33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
برنامه سفر

زندگی عشایر را از لنز دوربین عکاسان ببینید

تا به حال برای عکاسی همراه تورهای گردشگری بوده اید؟ قطعا یادگیری عکاسی و کسب تجربه و مهارت های جدید در فضاهای باز هیجانی خاص و به یاد ماندنی دارد.

روز اول
پس از رسیدن به فرودگاه و استراحت، تور عکاسی خود را با بازدید از بزرگترین بازار سنتی در بیشکک آغاز می کنیم. در بازار می توانید عکس های رنگارنگی از زندگی روزمره مردم محلی بگیرید. در اینجا می توانید چهره های جالب، زنان و کودکان با لباس های سنتی، و خلاقیت و استعداد هنرمندان محلی را بببینید. حدود ۳ ساعت به عکاسی در بازار اختصاص می دهیم. نزدیک به عصر زمان خوبی برای عکاسی از سایه ها است.

روز دوم: Bishkek – Burana – Chon Kemin
بعد از صبحانه، ساعت ۱۰:۰۰ به بازدید از قلب شهر، میدان علا تو خواهیم رفت. با مدل های حرفه ای حدود ۲ ساعت عکاسی خواهیم کرد. پس از آن به برج باستانی بورانا می رویم که مسیر جاده آن حدود ۲.۵ ساعت طول می کشد. عکاسی با مدل های حرفه ای را در اینجا از ساعت ۱۵:۳۰ شروع خواهیم کرد. تا غروب خورشید ساعت ۱۹:۰۰ به عکاسی ادامه خواهیم داد. عصر به دره چون-کمین می رویم و شب را در آنجا می مانیم.

در هر جای دنیا رزرو هتل خود را از تیک بان بخواهید

روز سوم: Chon-Kemin – Issyk-Kul lake
امروز در ساحل دریاچه ایسیک-کول یک جلسه عکاسی با نوازندگان قرقیز خواهیم داشت. زمان عکاسی در اینجا حدود ساعت ۱۷:۰۰ تا ۲۰:۰۰ است. این زمان به دلیل نور خوب، بهترین زمان برای عکاسی است. ترانسفر از چون-کمین از تنگه بوم می گذرد، جایی که چندین توقف برای عکاسی از منظره های زیبا خواهیم داشت. پس از ناهار تا شروع جلسه عکاسی، زمان آزاد برای گشت و گذار خواهیم داشت.

روزچهارم: Issyk-Kul lake – Karakol
تا ناهار وقت آزاد خواهیم داشت. سپس به کاراکول می رویم، جایی که یک جلسه عکاسی از بازی سنتی قرقیزستان به نام «کوک-بورو» خواهیم داشت. به جای بازی کردن شما می توانید از لحظه های تماشایی این بازی با پس زمینه کوه زیبا عکس بگیرید. کوک-بورو یک ورزش سنتی در هورسبک است که با لاشه بز بازی می شود. این مانند بازی چوگان عشایر است اما وحشی تر و خشن تر می باشد.

روز پنجم: Karakol – Tamga
از دره جتی-اوگوز بازدید خواهیم کرد، جایی که می توانید از عشایر در زیستگاه طبیعی آنها عکاسی کنید. مدت زمان عکاسی حدود ۲ الی ۳ ساعت است. در قسمت بعدی روز با تجهیزات حرفه ای از ایگل هانتر عکاسی کنید (این مرد می داند که چگونه به خوبی فیگور بگیرد). عصر می توانیم به سونا برویم و از ادامه سفر خود لذت ببریم.

خرید بلیط چارتر خارجی با تیک بان معتبرترین سامانه خرید اینترنتی بلیط 

روز ششم:  Tamga – Son Kul
صبح امروز ۲ جلسه عکاسی خواهیم داشت: طلوع آفتاب و اسب سواران در ساحل دریاچه. ساحل جنوبی دریاچه ایسیک-گول برای عکاسی از طلوع آفتاب مناسب تر است. جلسه عکاسی از طلوع آفتاب در ساحل دریاچه از صبح زود آغاز می شود. لازم است که ساعت ۵:۰۰ از خواب بیدار شوید. کمی بعد در ساعت ۹:۰۰ صبح، از حرکت اسب سواران با لباس های سنتی در ساحل دریاچه عکاسی خواهیم کرد. پس از همه آنها به دریاچه سون-کول می رویم، جایی که می توانید از غروب خورشید عکس بگیرید. شب را در یک خانه سنتی قرقیزستانی به نام «یورتا» سپری می کنیم که شما خود را همچون یک عشایر احساس خواهید کرد.

روز هفتم: Son-Kul – Kochkor
بسیاری از عکاسان فقط به خاطر طلوع آفتاب در دریاچه سون-کول به قرقیزستان سفر می کنند. در اینجا شما هم می توانید چنین کاری انجام دهید. بعدا شما وقت آزاد برای عکاسی از عشایری که در آنجا زندگی می کنند و خواهید داشت و همچنین با فرهنگ عشایر آشنا خواهید شد. عصر به روستای کوچکور می رسیم. در اینجا شما می توانید از تولیدات سنتی نمدی عکاسی کنید.

روز آخر
جاده بیشکک از تنگه بوم می گذرد. ما با گذر از یکی از مهمترین جاده های کشور به تمدن چندین هزار ساله باز خواهیم گشت. پس از ناهار، زمان آزادی برای استراحت خواهیم داشت.

مطالب مرتبط

بهترین زمان برای دیدن شکوفه های گیلاس ژاپن

Master

مجذوب زیبایی های پراگ شوید

Master

انتخاب بهترین کوله پشتی مسافرتی!

Master

نظر خود را ثبت کنید