31.7 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
جاذبه های گردشگری

گشت و گذار در زیباترین جنگل های شمال

جنگل های دالخانی

ایران کشور پهناوری است که از اقلیم و طبیعت متنوعی برخوردار است. کشوری زیبا با کوهها و دشتها و جنگل های تماشایی که هر کدام از آنها یکی از بهترین مقاصد گردشگری است. در این مقاله قصد داریم تا شما را با جنگل های دیدنی و جذاب شمال ایران آشنا کنیم. اگر علاقه مند به جنگل نوردی هستید در ادامه با تیک بان، سایت فروش بلیط هواپیما همراه باشید.

سبزترین جنگل های شمال به زیبایی بهشت

هر گاه به شمال ایران سفر می کنیدبا جنگل خهای زیبایی روبرو می شوید که زمین را همچون تکه ای از بهشت زیبا و جذاب کرده اند. این جنگل ها میراثی ارزشمند از مادر طبیعت است که حیات تمام موجودات به آنها وابسته است. علاوه بر اهمیت اکو سیستمی جنگل ها، می توان از آنها به عنوان مقاصد گردشگری دیدن کرد و سفری فراموش نشدنی را رقم زد. اگر در این مطلب ما را همراهی کنید نام معروفترین و زیباترین جنگل های شمال را خواهید شنید که قطعا نام یکی از آنها خاطره ای شیرین را به خاطرتان می آورد.

جنگل سیاه بیشه

سیاه بیشه از زیباترین جنگل های مازندران است که در حوالی روستای سیاه بیشه واقع شده است. امروزه این منطقه برای جلوگیری از تخریب تحت حفاظت است. برای رسیدن به جنگل سیاه بیشه باید از جاده چالوس عبور کرد و به روستای مرزن آباد رسید. از آن جا به سمت روستای سیاه بیشه و در نزدیکی آن جنگل معروف سیاه بیشه حرکت کرد.

جنگل سیاه بیشه
جنگل های دالخانی یا دالان بهشت

جنگل دالخانی در ارتفاع ۸۰۰ متری و فقط با ۱۰ کیلومتر فاصله از سطح دریا قرار دارد. این جنگل زیبا با درختانی تنومند و استوار در طی میلیون سال در اطراف رامسر پدید آورده و یکی از بهترین مناظر طبیعی را شکل داده است.

جنگلهای دالخانی رامسر همچون بهشتی زیبا یکی از زیباترین جنگل های شمال است. فضای مه آلود جنگل چشم اندازی تماشایی دارد و روح را نوازش می کند. برای رسیدن به این جنگل شگفت انگیز دو راه وجود دارد. ۷ کیلومتری جاده رامسر به تنکابن، سه راهی جنت رودبار، جنگل دالخانی. راه دوم: مسیر جاده میرزا کوچک خان (مسیر کتالم – هریس).

النگدره گرگان

به راحتی می تواند با خرید بلیط هواپیما گرگان خود را به این شهر شمالی برسانید و از جنگل النگدره دیدن کنید. در این جنگل درختان توسکا، افرا و بلوط در دو طرف جاده مسیر دوچرخه سواری رویایی را پدید آورده اند. این جنگل با ۱۸۵ هکتار مساحت، در دامنه های جنوب غربی گرگان واقع شده اند و یکی از زیباترین جنگل های شمال ایران محسوب می شود. اگر می خواهید چند ساعتی از فضای پر از اکسیژن جنگل تنفس کنید، می توانید یک کمپ بزنید و از هوای پاکیزه لذت ببرید. برای رسیدن به جنگل النگدره گرگان، جاده منتهی به ناهارخوران را در پیش بگیرید.

جنگل سی سنگان

اگر قصد شما از جنگل نوردی فقط تماشای درختان تنومند جنگلی نیست و می خواهید از تفریحگاه بی نقصی استفاده کنید، جنگل سی سنگان انتخاب درستی است. این جنگل زیبا با درختان تنومند بلوط یکی از ارزشمندترین میراث طبیعی ایران به شمار می رود. درختان بلوط و شمشادهای با طراوت این جنگل بسیار مشهور هستند. درون جنگل، تفرجگاهی زیبا دیده می شود که مهندس سعید آشتیانی آن را ساخته است. در این تفریحگاه می توانید ساعتها سرگرم شوید و از تفریحات آبی، جت اسکی، شاتل دریایی، اسب سواری، کارتینگ، موتور چهار چرخ، پیست دوچرخه، شهربازی و رستوران،‌سفره خانه و نمایشگاه صنایع دستی بهره مند شوید.

برای رسیدن به جنگل سی سخت جاده نوشهر به نور را در مازندران ادامه دهید؛ ۳۰ کیلومتر بعد ریه هایتان از هوای تازه جنگل پر می شود.

جنگل سی سنگان
جنگل ناهارخوران گرگان

ناهارخوران یکی از معروف ترین تفرجگاه گرگان است. در ۸ کیلومتری مرکز این شهر جنگل ناهارخوران قرار دارد که یکی از بهترین تفریحگاه های شهری است.تمامی امکانات رفاهی و تفریحی در این منطقه وجود دارد. رستوران های معتبر نیز می توانند غذاهای متنوع محلی را برایتان سرو کنند.

جنگل سراوان

هر کسی که حتی یک بار به شمال ایران سفر کرده باشد، قطعا نام جنگل سراوان را شنیده است. این جا یکی از قدیمی ترین جنگل های ایران با درختانی کمیاب است که زیباترین تصاویر پپاییزی را خلق می کند. برای دسترسی به این جنگل بی نظیر می توانید با خرید بلیط اتوبوس تهران رشت خود را به جنگل برسانید و از زیباترین مناظر طبیعی لذت ببرید.

جنگل های هیرکانی، میراث جهانی یونسکو

در میان زیباترین جنگل های شمال، نام جنگل هیرکانی می درخشد. جنگل هایی سر سبز با درختانی انبوه که از گیلان تا کشور آذربایجان را پوشش می دهد. این جنگل با قدمتی ۴۰ میلیون ساله با درختان کهنسال و تنومند یکی از شگفت انگیزترین جنگل های شمال ایران است که ارزشش را دارد یک بار هم شده از آن دیدن کنید. با خرید بلیط هواپیما داخلی به شمال ایران سفر کنید و از طبیعت بکر و مسحور کننده دیدن کنید.

مطالب مرتبط

زیباترین جاذبه های گردشگری اروپا

Master

جاذبه های گردشگری قطر

Master

آرامش در جزایر قناری به دور از شلوغی شهر

Master

نظر خود را ثبت کنید