33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
نکات سفر

کودکان خود را عاشق سفر کنید

اولین لبخند، غلتیدن، حرف زدن و قدم های کودک نقطه عطف رشد کودک است. والدین به راحتی می توانند در مورد بهترین زمان برای کلاس شنا، سه چرخه و دوچرخه سواری را از کارشناسان بپرسند. اما چه زمانی باید فرزندان خود را به ماجراهای فضای باز ببریم؟ ارین کریکلند، روزنامه نگار و بنیانگذار وبسایت سفر خانوادگی آلاسکا، AKontheGo، پیشنهاد می کند که از جایی که در آن زندگی می کنید آغاز کنید: «هدف، موفقیت برای کل خانواده است و برای رفتن به آنجا نیاز دارید که در ابتدا با کوچکترین و یا بی تجربه ترین عضو خانواده آغاز کنید». در حالیکه هر کودک به طور متفاوت رشد می کند، ما پیشنهادهایی برای مناسب ترین سن کودکان در انجام ماجراهای مختلف ارائه می دهیم.

نوزادان تازه متولد شده
اگر شما والدینی هستید که قبل از تولد فرزندتان از ماجراجویی های فضای باز لذت می بردید، هیچ دلیلی برای نبردن فرزندتان به بیرون از خانه وجود ندارد. به یاد داشته باشید که یک نوزاد در چند ماه اول تولد هنوز در حال توسعه سیستم ایمنی بدن خود است، پس والدین باید دقت کنند که نوزاد را به فضاهای عمومی خیلی شلوغ نبرند اما به این معنی نیست که نوزاد شما نباید از خانه بیرون برود. مطمئن باشید که لباس نوزاد مناسب با آب و هوا باشد. زیاد زیر نور آفتاب قرار ندهید و زمانی که از تولد نوزاد ۶ ماه گذشت، از کرم ضدآفتاب استفاده کنید (اگر کوچکتر از این بود، از کلاه، لباس و سایه بان استفاده کنید). رفتن به کمپ با نوزاد آسان تر از چیزی است که شما فکرش را می کنید. قبل از اینکه کودکان چهار دست و پا بروند، والدین نباید نگران رفتن کودکان به مناطق خطرناک اطراف کمپ باشند. این بهترین زمان برای رفتن به کمپینگ شبانه در یک پارک نزدیک خانه است، در این صورت می توانید در مواقع اضطراری به خانه برگردید. اما زمان مناسبی نیست که در سرمای زمستان یا گرمای تابستان به کمپ بروید.

برای خرید بلیط خارجی تیک بان همراه شماست

نوزادان (۶ – ۱۲ ماه)
فعالیت های فضای باز برای نوزادان شامل پیاده روی، کمپینگ و کلاس های شنا است. البته یک نوزاد ۶ ماهه نمی تواند مسیر را برود اما برداشتن قدم های کوچک (راه رفتن معمولی یا با رورولک) می تواند تمرین خوبی برای کودک زیر نظر مادران و پدرها باشد. بین۶ تا ۱۲ ماهگی، رفتن به کمپ با کودک در حال رشد کمی چالش برانگیزتر است. آنها می خواهند به اطراف بروند و حرکت کنند و هر چیزی را بردارند و به دهانشان ببرند (چوب، گل، حشره). والدین باید احتیاط کنند و از امنیت کودک مطمئن شوند.

