6.7 C
تهران
۱۶ بهمن ۱۴۰۱
مجله گردشگری تیک بان
کرونا

بسیج سازمان های مردم نهاد علیه کرونا

مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان‌ شرقی خبر داد:

سازمان‌ های مردم‌ نهاد برای شکست ویروس کرونا بسیج شدند

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان ‌شرقی از بسیج سازمان ‌های مردم‌ نهاد این استان برای شکست ویروس کرونا خبرداد.

به گزارش سایت تیک بان و  به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، بدر شکوهی امروز در جلسه هماهنگی با سازمان‌های مردم‌ نهاد برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از بسیج سازمان‌های مردم‌ نهاد استان برای شکست ویروس کرونا خبر داد و اظهار داشت: ما باید از تمامی ظرفیت های عظیم سازمان های مردمی برای رفاه حال مردم استفاده کنیم. حضور گسترده مسئولین در این زمینه می تواند دلهره و نگرانی های مردم را کم کند.

وی با بیان اینکه حضور سمن ها در استان برای مقابله با بحران کرونا ویروس بسیار موثر بوده است، ادامه داد: مطمئن هستیم این بار نیز با همکاری و همدلی تمامی مردم و مسئولین ذیربط از این مشکل با موفقیت عبور خواهیم کرد. مردم ما از بحران های بزرگ تر از این نیز به سلامت عبور کرده اند.

اخبار کرونا را لحظه به لحظه از تیک بان دریافت کنید.

بدرشکوهی اذعان کرد: توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی‌کننده در میان خانواده‌های نیازمند استان آذربایجان شرقی توسط این مؤسسات انجام شده و در روزهای آینده نیز توزیع اقلام بهداشتی و ضد عفونی کننده انجام خواهد شد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ظرفیت برخی از سمن‌های استان در تولید ماسک را یادآور شد و گفت: حتی الامکان سعی کردیم، امکان خرید اینترنتی را در بین مردم ایجاد کنیم و در حال پیگیری این امر هستیم تا مردم کمتر به خارج از خانه های خود مراجعه کنند.

شکوهی به طرح جامع وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا اشاره کرد و متذکر شد: فراخوان استفاده از اعضای سمن‌ها برای آموزش و اطلاع‌رسانی به مردم توسط ادارات مرتبط شروع شده است و در این زمینه دانشگاه علوم پزشکی با کمک شهرداری تبریز از ظرفیت فرهنگسراها و اماکن ورزشی با رعایت کامل موارد بهداشتی و جلوگیری از تجمع‌های گسترده، استفاده خواهد کرد.

مطالب مرتبط

اجرای فاز آزمایش انسانی واکسن کرونا

Master

اختصاص ۱۰۰ گیگ اینترنت رایگان و نحوه فعالسازی آن

Master

سفر در کرونا: هر آنچه باید بدانید

Master

نظر خود را ثبت کنید