31.7 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
جاذبه های گردشگری

جاذبه های گردشگری اسلو

جاذبه های گردشگری اسلو

اگر برای سفر به اروپا اقدام به خرید بلیط هواپیما کرده اید، بهتر است سری هم به اسلو بزنید. اسلو پایتخت نروژ یکی از زیباترین مناطق گردشگری اروپاست که تعداد زیادی از عاشقان طبیعت و تاریخ را جذب خود می کند. در سفر به اسلو می توانید در طبیعت زیبای برفی به ورزش اسکی بپردازید و یا در خلیج  گشت و گذار با کشتی های کروز  را تجربه کنید. اگر علاقه مند به تاریخ و فرهنگ هستید، موزه های اسلو شما را به گذشته های دور پیوند می دهند. فرقی نمی کند از کدام دسته از گردشگران باشید چون اسلو شما را شگفت زده خواهد کرد. در ادامه با تیک بان همراهی کنید تا با جاذبه های گردشگری اسلو آشنا شوید.

موزه‌ کان تیکی

کان تیکی در واقع نام قایق بادبانی دست سازی است که  تور هایردال در سال ۱۹۴۷ با آن مسافت ۸ هزار کیلومتر را در اقیانوس آرام طی کرد. در واقع هایردال اثبات کرد که می توان با سفر دریایی از آمریکای جنوبی به مجموعه جزایر پلی‌نزی دسترسی داشت. امروزه در موزه‌ کان تیکی کارهای انجام شده توسط هایردال و وسایل شخصی او در معرض نمایش عمومی گذارده می شود. در این موزه می‌توانید از سایر قایق‌های او و ماجرای سفرهای هیجان انگیزش به دل اقیانوس مطلع شوید. همچنین صنایع دستی جزیره ایستر در این موزه شما را شگفت زده می کند.

قلعه‌ آکرشوس

قلعه آکرشوس یکی از قلعه های قرون وسطایی است که تاریخچه ساخت آن به قرن ۱۳ بازمی گردد.

این قلعه با هدف استفاده نظامی و دفاعی ساخته شد و در این زمینه بسیار موفق عمل کرد. چرا که قلعه در بهترین نقطه استراتژیک اسلو قرار داشت. بعدها این قلعه به قصر باشکوهی برای سکونت یکی از پادشاهان اسکاندیناوی تبدیل شد. در حال حاضر در قلعه آکرشوس انواع کنسرت ها و برنامه های مذهبی برگزار می شود.

قلعه‌ آکرشوس
موزه مردم‌شناسی نروژی

موزه مردم شناسی نروژ یکی از بزرگترین موزه های اروپا محسوب می شود و آن چنان جذاب و سرگرم کننده است که ساعتها وقت شما را می گیرد. این موزه از دو بخش ساختمان موزه و فضای آزاد به همراه مناطق مسکونی و کلیسا تشکیل شده است. در ساختمان موزه بزرگ‌ترین مجموعه‌ میراث فرهنگی نروژ دیده می شود. اما بخش دوم شامل انواع ساختمان ها و کلیسا می باشد که متعلق به قرن سیزدهم میلادی است و از میراث فرهنگی نروژ محسوب می شود. در این موزه برنامه های شاد به همراه رقص محلی اجرا می گردد.

آبدره اسلو

مجموعه جزایر جنوب شرقی اسلو یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی اسلو می باشد که با مناظر جذاب و زیبایش شما را غافلگیر می کند. برخی از این جزایر فاصله بسیار کمی با مرکز شهر اسلو دارند که برای شنا کردن مناسب اند. اگر موفق به رزرو هتل اسلو شده اید لازم نیست نگران باشید، اکنون بهترین زمان برای رفتن به یک پیک نیک مفرح است. اینجا فضایی بسیار عالی برای داشتن یک روز شاد را به شما ارائه می دهد. در آبدره‌ی اسلو انواع قایق‌رانی و ماهیگیری را تجربه کنید و یا در دل طبیعت کمپ بزنید.

موزه‌ اسکی هولمن کولن

اگر عاشق ورزش های زمستانی همچون اسکی هستید، بهترین مکان یادگیری آن نروژ است. نروژ همواره به داشتن اسکی بازان قهرمان می بالد. در موزه اسکی هولمن کولن می توانید با این ورزش هیجان انگیز آشنا شوید. سکوی پرش اسکی المپیک در این موزه قرار دارد و شما می توانید از آن بازدید کنید و در حین بازدید از تاریخچه ۴۰۰۰ ساله این ورزش اطلاعاتی کسب کنید. در فصل زمستان از این سکو برای مسابقات اسکی استفاده می‌شود. اگر شما در سطح قهرمانی ورزش نمی کنید می توانید از شبیه ساز این سکو، پرش های مهیجی را تجربه کنید.

موزه‌ اسکی هولمن کولن
خانه اپرا اسلو

علاقه مندان به اپرا و باله می توانند در خانه‌ اپرا اسلو، اجراهای باشکوهی را تماشا کنند. این ساختمان با استفاده از گرانیت و سنگ‌های مرمر سفید به زیبایی هر چه تمام تر می درخشد. با تماشای ساختمان اپرا در نگاه اول این طور تداعی می شود که ساختمان از درون آب‌های آبدره اسلو خود را به بیرون کشیده است. این بنای باشکوه با ۱۱۰۰ اتاق یکی از بزرگترین ساختمان های فرهنگی در نروژ‌ است که در سال ۱۳۰۰ میلادی ساخته شده است.

پارک ویگلند

گردشگرانی که با آثار فاخر گوستاو ویگلند آشنایی دارند می توانند مجسمه های این هنرمند بزرگ را در پارک ویگلند تماشا کنند. در این پارک بیش از ۲۰۰ مجسمه‌ برجسته این هنرمند وجود دارند که شما را شگفت زده می کنند. بیشتر این مجسمه ها از جنس برنز و گرانیت و آهن می باشند که مجموعه بزرگی از شاهکار این هنرمند معروف است. در واقع پارک ویگلند نیز از طراحی های همین هنرمند است.

موزه کشتی‌های وایکینگ

وایکینگ‌ها با عبور از دریاهای شمالی شجاعت خود را به رخ دیگران می کشیدند و رعب و وحشت را به جان مردم می انداختند. هنوز هم می توان کشتی های وایکینگ ها را که مربوط به قرن نهم میلادی است، در اسلو دید. این کشتی ها در زمان خود بسیار رعب آور بودند اما امروزه به سرگرمی جالب توجهی برای گردشگران تبدیل شده اند. کشتی اوزبرگ معروف ترین کشتی وایکینگ ها، هنوز هم به طور کامل سالم و تماشایی است. در موزه، وسایل و ابزارهای پیدا شده از قبور وایکینگ ها نیز به نمایش گذاشته شده است.

مطالب مرتبط

سوییت های درختی اتریش، آشتی با طبیعت

Master

قلعه بابک راز مقاومت کوه های آذربایجان

Master

جزیره فیجی، منطقه مشهور گردشگری در ملانزی نیوزلند

Master

نظر خود را ثبت کنید