۵ بهمن ۱۳۹۹
اخبار کرونا

کرونا المپیک ۲۰۲۰ را هم زمین گیرکرد!

کرونا المپیک ۲۰۲۰ را هم زمین گیرکرد!

کرونا المپیک ۲۰۲۰ را هم زمین گیرکرد! 

به دلیل شیوع بیماری کرونا و خارج شدن از حالت عادی بسیاری از مراسم و برنامه های جهانی لغو شده اند. یکی از برنامه های جمعی که به علت شیوع ویروس کووید ۱۹ به تعویق افتاد، مراسم المپیک ۲۰۲۰ ژاپن است. مسابقات المپیک امسال قرار بود در تاریخ ۲۴ ژوئیه تا ۹ اوت برگزار شود که با تصمیم مقامات به تعویق افتاد.

تعویق المپیک ۲۰۲۰ به دلیل کرونا

اخیرا وزیر المپیک ژاپن اعلام کرد که احتمال به تعویق افتادن المپیک ۲۰۲۰ ژاپن بسیار زیاد است. هرچند تصمیم قطعی را کمیته جهانی المپیک می گیرد. ژاپن میلیاردها دلار برای المپیک امسال هزینه کرده است در حالی که گسترش ویروس کرو.نا به راحتی تمام مراسم المپیک را معلق خواهد کرد.

در همین راستا گمانه زنی ها حاکی از آن است که احتمالا المپیک ۲۰۲۰ به جای تابستان در اواخر سال ۲۰۲۰ برگزار شود اما هنوز تصمیماتی قطعی در این زمینه گرفته نشده است. به هر جهت لغو المپیک در شرایط فعلی بهترین تصمیم خواهد بود اما این موضوع زیان های اقتصادی را متوجه ژاپن خواهد کرد.  پیشتر هارویوکی تاکاهاشی، یکی از اعضای کمیته المپیک اعلام کرده بود که احتمالا المپیک ۲۰۲۰ در یک یا دو سال آینده برگزار خواهد شد که وزیر المپیک ژاپن تعویق ۲ ساله را برای المپیک ۲۰۲۰ رد کرده است.

این تصمیم در پی لغو اعزام تیم ورزشی کانادا و استرالیا به المپیک ۲۰۲۰ گرفته شد. بنابراین ژاپن تصمیم گرفت تا المپیک ۲۰۲۰ را به سال آینده یعنی سال ۲۰۲۱ موکول کند.

مطالب مرتبط

ایفل هم سقوط کرد!!

admin

هتل های رونالدو بیمارستان می شوند!

admin

آیا داروی کرونا به زودی ساخته می شود؟

admin

نظر خود را ثبت کنید