33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
رستوران ها

بهترین مکان برای غذاهای خوشمزه، اسپانیاست

سفر به اسپانیا برای دوستداران غذا سفری ضروری محسوب می‌شود و وقتی پای تنوع غذاهای محلی و بین‌المللی به میان می‌آید، هیچ شهری به پای مادرید نمی رسد. رستوران‌های این شهر توسط سرآشپزهای مشهور اداره می‌شود و این موضوع باعث شده که مادرید به یکی از مراکز شناخته‌شده اروپا در زمینه غذا تبدیل شود.
در انتخاب نوع غذاخوری‌ها، مسافران جوان‌تر به سمت رستوران‌هایی در محله‌های مدرن مثل مالاسانا بخاطر جذب می‌شوند که البته این جذابیت بخاطر فضای آزاد و موزیک‌های محلی و بین‌المللی خشنی که در آنجا پخش می‌شود است . مسافران کلاسیک‌تر و کسانی که کودکان را به همراه دارند، رستوران‌های خانگی مثل سالامانکا، چامارتین و رتیرو که فضایی آرام‌تر دارند را انتخاب می‌کنند. البته، این موارد تنها برای نمونه بود و انواع رستوران‌هایی که می‌توانید انتخاب کنید بسیار گسترده است.

رستوران Palacio
کاسالافو، خانواده چینی، مادرید جامعه چینی پرجنب‌ و جوشی دارد، به این معنی که در همه‌ جای شهر می‌توانید نودل هورت بکشید. کاسالافو بخاطر رسپی مخصوص غذاهایش که طعم‌های متفاوتی از سرتاسر این کشور پهناور چین دارد، مشهور و پابرجا مانده است، از سبک آشپزی سیچوان گرفته تا بشقاب‌ های مالا و شانگهای و یا گوشت‌های پخته شده با نوشیدنی های ویژه که همگی طعم‌های منحصر به فردی هستند.
اسپانیا بخاطر غذای کوسیدو شناخته شده است، غذایی دلچسب با گوشت و نخود پخته شده و طرز سرو این غذا از زمانیکه توسط این رستوران ابداع شد یعنی سال ۱۸۶۸ تا بحال تغییر نکرده است. در اصل، لابولا سه نوع کوسیدو سرو می‌کند، یک مدل ساده در ساعت ۱۲ ظهر برای کارگران و کارمندان، یک مدل که فقط دارای مرغ است. برای دانش‌آموزان در ساعت ۱ بعد از ظهر و یک مدل فانتزی دارای چند نوع گوشت برای سیاست مداران و ژورنالیست‌ها در ساعت ۲ بعدازظهر سرو می شود.

رستوران El Landó
این رستوران محلی با دیوارهایی پوشیده از چوب تیره و ردیف هایی از شیشه‌ های شراب، غذاهای کلاسیک اسپانیایی مثل هووس استرلادوس (تخم‌مرغ سرخ‌شده با سیب‌زمینی و سوسیس)، گوشت کبابی، انواع ماهی‌ها (سی‌باس، هادوک، گروپر) با سس‌های متنوع و تارت استیک سرو می‌کند. می‌توانید چهره‌ های سرشناسی که در این رستوران غذا خورده‌اند را جستجو کنید؛ آنها در راهرویی که به غذاخوری اصلی منتهی می شود در صف ایستادند. این رستوران به‌خاطر موارد زیر شهرت دارد: محیط خاص؛ غذای هووس استرلادوس؛ غذاهای دریایی بی‌نظیر.

بلیط هواپیما چارتر را هم اکنون از تیک بان خریداری کنید.

رستوران SOL
این رستوران یک معبد واقعی است (هوجالدر در زبان اسپانیایی به معنی خمیر پفی است). این رستوران  با کانسپتی جدید توسط خاویر بنت (مغز متفکر تالار خلوت و موتا)، مکانی جالب برای دوستداران مکان‌های فانتزی و خوردن یک لیوان کاپوچینو برای صبحانه و یا غذاهای نوآورانه برای ناهار و شام است. این رستوران به‌خاطر موارد زیر شهرت دارد: بهترین کروسان‌های شهر؛ دکوراسیون سبک روکوکو؛ ساندویچ‌های فوق‌العاده.

رستوران Gofio
این رستوران غذاهایی سرو می‌کند که طعم آنها بسیار نزدیک به طعم غذاهای جزایر قناری است و توسط یک سرآشپز اهل جزایر قناری اداره می‌شود. شام می‌تواند با موجوی سبز که با روغن زیتون طعم دار شده، سس سیر و جعفری آغاز شود و با تاکوس گوشت بز سرخ شده یا پنیر گومرو ادامه پیدا کند و با بستنی گومرو که از پودر ذرت جزایر قناری تهیه شده و خود رستوران این اسم را برایش انتخاب کرده تمام شود. این رستوران به‌ خاطر غذاهای ترکیبی جزایر قناری، شراب‌های دودی آتش‌فشانی، دکوراسیون باشکوه، شهرت دارد

رستوران TriCiclo
ترایسایکلو. غذاخوری و بار به سبک اسپانیایی ترایسایکلو پیش غذاهای مبتکرانه‌ای را در محیطی سرو می‌کند که آرامش حکم‌فرماست. اینجا احتمالا تنها رستوران شهر است که راچونیز را بصورت یک سوم، نصف و کامل سرو می‌کند- بهترین حالت برای اینکه طعم موردنظرتان را بسازید. این رستوران به‌خاطر تاپاهای سنتی و مدرن، فضای آرام، خدمات عالی شهرت دارد.

رزرو هتل مادرید را از تیک بان بخواهید.

رستوران CHUECA
وقتی با خانواده به شمال اسپانیا سفر می‌کنید، ریلز و کتلت گوشت گاو با پنیر را میل کنید. برای صرف غذا در قسمت مرکزی بنشینید. برای تجربه حس و حال بهتر نوشیدنی  سیب را امتحان کنید، این شراب که کاملا خشک شده است با ابزاری مخصوص هوادهی شده است. این رستوران به‌خاطر خوراک تاس کباب عالی،بطری‌های نوشیدنی سیب فوق‌العاده، مشتریان محلی شهرت دارد.

مطالب مرتبط

رستوران گردی به سبک میلیاردرها

Master

با بهترین رستوران های تایلند آشنا شوید

Master

طعم واقعی غذاهای محلی را در اندونزی تجربه کنید

Master

نظر خود را ثبت کنید