33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
جاذبه های گردشگری

پایتخت گرینلند تماشایست

مسافرانی که مایل به کشف یخچال‌های طبیعی و سرزمین‌های یخی هستند، اغلب پایتخت گرینلند، نووک را فراموش می کنند. اگرچه درست است که نووک شهری با بلوک‌های طولانی آپارتمانی و ساختمان‌های صنعتی است. نووک با تغییراتی از قبیل ساخت عمارت‌های مدرن با الهام از شفق‌های شمالی گرفته تا رستوران‌هایی با غذاهای تند و تیز که با استفاده از مواد اولیه محلی آماده می‌شوند، به سرعت تصویر قدیمی خود را در هم ریخته و در حال تبدیل شده به یک مرکز فرهنگی نوظهور در شمال اروپا است.

برای تهیه بلیط هواپیما خارجی به سامانه خرید بلیط خارجی تیک بان (www.tikban.com) مراجعه نمائید.

یک پیاده‌روی هنری انجام دهید
بازسازی در سطح شهر، با هنر و مجسمه‌های خیابانی، بوم‌های فضای باز و فضاهای خلاق انجام می‌شود و شهر نووک را تزئین می‌کند. می‌توانید کارهای هنرمندان گرینلند و هنرمندان بین‌المللی را در یک پیاده‌روی هنری که توسط موزه کانتس ایجاد شده‌است تحسین کنید. بسیاری از آثار هنری با الهام از افسانه‌ها و اسطوره‌های گرینلند ساخته شده‌اند و برخی از برجسته‌ترین آثار این مجموعه شامل مجسمه کاساسوک در جلوی خانه پارلمان است و نقاشی دیواری یک زن با یک خرس قطبی در بلوک آپارتمان ۱۰ است.

از بهترین چشم‌اندازهای شهر دیدن کنید
به بندرگاه مستعمراتی بروید جایی که مجسمه هانس ایگده قرار دارد. او اولین کشیش دانمارکی بود که در سال ۱۷۲۱ به این سرزمین آمد و در این بندرگاه ساکن شد. از آن بالا تمامی شهر زیر پای شما گسترده شده است: از کلیسای جامع نووک گرفته تا ساختمان حکومتی همگی پس زمینه‌ای زیبا از قله‌های کوه‌هایی دارند که دورتادور شهر را فرا گرفته‌اند.

در بوتیک‌های محلی خرید کنید
گرینلند در گذشته فقط ماهی صادر می‌کرد اما به لطف طراحان آینده نگر و نوآور، در سال‌های اخیر صنعت مد هم گسترش یافته است. مارک‌های محلی مانند کیویت و نووک کاچر، اکنون محصولات خود را به دانمارک می‌فرستند و قصد دارند در آینده نزدیک صادرات را به بقیه اروپا نیز گسترش‌دهند. صاحب و بنیان‌گذار برند کیویت، آنیتا هئو، یکی از اولین و معدود کسانی است که بهترین راه برای تبدیل پوست گاونر به پشم را پیدا کرد. امروزه، او کسب‌ و‌کارش را به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان پشم تبدیل کرده است.

غذاهای فوق‌العاده سبک گرینلندی را امتحان کنید
چشم‌انداز آشپزی گرینلند، از زمانیکه چندین رستوران حرفه‌ای وارد منطقه شدند بسیار پیشرفت کرده است. سارفالیک یک نمونه از آنهاست که غذاهای شمال اروپا را با استفاده از محصولات طبیعی گرینلند سرو می‌کند. منوی پر از غذاهای خوب این رستوران به شما اجازه می‌دهد که بهترین پیشنهاد از تارت گوشت گوزن گرفته تا هالیبوت کبابی را امتحان کنید. کاتوک، محل غذاخوری مرکزی هم خوراک‌های محلی گرینلند را با قیمت و در ابعادی مناسب سرو می‌کند.

زندگی شبانه قطب شمالی را تجربه کنید
علی‌رغم اندازه کوچک شهر نووک، هیچ کمبودی از نظر وجود بار و کافه وجود ندارد. در خیابان ایمانک تعداد زیادی کافه وجود دارد که جایی برای دور هم جمع شدن افراد محلی است: کافه تاکوس با وسایل آنتیک و قدیمی و مثل چوب اسکی و کایاک تزئین شده است، در حالیکه کافه کریستینموت جایی دنج و صمیمی است که به کابین‌های چوبی شباهت دارد. کافه ددی احتمالا بزرگترین کافه شهر است که یک کافه سنتی ایرلندی با میزهایی حوض ‌مانند و آخر هفته هایی تماشایی است. کافه اسکای‌ لاین در بالای هتل هانس ایگده بهترین چشم‌انداز در شهر نووک را داراست.

مطالب مرتبط

۱۰ پارک آبی دنیا را بشناسید!

Master

از پارک ملی گلیشر آمریکا دیدن کنید

Master

جاذبه های گردشگری انگلیس را بشناسید

Master

نظر خود را ثبت کنید