31.7 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
جاذبه های گردشگری

بهترین شهرها برای سفرهای بهاری

بهترین شهرها برای سفرهای بهاری

فصل بهار یکی از زیباترین فصل هاست که طبیعت زیبایی و طراوت بی نظیری دارد و فرصتی مناسسب برای سفرهای به یادماندنی می باشد. شرایط آب وهوایی در این فصل معتدل بوده و هنوز از گرمای طاقت فرسا خبری نیست. بنابراین تیک بان در این مقاله سعی دارد تا بهترین مقاصد گردشگری را برای فصل بهار به شما معرفی کند.

شیراز

حتما همه شما شعر زیبای حافظ را در وصف شیراز شنیده اید: “خوشا شیراز و وصف بی مثالش” این شهر دوست داشتنی زیبایی دو چندانی در فصل بهار دارد. اردیبهشت و خرداد از ماه های مناسب برای سفر به این خطه از ایران زمین است. عطر شکوفه های نارنج تمام محله ها را پر کرده است و شهر غرق گل است و شادابی.

چشمه های مختلف، آثار باستانی ارزشمند و گیاهان دارویی که در فصل بهار می رویند، همچنین گلابگیری در شیراز می تواند شما را از سفر به شیراز سرشار از حس طراوت و زندگی کند. با خرید بلیط هواپیما شیراز سفری دل انگیز و رویایی را رقم بزنید.

اردبیل

اردبیل یکی دیگر از شهرهایی است در فصل بهار زیبایی طبیعت به غایت خود می رسد. طبیعت بکر و سبز اردبیل، آب و هوای خنک و دلنوازش، دریاچه سوها به رنگ آبی تیره، گله اسب های وحشی، آبشار لاتون، دشت گل های بابونه، توت فرنگی های وحشی در کنار رودخانه ها و چشمه های آبگرم از جلوه های زیبای طبیعت اردبیل در فصل بهار هستند که سفری به یاد ماندنی را برایتان به ارمغان می آورد.

سرعین اردبیل
محلات

شاید هلند به داشتن گلهای زیبا بر خود ببالد اما محلات شهری است که دست کمی از هلند ندارد. اینجا بهار که می شود بوی گل ها هر رهگذری را سرمست می کند. در ۲۷۱ کیلومتری تهران می توانید به دیدن دشت هایی پر از گل های رنگارنگ و خوشبو بروید. چشمه‌های آبگرم محلات، جشنواره گل و سوغاتی های زیبایش می تواند سفر تان را منحصر به فرد کند.

خوانسار

تنها فصل بهار است که می تواند این همه زیبایی را یکجا نمایان کند. خوانسار شهری با درخت های فراوان یکی دیگر از مقاصد مناسب سفرهای بهاری است. خیابان های پر درخت با رنگ سبز با طراوت، دشت لاله های واژگون و جاذبه های طبیعی این شهر می تواند سفری دل انگیز را به مسافران هدیه بدهد.

دشت لاله‌ های واژگون در دامنه گلستان کوه قرار دارد که بهار پر از لاله های رنگی می شود. لاله ‌های واژگون سمیرم در ۱۶۳ کیلومتری اصفهان و فریدون شهر در ۲۰۰ کیلومتری اصفهان هم دیدنی و دلربا هستند. برای تماشای دشتی پر از لاله تا آخر اردیبهشت ماه بیشتر فرصت ندارید.

خوانسار اصفهان
جاده اسالم به خلخال

زیبایی جاده اسالم به خلخال مثال زدنی است. جاده مه آلود پرپیچ و خم در فصل بهار می تواند هر بیننده ای را به حیرت وا دارد. در تمام طول جاده درختان با برگ های تر و تازه خود نمایی می کنند و در انعکاس نور می درخشند. در ادامه مسیر دشت های سبز پوشیده از شقایق های وحشی چشم نوازی می کنند و سوژه های مناسبی برای عکس های منحصر به فرد می باشند. در طول مسیر سری هم به تالش زیبا بزنید و از دریاچه سرآگاه و نئون دیدن کنید. با رزرو هتل تالش هم می توانید شب را در یک مکان بی نظیر سپری کنید. با رزرو هتل داخلی تیک بان نگران اقامت خود در شهرهای مختلف ایران نباشید. به هرکجا سفر کنید تیک بان همراه شماست.

مطالب مرتبط

شهر بندری Nafplio در یونان، بهشت سفرهای رمانتیک!

Master

سفر به مصر، از نیل تا اقصر

Master

بکرترین سواحل جهان

Master

نظر خود را ثبت کنید