مرتبط

آزمایش موفقیت آمیز واکسن کرونا روی موش ها

Master

توصیه های مهم برای پیشگیری از کرونا

Master

تاج کرونا بر سر گردشگری ایران

Master

نظر خود را ثبت کنید