33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
جاذبه های گردشگری

ترسناک ترین نقاط جهان (قسمت اول)

یک گودال همیشه سوزان در وسط ترکمنستان، یک کلیسا در نزدیکی پراگ ساخته شده از استخوان های انسانی، یک روستای کوچک در ژاپن پر از عروسک که تعداد آنها ۱۰ برابر مردم است. ما ممکن است در یک دنیای زیبای بزرگ زندگی کنیم اما سیاره ما مطمئنا سهم نسبتا خوبی از مکان های وحشتناک و اسرارآمیز دارد. مکان هایی که چشم انتظار مسافران هستند. از پارک های تفریحی شبیه جهنم گرفته تا جزیره های پوشیده از مارها، مکان های ترسناک زیادی در جهان وجود دارد. آیا آماده سفر هستید؟

ناگورو، ژاپن (Nagoro, Japan)
ناگورو یک روستای کوچک ژاپنی با یک ویژگی بسیار قابل توجه است: یک جمعیت از عروسک هایی که تعداد آنها حدود ۱۰ برابر جمعیت انسانی است. ساکنان عروسکی کار یک زن محلی به نام تسوکیمی آیانو است که پس از مرگ یا مهاجرت همسایگان، ماکت آنها را ساخت. عروسک های ترسناک در قسمت های مختلف شهر دیده می شوند. یک مرد ماهیگیر که در کنار رودخانه نشسته، دانش آموزانی که کل کلاس های درس را پر کرده اند، زوج های سالخورده که روی نیمکت های بیرون خانه نشسته اند.

صلیب های کروسس، لیتوانی (Hill of Crosses, Siauliai, Lithuania)
مردم از قرن چهاردهم صلیب هایی روی این تپه در شمال لیتوانی قرار داده اند. در دوره قرون وسطی، صلیبی ها به استقلال لیتوانی تمایل داشتند. سپس، پس از یک قیام دهقانی در سال ۱۸۳۱، مردم صلیب ها را به یاد شورشیان مرده، در این مکان قرار دادند. این تپه در زمان اشغال اتحاد شوروی از سال ۱۹۴۴ تا ۱۹۹۱ دوباره به مکانی دفاعی تبدیل شد. این تپه و صلیب ها سه بار توسط شوروی ها با بولدوز تخریب شد اما مردم محلی دوباره آن را ساختند. در حال حاضر بیش از ۱۰۰،۰۰۰ صلیب در اینجا وجود دارند که در مقابل بادهای ترساننده گرد هم آمده اند.

جزیره عروسک ها،در Xochimilco مکزیک
برخلاف تاریخ و موقعیت خوشیکیمو به عنوان یکی از میراث جهانی یونسکو، در درجه اول بیشتر به خاطر «ایسلا دو لا مونکاس» یا «جزیره عروسک ها» مشهور است. این جزیره کوچک که در میان کانال های دهکده پنهان شده، به صدها عروسک و بخش عروسک آویزان از درختان و پنهان در میان چمن ها مشهور است. گرچه این مکان بیشتر شبیه یک فیلم ترسناک است اما چینامپا (شبیه به یک جزیره مصنوعی) در گذشته محل زندگی مردی مرحوم به نام جولیان سانتا باررا بود. پس از پیدا کردن جسد یک دختر در نزدیکی کانال، باررا اسباب بازی هایی جمع آوری کرد و به امید فراری دادن ارواح شیطانی آنها را به نمایش گذاشت.

سنترالیا (Centralia, Pennsylvania)
از اواخر دهه ۱۸۰۰ تا ۱۹۶۰، سنترالیا به لطف معادن زغال سنگ، یک جای عجیب اما شلوغ در پنسیلوانیا بود. با این حال، هنگامی که یک مین در سال ۱۹۶۲ آتش گرفت، شعله های آتش از طریق تونل های بهم پیوسته شروع به پخش شدن روی زمین کردند. گرچه شهروندان از این وضعیت آگاه بودند، اما تا دو حادثه چند سال بعد، واقعا مشکلی پیش نیامده بود. از سال ۲۰۱۴، تنها هفت ساکن باقی مانده، گرچه سنترالیا کاملا شبیه یک شهر ارواح به نظر می رسد. اگر به این شهر متروکه بروید، بسیاری از ساختمان های پراکنده، پیاده روهای فروریخته و نقاشی های دیواری مسیر ۶۱ را پیدا خواهید کرد. در صورتی که فراموش می کنید چرا شهر متروکه شده است، می توانید گاهی اوقات دود ناشی از آتش سوری زیرزمینی را مشاهده کنید که دانشمندان تخمین زده اند حداقل تا ۲۵۰ سال دیگر نیز آتش سوزی ادامه خواهد داشت.

غارهای Sabah ،Gomantong  مالزی
غارهای گومانتونگ در مالزی با دیواره های آهکی از شگفتی های جغرافیایی است که ارتفاع دیواره ها در برخی نقاط به ۳۰۰ پا می رسد اما بازدیدکنندگان اغلب این مکان را به عنوان یکی از منزجرکننده ترین تجربه های حیات وحش که تاکنون دیده اند، توصیف می کنند. اول از همه، گومانتونگ بیش از دو میلیون خفاش را در خود جای داده که منجر به تشکیل لایه ای از چلغوز (یا همان فضله خفاش) روی سطح زمین می شود. حتی در مورد لیز خوردن نیز فکر نکنید، زیرا دستگیره ها نیز به اندازه کف زمین کثیف است. اگر شما بتوانید از خفاش های آویزان روی رودخانه بگذرید، با چندین سوسک مالزی که در اطراف وجود دارند، مواجه خواهید شد. هر کجا که چلغوز باشد، سوسک نیز خواهد بود. در نهایت، اگر شما از بوی بد خفاش ها و سوسک هایی که زیر پای شما له می شوند بگذرید، چندین موجود فوق العاده دیگر وجود دارد که ممکن است آنها را ببینید که عبارتند از مارها، عقرب ها، خرچنگ های آب شیرین و صدپای پست بزرگ اسکوتیگرا مخلوقات مسموم که حداقل سه اینچ طول دارند.

برای خرید بلیط هوایپما مالزی به تیک بان، سامانه خرید اینترنتی بلیط (www.tikban.com) مراجعه نمائید.

مطالب مرتبط

در تور سافاری دبی مراقب آدرنالین خود باشید

Master

بدون انجام این تفریحات، کشورها را ترک نکنید

Master

بهترین کافه های تاریخی در پراگ

Master

نظر خود را ثبت کنید