16 آذر 1400
اخبار کرونا

کرونا المپیک ۲۰۲۰ را هم زمین گیرکرد!

کرونا المپیک ۲۰۲۰ را هم زمین گیرکرد!

کرونا المپیک ۲۰۲۰ را هم زمین گیرکرد! 

به دلیل شیوع بیماری کرونا و خارج شدن از حالت عادی بسیاری از مراسم و برنامه های جهانی لغو شده اند. یکی از برنامه های جمعی که به علت شیوع ویروس کووید ۱۹ به تعویق افتاد، مراسم المپیک ۲۰۲۰ ژاپن است. مسابقات المپیک امسال قرار بود در تاریخ ۲۴ ژوئیه تا ۹ اوت برگزار شود که با تصمیم مقامات به تعویق افتاد.

تعویق المپیک ۲۰۲۰ به دلیل کرونا

اخیرا وزیر المپیک ژاپن اعلام کرد که احتمال به تعویق افتادن المپیک ۲۰۲۰ ژاپن بسیار زیاد است. هرچند تصمیم قطعی را کمیته جهانی المپیک می گیرد. ژاپن میلیاردها دلار برای المپیک امسال هزینه کرده است در حالی که گسترش ویروس کرو.نا به راحتی تمام مراسم المپیک را معلق خواهد کرد.

در همین راستا گمانه زنی ها حاکی از آن است که احتمالا المپیک ۲۰۲۰ به جای تابستان در اواخر سال ۲۰۲۰ برگزار شود اما هنوز تصمیماتی قطعی در این زمینه گرفته نشده است. به هر جهت لغو المپیک در شرایط فعلی بهترین تصمیم خواهد بود اما این موضوع زیان های اقتصادی را متوجه ژاپن خواهد کرد.  پیشتر هارویوکی تاکاهاشی، یکی از اعضای کمیته المپیک اعلام کرده بود که احتمالا المپیک ۲۰۲۰ در یک یا دو سال آینده برگزار خواهد شد که وزیر المپیک ژاپن تعویق ۲ ساله را برای المپیک ۲۰۲۰ رد کرده است.

این تصمیم در پی لغو اعزام تیم ورزشی کانادا و استرالیا به المپیک ۲۰۲۰ گرفته شد. بنابراین ژاپن تصمیم گرفت تا المپیک ۲۰۲۰ را به سال آینده یعنی سال ۲۰۲۱ موکول کند.

مطالب مرتبط

سفرهای شاد با طبیعت‌گردی در روزهای کرونا

admin

ترس از بیماری کرونا و تاثیر ‌آن بر بدن

admin

علائم اولیه بیماری کرونا کدام است؟

admin

نظر خود را ثبت کنید