33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
نکات سفر

ترفندهای ساده برای غذای سالم در هواپیما

به نظر می رسد که غذاهای پرواز روز به روز در حال تغییراست. اما جان والتون، کارشناس هوانوردی چند ترفند مهم برای تهیه غذای مناسب هنگام پرواز دارد.

مقداری بیشتر هزینه‌ کنید
ساده ترین راهکار این است که چند دلار اضافی خرج کنید. تعداد زیادی ای از شرکت های هواپیمایی وعده های غذایی را ارائه می دهند، که سطح کیفیت بهتری دارند. به عنوان مثال، در شرکت هواپیمایی فرانسه، مکانی به نام “la carte” هست و با هزینه  ۱۲ تا ۲۸ یورو سرآشپز دارد و همچنین منو سنتی فرانسه، غذاهای دریایی و ایتالیایی را ارائه می دهد. در ترمینال ۵ لندن، رستوران های Gordon Ramsay’s Plane Food Grab & Go Picnic قرار دارند که سالاد چغندر ترد و یا گوشت گاو همراه با خردل، انواع سالمون کبابی خوشمزه یا کلم بروکلی، پنیر ترش، با شکلات تارت و پنیرهای بریتانیایی دراین رستوران ها سرو می شوند.

برای خرید بلیط هواییما خارجی به تیک بان، سامانه خرید بلیط هواپیما (ww.tikban.com) مراجعه نمائید.

اگر میخواهید غذای مخصوصی سفارش دهید، ابتدا اینکار را انجام دهید. مسافرین معمولاً در ابتدا غذاهای گیاهی و دسرهای خود را میخورند و سپس غذا سفارش می دهند. پس برای اینکه در نوبت صف های طولانی نمانید ابتدای پرواز غذای خودرا سفارش دهید. غذاهای گیاهی هواپیما به طور کلی مناسب نیستند، اما اگر علاقمند به ادویه جات هندی، بنگلادشی یا سایر کشورهای آسیای جنوبی هستید، گزینه وعده غذایی “گیاهان آسیایی” را انتخاب کنید. قطر ایریز میگوید ” یک غذای گیاهی است که با ادویه ترشی جات از قاره هند سرخ شده است. این ماده شامل: سبزیجات، میوه ها، لبنیات، رایحه های مرتبط با قاره هند است.

همه چیز را مرتب نگه دارید
از تولید زباله حتی یک ظرف غذا هم جلوگیری کنید زیرا ریختن زباله فقط زحمت بیشتری را برای خدمه ایجاد می کند. درست است که آن ها بابت کارشان پول می گیرند اما درست نیست که با ناخن ها، دستمال کاغذی ها، محصولات بهداشتی یا فنجانی را که در آن نوشیدنی خورده اید روبه روشوند.

بلیط هواپیما چارتر خود را از تیک بان، سامانه معتبر خرید بلیط هواپیما (www.tikban.com) بخواهید.

غذای خود را بیاورید
یک همبرگر خوشمزه از نیویورک، سوشی تازه از بازار کوچک آمستردام، برنج سرخ شده از Changi سنگاپور و هر چه که میتوانید متناسب با سلیقه خود بیاورید زیرا درهرصورت بهتر از غذایی است که در هواپیما به شما می دهند. فقط نوشیدنی همراه غذای خود را در هواپیما تهیه کنید.

مطالب مرتبط

انتخاب بهترین کوله پشتی مسافرتی!

Master

بهترین مکان‌ها برای تنها سفر کردن

Master

تبدیل روزمرگی ها به زندگی پر از ماجرا

Master

نظر خود را ثبت کنید