33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
جاذبه های گردشگری

رویایی ترین رودهای جهان

نیل، مصر
نیل بزرگترین و یکی از زیباترین رودخانه های جهان است. در رود نیل، بازدید از معابد و مقبره های خیره کننده لوخور، کارناک، کوم اومبو، ادفو، دره پادشاهان و دره ملکه ها را از دست ندهید. در اینجا چندین گردش متنوع وجود دارد که امکان گشت و گذار در نیل را به شما می دهند. بهترین زمان برای گردش در رود نیل بین مهر تا فروردین است.

لوآر (Loire)، فرانسه
برخی از قلعه ها، کاخ ها و خانه های نمایش عجیب، برخی از بهترین نوشیدنی ها و گنجینه غنی ۱۰۰۰ ساله معماری و هنری، زینت بخش سواحل بزرگترین رودخانه لوآر فرانسه است. دره لوآر که یکی از زیباترین رودخانه های جهان است، به عنوان «باغ فرانسه» نیز شناخته می شود.

برای خرید بلیط هواپیما پاریس به تیک بان، سامانه خرید آنلاین بلیط (www.tikban.com) مراجعه نمائید.

رودخانه سوچا در اسلوونی
سوچا با طول ۱۳۸ کیلومتر در غرب اسلوونی و شمال شرق ایتالیا جریان دارد. به دلیل آب سبز زمردی رنگش، این رودخانه به عنوان «زیبایی زمردین» شناخته می شود. گفته می شود این یکی از رودخانه نادر در جهان است که چنین رنگی در تمام طول خود دارد.

River-in-Slovenia

رودخانه آچرون (Acheron)، یونان
در اساطیر یونان باستان، آچرون به عنوان «رودخانه وای» شناخته می شد و یکی از پنج رودخانه زیرین یونان بود. در اشعار هومری، از آن به عنوان رودخانه هادس توصیف شده است که در آن کوکی توس و فلاگتون هر دو جریان داشتند. رودخانه آچرون در ۲۵ کیلومتری پارگا، در محیطی زیبا با پوشش گیاهی غنی و آب های کریستالی که منظره طبیعی خاصی دارند، واقع شده است.

ریوفوتلوفو (Rio Futaleufu)، شیلی و آرژانتین
رودخانه ریوفوتلوفو، یکی از باشکوه ترین رودخانه ها باشد. این رودخانه از شیلی و آرژانتین می گذرد و از آب یخچال ها تغذیه می کند که دارای محلول آبی رنگ بی نظیری است. رنگ روشن آب در نقطه مقابل تپه های خاکستری و جنگل های سرسبز، زیبایی خاصی به ریوفوتلوفو می بخشد. علی رغم اینکه آب رودخانه فوق العاده سرد است، اما برای قایقرانی و رفتینگ یک رودخانه محبوب است.

Rio-Futaleufu

رودخانه یانگ تسه، چین
رودخانه یانگ تسه طولانی ترین رودخانه در آسیا است که در کنار طیف های شگفت انگیزی از دامنه های صخره ای، کوهستان ها، جنگل ها و حومه نفس گیر در جریان است. در حالیکه رودخانه یانگ تسه از هر زاویه ای زیبا به نظر می رسد اما بهترین مکان برای دیدن آن از داخل قایق است، زمانی که در حال حرکت هستید، می توانید برخی از شهرک های روستایی و بکر چین را ببینید که برخی از آنها به جز قایق از هیچ طریقی قابل دسترس نیستند.

برای خرید بلیط هواپیما پکن به تیک بان، سامانه خرید آنلاین بلیط (www.tikban.com) مراجعه نمائید.

رودخانه زامبزی (Zambezi)، آفریقا
رودخانه زامبزی چهارمین رودخانه طولانی در آفریقا است که در مجموع ۲۲۰۰ مایل از شمال غرب زامبیا از طریق آنکولا، بوتسوانا، زیمبابوه و موزامبیک عبور می کند و در نهایت به اقیانوس هند می رسد. علاوه بر اینکه در نوع خود زیبا است، رودخانه زامبزی همچنین یکی از بزرگترین و البته زیباترین آبشارهای جهان، آبشارهای ویکتوریا را در خود جای داده است. آبشارها از نظر ارتفاع و عرض بسیار زیاد، زمانی که از بالای کوه سرازیر می شوند، سرعت زیادی دارند و مردم محلی آن را به عنوان «دودی که رعد و برق می زند» می شناسند، چیزی که زیبایی این رودخانه باشکوه را دو چندان می کند.

رودخانه گنگ (Ganges)، هند
یک روایت هندی وجود دارد: «غرق شدن در گنگ می تواند شما را به اندازه یک کودک، بی گناه کند». گنگ به عنوان یکی از رودخانه های مقدس هندوها، فقط یک رودخانه نیست بلکه یک آبراهه بزرگ از انشعاب های مختلف است. این رودخانه از هیمالیای غربی سرچشمه می گیرد و تا زمانی که به خلیج بنگال برسد، منظره زیبایی دارد. فستیوال کوم میلا در برخی از شهرها و مراسم گانگا آرتی در سواحل رودخانه گنگ، برخی از جاذبه هایی هستند که شما را به بازدید از این رودخانه جذب می کنند.

مطالب مرتبط

۱۰ جاذبه برتر گردشگری در آفریقای جنوبی

Master

بدون هیچ هزینه ای در بانکوک خوش بگذرانید

Master

اولین کشتی کروز هیبریدی جهان

Master

نظر خود را ثبت کنید