کودک نوپا (۲ – ۳ ساله)
در سن ۲ – ۳ سالگی، کودکان قدرت و صبر پیاده روی طولانی را ندارند، اما همیشه از گذراندن زمان در بیرون از خانه با خانواده لذت می برند. علاوه براین، فرصتی برای آشنایی با حشرات، گل ها یا رودها فراهم می شود. کودکان نوپا دوست دارند به فضای باز بروند و از خوابیدن زیر ستاره ها هیجان زده می شوند.
برای اولین تجربه کمپینگ کودک نوپا، یک شب را در نزدیکی خانه بگذرانید. یک چادر خوب بزنید تا همه از باد، باران و سرما در امان باشند. اولین کمپ شاید زمان خوبی برای این نباشد که کودک تمام روز بدون خواب کوتاه فعالیت کند و همسایه های شما در کمپ نیز از اینکه صدای گریه کودک را نمی شنوند خوشحال خواهند شد. برای ورزش های آبی، این زمان مناسبی برای قایقرانی کوتاه با کودک نوپای خود در قسمت وسط قایق باشد. زیاد روی آب نمانید (۲۰ – ۳۰ دقیقه کافی خواهد بود) و همیشه کودک خردسال شما باید یک جلیقه نجات مناسب بپوشد. به یاد داشته باشید که در این سن، مقصد مهم نیست، سطح راحتی کودک با فضای بیرون و ادامه دادن این ماجراجویی ها مهم است.

کودکان پیش دبستانی (۳ – ۵ ساله)
پس از استفاده از کیسه خواب در اتاق نشیمن، چادر زدن در حیاط خلوت و شاید یک شب در پارک نزدیک خانه، کودک پیش دبستانی شما اکنون برای سفرهای طولانی تر در کمپ آماده است. اگر کودک شما تجربه دارد، برای آخر هفته به یک پارک ملی بروید. عمدا مقصدی را انتخاب کنید که مورد علاقه کودک شما باشد، احتمالا یک ساحل کنار دریاچه، آبشار یا تپه ای برای گشت و گذار باشد.
سن ۴ – ۵ سالگی با بالا رفتن از دره ها و صخره ها، زمان مناسبی برای شروع صخره نوردی است. کودکان پیش دبستانی معمولا برای استفاده از مهارت های حل مشکل آماده هستند تا از یک مسیر تخته سنگ عبور کنند و بیشتر باشگاه های کوهنوردی حداقل سن ۵ سالگی را برای شروع دیوارهای کوهنوردی تعیین کرده اند. زمانی که ماجراجویی های فضای باز را برنامه ریزی می کنید، ارین کریکلند به والدین توصیه می کند که دستور کار را کنار بگذارند. او می گوید: من در کلاس ها و رویدادهای مبتنی بر خانواده یافتم که کودکان به کارهای برنامه ریزی نشده و زمان های پیش بینی نشده در فضای باز علاقه دارند. مکانی را پیدا کنید، یک کمپ بزنید و آنها را به بازی های آزاد تشویق کنید. در این صورت ممکن است کمی زمان ببرد که کودک بداند این به چه معنی است اما زمانی که شروع به بازی با گل، بالا رفتن از درخت یا شنا در یک برکه را آغاز کنند، شما متحیر خواهید شد.

در هر جای دنیا رزرو هتل خود را از تیک بان بخواهید

ماجراجویی های فضای باز در هر سنی
آماده سازی کودکان برای یک عمر ماجراجویی در فضای باز متفاوت تر از آماده سازی کودکان برای داشتن یک زندگی مستقل نیست. به عنوان یک والدین انتظارات خود را واقع بینانه و انعطاف پذیر نگه دارید. ماجراجویی های فضای باز با کودکان قطعا متفاوت تر از زمانی است که به تنهایی به کوهنوردی و کمپینگ می روید. چز چساک، نویسنده سفر و مشاور تجارت فضای باز، می گوید: «فقط برو، حتی به آن فکر هم نکن. نگران این نباش که آیا فرزندت در سن مناسبی است یا نه، زیرا هیچ سنی مناسب نیست. فرض کنید که شما به زمان کمپینگ یا کوهنوردی یک نوجوان توجه بیشتری کنید اما نقطه کلیدی این است که باید آنها را به مکان های مختلف ببرید و فرصت تجربه های جدید را از آن ها نگیرید.

مطالب مرتبط

اکسیژن هواپیما چگونه تامین می شود؟

Master

زندگی با طعم سبک های مختلف موسیقی

Master

سفر در کرونا: هر آنچه باید بدانید

Master

نظر خود را ثبت کنید