31.7 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
جاذبه های گردشگری

پارک ملی لینسویز ماراینسیز برزیل، شاهکار طبیعت!

پارک ملی لینسویز ماراینسیز برزیل

اینجا سرزمینی عجیب و خارق العاده است که حتی اگر عاشق طبیعت گردی هم نباشید شیفته آن خواهید شد. مکان هایی که بیشتر شبیه سرزمین های افسانه ای هستند. به راحتی می توانید با رزرو بلیط هواپیما به سرزمین عجایب سفر کنید، از مکان های خارق العاده دیدن کنید و یا با فرهنگ ها و آداب و رسوم مختلف آشنا شوید. تیک بان در این مقاله به معرفی سرزمین شگفت آوری می پردازد که قطعا بسیاری از گردشگران را مبهوت می کند. اگر علاقه مند به آشنایی با سرزمین های حیرت آور هستید در ادامه با ما همراه باشید.

جاذبه های پارک لینسویز ماراینسیز

پارک ملی، لینسویز ماراینسیز قطعا یکی از زیباترین پدیده های طبیعی جهان است که در کشور بریل واقع شده است. این پارک عجیب در ایالت مارانو قرار گرفته است که ترکیبی از دریا و صحرا را به خوبی در کنار هم دارد. این ترکیب فوق العاده مناظر بکر و حیرت انگیزی را پدید آورده است که سالانه هزاران گردشگر را به این منطقه می کشاند.

پارک ملی لینسویز ماراینسیز متشکل از ۱۵۵۰ کیلومتر مربع مساحت است که سراسر پوشیده از شن های نرم و سفید است که در بین آنها، دریاچه های آبی رنگ زلالی می درخشند. حجم بارش سالانه باران در این منطقه به ۱۲۰۰ میلی متر می رسد و همین امر باعث می شود تا پارک ملی برزیل از مناطق بیابانی مجزا شود.

این پارک در اطراف رود آمازون، قرار گرفته است که هر ساله حجم زیادی از بارندگی را تجربه می کند. با بارش باران های شدید گودالهای بزرگ و عمیقی بر روی تپه های شنی ایجاد می شود که پر از آب می شوند و مناظری بسیار زیبا پدید می آورند. معمولا این گودالهای آب در فصول گرم سال کم آب شده و فقط در حد چند سانتی متر آب در آنها می ماند ولی از زیبایی منطقه کاسته نمی شود.

جاذبه های پارک لینسویز ماراینسیز

نحوه ایجاد پارک ملی لینسویز ماراینسیز برزیل

پارک ملی لینسویز ماراینسیز برزیل در طی هزاران سال با گذشت زمان و تغییرات محیطی به وجود آمده است. دو رودخانه ای که از این پارک عبور می کنند در طی زمانهای طولانی شن ها را از دهانه رودخانه به داخل اقیانوس اطلس حمل کرده و لایه های عمیقی از شن را بوجود آورده اند.

سپس با وزش بادها ی تند شن ها جابجا شده و تپه های هلالی شکلی به ارتفاع ۲۰ تا ۴۰ متر پدید آورده اند. همین تپه ها پارک ملی برزیل را تشکیل داده اند. با جریان فرسایش هر چند وقت یک بار شکل تپه ها تغییر می کند و چهره پارک ملی دگرگون می شود!

تفریحات پارک ملی برزیل

شاید در نگاه اول به جز طبیعت زیبا چیزی برای گردشگری وجود نداشته باشد اما در این پارک زیبا می توانید به گشت و گذار بر روی تپه های شنی بپردازیدف در گودالهای آب که دمای ۲۵ درجه سانتی گراد دارند، شنا کنید، عکس های زیبا و منحصر به فرد بیندازید و از آفرود جیپ های چهار چرخ لذت ببرید و حس هیجان شگفت انگیزی را تجربه کنید. اما با تمام اینها تماشای غروب دل انگیز خورشید در این پارک را نمی توان با هیچ هیجان دیگری مقایسه کرد. تلالو نور خورشید در گودالهای آب زلال یکی از بی نظیر ترین مناظر را می آفریند.

اگر می خواهید هیجان بیشتری را تجربه کنید بهتر است تیوپ سواری در رودخانه کاردوسا را انتخاب کنید. به راحتی برروی تیوپ های آماده دراز بکشید و از رودخانه پر خروشکاردوسا عبور کنید. قطعا هیجانش وصف ناشدنی است! البته گشت و گذار و پیک نیک در مکان های مشخص پارک نیز بسیار جالب است.

با خرید بلیط هواپیما خارجی تیک بان تجارب شیرین سفر به مناطق حیرت انگیز را کسب کنید.

مطالب مرتبط

در تور سافاری دبی مراقب آدرنالین خود باشید

Master

گردشگری مجازی، پدیده ای رو به رشد

Master

به چانگچون شهر اتومبیل های چین خوش آمدید!

Master

نظر خود را ثبت کنید