4.9 C
تهران
۶ بهمن ۱۴۰۱
مجله گردشگری تیک بان
رستوران ها کرونا نکات سفر

آیا خوردن ماهی موجب ابتلا به ویروس کرونا می شود؟

آیا خوردن ماهی موجب ابتلا به ویروس کرونا می شود؟

آیا خوردن ماهی موجب ابتلا به ویروس کرونا می شود؟

غذاهای دریایی مانند انواع  ماهی ها منبع غنی امگا ۳ هستند و اتفاقا این روزها ما نیاز به دریافت منابع کافی امگا ۳ داریم. دریافت منابع غذایی این اسید چرب به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند. بنابراین خوردن ماهی دو بار در هفته را توصیه می شود.

منابع غذایی دریایی چون ماهی علاوه بر امگا ۳، منبع خوبی برای سلنیوم  هستند. سلنیوم یک ماده آنتی اکسیدانی است که برای بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن نقش اساسی دارد.

دلیل شیوع کرونا در چین استفاده از مواد غذایی نامتعارف و غیر معمول و تماس با حیواناتی مانند خفاش است و هیچ ارتباطی با مصرف ماهی ندارد. نکته قابل توجه در مصرف ماهی نحوه طبخ آن است. بهتر است ماهی طوری طبخ شود که کاملا پخته شود و از خوردنگوشت نیم پز خودداری گردد. مصرف پروتئین ها در تقویت سیستم ایمنی بدن تقش دارد و علاوه برانواعگوشت، تخم مرغ، حبوبات و انواع مغزها منبع خوبی برای دریافت پروتئین ها هستند. مصرف سبزیجات تازه و نان های سبوس دار نیز بسیار حائز اهمیت می باشند و بدن را در برابر مقابله با ویروس کرونا تقویت می کنند.

مطالب مرتبط

زندگی با طعم سبک های مختلف موسیقی

Master

در سفر هم می توانید شیک باشید

Master

در پایتخت دانمارک به دنبال غذاهای لذیذ باشید

Master

یک دیدگاه

رومیتا جمعه، ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ at ۱:۳۱ ب٫ظ

سلام
ممنونم از اطلاعاتی که دادین البته اینم بگم به نظر من دلیل شیوع کرونا در چین استفاده از مواد غذایی نامتعارف و غیر معمول و تماس با حیواناتی مانند خفاش نبوده و فقط حدس و گمانه

پاسخ در جواب

نظر خود را ثبت کنید