33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
کرونا

چرا باید در خانه بمانیم؟

چرا باید در خانه بمانیم؟

چرا باید در خانه بمانیم؟ 

در روزهای شیوع ویروس کرونا همه سطوح و اقشار جامعه به ماندن در خانه تشویق می شوند اما یک سوال مهم برای افراد ایجاد می‌شود که چرا نباید از خانه خارج شویم؟ یا علت قرنطینه خانگی چیست؟

در یک جامعه افراد زیادی هستند که در مشاغل مختلف فعالیت می کنند و یا بیشتر از دیگران در معرض خطر آلودگی به ویروس می باشند. اگر افراد جامعه را به ۴ گروه تقسیم کنیم، بیشتر متوجه اهمیت قرنطینه خانگی می شویم.

گروه اول افراد بیمار هستند. کسانی که به هر علتی به ویروس مبتلا شده اند. از آنجایی که ویروس کرونا قبل از بروز علائم بیماری به مدت ۱۴ روز قابل انتقال است، بسیاری از مبتلایان ناخواسته بیماری خود را به افراد دیگر منتقل کرده اند. در واقع آنها به عنوان ناقل تعداد زیادی از افراد را به بیماری مبتلا می کنند. دسته دیگر کسانی هستند که دانسته یا نادانسته با بیماران در تماس بوده اند. این افراد نیز به عنوان ناقلان و بعدها به عنوان بیماران می توانند افراد بیشتری را مبتلا کنند.

دسته دیگر نزدیکان و دوستان و افراد خانواده بیماران هستند که حتما باید قرنطینه شوند تا از شیوع بیشتر بیماری جلوگیری شود. آخرین دسته افراد کاملا سالم جامعه می باشند که اگر بتوانند خود را در خانه قرنطینه کنند احتمال این که بیمار یا ناقل بیماری شوند بسیار کم است. بنابراین برای حفظ افراد سالم و جلوگیری از انتقال بیماری مهمترین نکته شکستن چرخه انتقال است و ان چرخه جز با قرنطینه خانگی شکسته نمی شود.

پس برای از بین بردن بیماری کرونا تا حد ممکن پیش از اعلام رسمی از خانه خارج نشوید. برای پیشگیری از بیماری مشارکت و تعامل بهترین راه است.

مطالب مرتبط

بریدگی ها و ترک های پوستی راه انتقال ویروس کرونا

Master

چگونه تعطیلات عید در خانه سرگرم شوید؟

Master

تاریخ جدید المپیک توکیو مشخص شد!

Master

نظر خود را ثبت کنید