31.7 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
اخبار کرونا

روند نزولی مبتلایان به کرونا در شهرهای پر شیوع

روند نزولی مبتلایان به کرونا در شهرهای پر شیوع

روند نزولی مبتلایان به کرونا در شهرهای پر شیوع

طبق گزارشات تیک بان مسئول ناظر بر اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا درباره روند شیوع کرونا در کشور گفت: در حال حاضر شهرهای پرشیوع نسبت به گذشته روند نزولی مبتلایان را نشان می دهند. البته این به معنای از بین رفتن بیماری در آن شهر نیست، بلکه تعداد موارد بیماری کاهش یافته است.

در همین راستا دکتر ایرج حریرچی به خبرنگاران گفت: میانگین رفتار مردم در برخورد با کنترل کرونا نشان داد که آنها از فرهنگ بالایی برخوردار هستند. البته از تعداد محدودی که به توصیه‌های ما عمل نکردند نیز گلایه‌ داریم و خواهش می‌کنیم از این پس با توجه به صحبت‌های ما به روند کاهش شیوع بیماری کمک کنند. البته این نکته نیز مهم است که دولت و سایر قوا تصمیم به برخوردهای جدی‌تر با برخی بی قانونی‌ها گرفتند.

وی با بیان اینکه استان گیلان از استان‌های پرشیوع بیماری بوده است اظهار کرد: خوشبختانه اکنون شهرهای پرشیوع نسبت به گذشته روند نزولی ابتلا را در پیش گرفته‌اند. البته این به معنای از بین رفتن بیماری در آن شهر نیست بلکه تعداد موارد بیماری کاهش یافته است. گفته می‌شود برخی بیمارستان‌ها ظرفیت کافی ندارند. در دستورالعمل‌های موجود در صورتیکه ۸۰ درصد تخت‌های بیمارستانی پر شده باشد ما از آن تحت عنوان بحران یاد می‌کنیم. این در حالیست که ۲۰ درصد تخت‌ها خالی هستند. اکنون در گیلان بیمارستان‌ها شلوغ هستند اما نگران تعداد جدید بیمار برای بستری نیستیم.

وی درباره ماندن افراد در خانه چنین گفت: ماندن در خانه برای کنترل زنجیره انتقال بیماری می‌تواند یک فرصت‌ باشد، مردم این فرصت را مغتنم شمرده و در کنار یکدیگر به خوبی زندگی کنند. در اوضاع کنونی اشکال تراشی و ایراد گرفتن را کنار بگذارند و سعی نکنند زندگی را به کام یکدیگر تلخ کنند.

حریرچی درباره خستگی و فرسودگی کادر درمانی نیز چنین اظهار کرد: اکنون ۹۸ درصد خدمات در بخش دولتی ارائه می‌شود. در شرایط فعلی و حرکت به سمت عادی شدن اوضاع و کاهش موارد بیماری باید خدمات ضروری را نیز در کنار اقدامات کنترلی برای کرونا انجام دهیم. بعد از تعطیلات به حضور بخش خصوصی در حوزه درمان نیاز بیشتری خواهیم داشت.

مطالب مرتبط

زمان پایان کرونا اعلام شد!

Master

نقش ویتامین دی در مقابله با کرونا

Master

نکات مهم برای پیشگیری از کرونا در پمپ بنزین

Master

نظر خود را ثبت کنید