31.7 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
جاذبه های گردشگری

از دره ستارگان قشم، به تماشای آسمان بنشینید

دره ستارگان قشم

قشم جزیره ای در جنوب ایران و در آب های گرم خلیج فارس، یکی از دیدنی ترین جزایر جهان است که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. این جزیره زیبا با دارا بودن خصوصیات طبیعتی خود می تواند برای بسیاری از گردشگران جالب توجه باشد. عجایب طبیعی زیادی در جزیره قشم دیده می شود که یکی از آن ها دره ستارگان است. بسیاری از عاشقان طبیعت با خرید بلیط هواپیما قشم برای بازدید از این دره به جزیره قشم سفر می کنند. تیک بان در این مطلب درباره دره ستارگان قشم اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار می دهد. در ادامه با ما همراه شوید.

دره ای به درخشندگی ستارگان!

جزیره قشم جاذبه های گردشگری زیادی را در خود جای داده است. ژئوپارک قشم، جنگل های حرا، تنگه چاهکوه، غار نمک، بام قشم، زیستگاه لاک پشت ها و تعدادی از مراکز خرید از جاذبه های این جزیره زیبا هستند. با رزرو هتل قشم می توانید روزهای بیشتری را در این جزیره میهمان جنوبی ها باشید و از تمامی جاذبه های آن دیدن نمایید.

بعد از استراحت می توانید به دره ستارگان بروید و از آنجا آسمان پرستاره جنوب را تماشا کنید. در این دره سنگ های عجیبی وجود دارد که در دوران سنوزوئیک زمین شناسی شکل گرفته اند. قدمت این سنگ ها به دو میلیون سال پیش بر می گردد. سنگ ها براثر فرسایش خاک در طی سالیان دراز به اشکال مختلف درآمده اند و به عنوان بخشی از ژئوپارک خاورمیانه در یونسکو به ثبت رسیده اند.

بومیان محلی معتقدند که سنگ های دره ستارگان بر اثر برخورد شهاب سنگ ها با زمین به این شکل شده اند.

دره ستارگان

اگر ساعتی را در این دره سپری کنید متوجه صداهای عجیب و غریب می شوید که ممکن است موجب ترس تان بشود! مردم محلی این صداها را ناشی از وجود ارواح سرگردان در این دره می دانند. آن ها معتقدند با تاریک شدن هوا، ارواح سرگردان در این منطقه رفت و آمد می کنند! از همین رو شب ها کسی جرات ماندن در این دره را ندارد! اما این صداها در واقع ناشی از وزش باد در لابلای سنگ ها می باشد که باعث توهم می شود.

با این وجود، شب های این دره بهترین زمان برای تماشای آسمان پر ستاره جنوب است. می توانید شب ها با تماشای مناظر زیبا در سکوتی مرموز به خلوت بپردازید و یا تصتویر خارق العاده از ستارگان را از لنز دوربین ثبت کنید.

نحوه دسترسی به دره ستارگان

دره ستارگان در غرب روستای برکه خلف در فاصله ۵ کیلومترى از ساحل جنوبى جزیره قشم قرار گرفته است. این دره یکی از زیباترین پدیده های طبیعی است که در طی میلیون ها سال بر اثر فرسایش خاک به وجود آمده است. این دره در جاده غارهای خور بس واقع شده که می توان با خرید بلیط هواپیما داخلی از آن دیدن کرد. به همین جهت بهتر است ابتدا به جزیره قشم رفته سپس به روستای برکه خلف بروید. در امتداد این روستا، مسیری ۵۰۰ متری وجود دارد که می توانید از این طریق به دره ستارگان برسید. با توجه به گرمای زیاد این منطقه بهترین زمان سفر به دره، فصل پاییز و زمستان است. در اوایل بهار نیز سفر به دره ستارگان بسیار شگفت انگیز و روح نواز است.

در نزدیکی دره ستارگان می توانید از روستای دیدنی برکه خلف و غارهای خوربس نیز دیدن کنید . دره چاهکوه و غار نمکین قشم از دیگر پدیده های طبیعی این جزیره است که بسیار عجیب و تماشایی هستند. با مراجعه به سایت تیک بان می توانید از قیمت بلیط هواپیما مطلع شده و با ارزان ترین بلیط به این جزیره شگفت انگیز سفر کنید.

مطالب مرتبط

آبشار نوژیان خرم آباد، بهشتی گمشده!

Master

فرهنگ وین شما را به دیدن این مکان ها دعوت می کند

Master

ماسال طبیعتی به زیبایی بهشت

Master

نظر خود را ثبت کنید