31.7 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
کرونا

از بین رفتن کرونا در تابستان حقیقت یا شایعه؟

از بین رفتن کرونا در تابستان حقیقت یا شایعه؟

از بین رفتن کرونا در تابستان حقیقت یا شایعه؟ 

این روزها شایعاتی در رابطه با از بین رفتن ویروس کرونا در فصل تابستان منتشر شده است اما این موضوع تا چه اندازه صحت دارد؟

با شیوع بیماری کرونا از چین نظریه های پزشکی زیادی شکل گرفت که یکی از آنها از بین رفتن ویروس کرونا در فصل گرم بود. این نظریه در ابتندا توسط پژوهشگران اعلام شد و بعدها سیاستمداران نیز به آن دامن زدند تا شاید از وحشت و استرس ناشی از بیماری بکاهند. اما با تحقیقات بیشتر درباره ویروس کووید ۱۹ باید بگوییم که این موضوع شایعه ای بیش نیست. چرا که هنوز اطلاعات دقیقی مبنی بر ناوبودی ویروس در هوای گرم وجود ندارد.

نابودی کرونا در تابستان

نظریه نابودی ویروس کرونا در فصل تابستان بسیار قوتگرفته است به طوری که برخی از افراد بسیار امید وارند با آغاز فصل تابستان ویروس از بین خواهد رفت. براساس احتمالات تا اواخر فروردین این ویروس به اوج خود خواهد رسید و کم‌کم شاهد کاهش شیوع آن و حتی از بین رفتن ویروس کرونا خواهیم بود. در حقیقت نمی توان با اطمینان گفت که گرمای هوا موجب از بین رفتن این ویروس می شود.

سازمان بهداشت جهانی به این موضوع اینگونه اشاره کرده است که افزایش دما قدرت انتقال این ویروس را کاهش می دهد نه لین که کاملا آن را از بین می برد. از سوی دیگر برخی از پژوهشگران اعتقاد دارند که اگر از بین رفتن کرونا در تابستان صحت داشته باشد پس در کشورهایی با آب و هوای گرم مانند استرالیا نباید شاهد این بیماری باشیم در حالی که چنین نیست.

چندی پیش مدیر امور برنامه‌های اضطراری سازمان جهانی بهداشت، در یکی از کنفرانس‌ها اشاره کرد که هیچ شواهدی مبنی بر نابودی ویروس کرونا در فصل تابستان وجود ندارد و هرگونه اظهاری در این زمینه اشتباه است. از همین رو شاید تابستان سرعت شیوع کرونا را کاهش دهد اما به طور قطع نمی تواند آن را به طور کامل از بین ببرد.

مطالب مرتبط

علائم اولیه بیماری کرونا کدام است؟

Master

وقتی یکی از افراد خانواده به کرونا مبتلا می شود

Master

نتایج پژوهش‌های بین‌المللی درباره ماندگاری کرونا ویروس در هوا

Master

نظر خود را ثبت کنید