33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
جاذبه های گردشگری

باغ وحش های اروپا، تفریحگاه جذاب برای دوستداران حیوانات

اگر شما عاشق حیوانات هستید، حتما به آنچه که این بار خواهیم گفت علاقمند می شوید. باغ وحش ها یک مکان عالی کوچک برای خانواده ها یا گروهی از افراد هستند که دوست دارند بعد از ظهر خود را به تماشای حیوانات و کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنها سپری کنند. اگر چه بسیاری از افراد، باغ وحش ها را به عنوان یک زیستگاه و قفس غیرطبیعی برای گونه های گران بهای جهان می دانند، این شرایط قرن هاست که تغییری نکرده است. امروزه باغ وحش ها حیوانات زیادی را از انقراض نجات داده، زندگی آنها را طولانی تر کرده و به زندگی بهتر آنها کمک کرده اند. ما ۵ باغ وحش در اروپا را انتخاب کرده ایم، پس برای یک سفر به دنیای خارق العاده حیوانات آماده شوید.

Basel, Switzerland
باغ وحش بازل که هنوز به اندازه کافی مشهور نشده، قطعا یکی از بهترین ها در جهان است. این باغ وحش پربازدیدترین جاذبه کشور با تقریبا ۲ میلیون بازدیدکننده در سال است. این باغ وحش به رژیم غذایی و رفتار حیوانات آن توجه زیادی می کند. این سیاست ها باعث شده که باغ وحش بازل رتبه اول را داشته باشد زیرا به تولید مثل گونه های در معرض خطر مانند اکاپی، یوزپلنگ و کرگدن هندی که به همراه فلامینگوها و میمون ها زندگی می کنند و مشهورترین حیوانات باغ وحش هستند، کمک می کند. این باغ وحش در میان مردم بازل به «زولی» معروف است. این باغ وحش از سال ۱۸۷۴ حیوانات عجیب و غریب تری را در خود جای داده است و همیشه ایده خوبی برای یک گشت و گذار کوتاه است زیرا آنقدر بزرگ نیست که شما کل روز خود را از دست دهید.

 خرید بلیط هواپیما چارتر، با تیک بان معتبرترین سامانه خرید اینترنتی

Edinburgh, Scotland
این باغ وحش اسکاتلند برای اولین بار در جهان، پنگوئن ها را در خود جای داد و پرورش داد، همچنین برای اولین بار در انگلیس کوالا و پاندای غول پیکر را پذیرفت. این باغ وحش به طور فعال در پرورش گونه های در معرض خطر انقراض و ترویج حفاظت از آنها در سراسر جهان مشارکت دارد. یکی از دیگر از دلایل مشهور بودن این باغ وحش، محوطه هنری شامپانزه است که زیر نظر کارشناسانی مانند چین گودال ساخته شده است. ویژگی برجسته باغ وحش ادینبورگ، رژه معروف پنگوئن ها است، زمانی که پنگوئن ها از محوطه خود خارج می شوند و با نگهبانان خود اطراف را می گردند، بسیار دیدنی هستند. از زمان افتتاح آن در سال ۱۹۱۳ میلادی، این باغ وحش بازدیدکنندگان زیادی را به سوی خود جذب کرده است، بازدیدکنندگانی که برای دیدن بیش از ۱۰۰۰ حیوان و تجربه یک برنامه پر از رویدادها و فعالیت های آموزشی از صحبت های نگهبانان گرفته تا تماس دست با حیوانات، به این باغ وحش می آیند.

Vienna, Austria
زمان آن رسیده که قدیمی ترین باغ وحش جهان، را که در سال ۱۷۵۲ افتتاح شده، به شما معرفی کنیم. در این زمان طولانی که این باغ وحش افتتاح شده، هم مرکز حفاظت و هم مرکز آموزش بوده است. این همچنین یکی از زیباترین باغ وحش های جهان است زیرا در زمین مشهورترین جاذبه گردشگری وین، کاخ شون برون واقع شده است. در میان سایر اولین ها، این باغ وحش اولین باغ وحشی است که دارای اولین فیلی می باشد که در قفس متولد شد و اولین زایمان طبیعی پاندا در اروپا انجام گرفت. بازدیدکنندگان فرصت این را دارند که از تماشای پاندای بزرگ، پنگوئن ها، میمون ها، فیل ها و بسیاری از گونه های دیگر لذت ببرند. این باغ وحش به منظور آموزش بازدید کنندگان در قالب تورهای هدایت شده جالب، دسترسی به پشت صحنه و تورهای شبانه، به نمایش صحبت های حیوانات و غذا خوردن آنها تمرکز دارد.

 Berlin, Germany
با افتخار می توان گفت که پایتخت آلمان دارای مشهورترین باغ وحش در اروپا است. شاید به این خاطر است که این باغ وحش مجموعه چشمگیری از ۱۵۰۰ گونه و بیش از ۲۰۰۰۰ حیوان را در خود جای داده است که بیش از هر باغ وحشی در جهان است. این باغ وحش نقش اساسی در برنامه پرورش بسیار موفق گونه های در معرض خطر و معرفی آنها، همچنین ایجاد زیستگاه حیوانات تا حد ممکن شبیه به زیستگاه های طبیعی آنها داشته است. با این حال، بزرگترین ستاره باغ وحش برلین، خرس قطبی نات بود که در این باغ وحش متولد شد. علاوه بر اورانگوتان ها، گوشتخواران و خرس های قطبی، بازدیدکنندگان می توانند با گونه های کمتر شناخته شده ای مانند گوزن های نادر و خوک ها آشنا شوند.

 با رزرو هتل خارجی در اروپا سفری خوش را آغاز کنید

Prague, Czech Republic
گفته می شود که باغ وحش پراگ چهارمین باغ وحش برتر جهان است و ما باور داریم که این به خاطر مکان دلپذیر و جالب آن برای همه، به ویژه بازدیدکنندگان جوان است. زمانی که به آنجا می روید، حتما از «بخشی که نباید از دست دهید» بازدید کنید. در آنجا با یک برنامه زمانی، مهمترین اتفاقات باغ وحش در طول روز نمایش داده می شود. با این حال، جذاب ترین قسمت ها، جزیره میمون ها است که شما می توانید گیاهان و جانوران فوق العاده و جنگل اندونزی را ببینید و با لمورهای دوست داشتنی بازی کنید. همچنین اگر با کودکان به آنجا می روید، آنها را به منطقه کودکان و باغ وحش کودکان ببرید، این بخش ها به طور ویژه برای کودکان ساخته شده که می توانند وارد محیط حیوانات شوند و با حیوانات خانگی مانند خوک ها، گوسفند، خرگوش ها، اسب ها و غیره بازی کنند. در اینجا همچنین چندین ماشین اسلات وجود دارد که کودکان می توانند غذاهای کم کالری بخرند و به حیوانات مورد علاقه خود غذا بدهند.

مطالب مرتبط

گردشگری مجازی، پدیده ای رو به رشد

Master

بهترین جاذبه های گردشگری فیلیپین که حیرت انگیز هستند

Master

آندلس قطب زیبایی اسپانیا

Master

نظر خود را ثبت کنید