1.7 C
تهران
۱۶ بهمن ۱۴۰۱
مجله گردشگری تیک بان
کرونا

تعطیلات مدارس تا کی ادامه دارد؟

تعطیلات مدارس تا کی ادامه دارد؟

عبدالرسول عمادی مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: تاکنون یک ماه تعطیلی داشته ایم که ممکن است بعد از عید نوروز هم تداوم یابد و بر همین اساس حداقل ۵ سناریو را برای وضعیت‌های محتمل پیش‌بینی کرده‌ایم.

مشاور وزیر آموزش و پرورش درباره تعطیلات مدارس و نحوه برگزاری آزمون های آخر سال تحصیلی چنین گفت: اولین سناریو، تشکیل کلاس ها بعد از ۱۵ فروردین است. وقفه ای که در اسفند ماه داشتیم با آموزش در فضای مجازی، ارتباط معلمان با دانش آموزان و آموزش تلویزیونی تا حدی جبران شده است. بنابراین پیش بینی می شود که ۵ شنبه ها هم به روزهای آموزش اضافه شوند. در این صورت تغییر چندانی در برنامه امتحان نخواهیم داشت. البته پیشنهاد کردیم با توجه به یک ماه تعطیلی اسفند، امتحانات به جای روزهای ابتدایی خرداد، از ۱۷ خرداد برگزار و آزمون کنکور هم ۱۵ تا ۲۰ روز به عقب بیفتد.

عمادی همچنین گفت: سناریوی بعدی این است که مدارس از اول اردیبهشت باز شود و به همین نسبت آزمون ها با تاخیر اجرا شوند و آزمون کنکور نیز نیمه خرداد برگزار شود.

وی افزود: اگر تا آخر خرداد هم نتوانیم کلاس ها را تشکیل دهیم باید به برگزاری آزمون ها در مرداد و شهریور فکر کنیم و آزمون سراسری هم در مرداد یا شهریور برگزار شود.

این موارد در جلسات شورای معاونین وزارتخانه به گفتگو گذاشته می شود و در نهایت باید در ستاد ملی کرونا هم به بررسی شود. این ستاد باید اجازه دهد تقویم آموزشی یا زمان کنکور به تعویق بیفتد و تصمیمات لازم اتخاذ شود.

وی درباره نقش معلمان در این ایام گفت: در حال حاضر باید ارتباط معلم و دانش آموز از طریق فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برقرار باشد. تا جایی که در استان ها رصد شده این ارتباط برقرار است و معلمان در تلاش هستند تا از این طریق آموزش های لازم را انجام دهند.

عمادی درباره حقوق معلمان غیردولتی، مستخدمین مدارس، حق التدریس، خرید خدماتی ها نیز گفت: از آنجایی که تعطیلات اضطراری بوده و هیچ کس خواهان آن نبوده است و همکاران کار خود را به صورت ارتباط با دانش آموزان انجام داده اند، بنابراین حق الزحمه معلمان و این گروه‌ها کامل پرداخت خواهد شد.

مطالب مرتبط

توصیه های مهم برای پیشگیری از کرونا

Master

نقش ویتامین دی در مقابله با کرونا

Master

کیت های تشخیص کرونا در داخل کشور تولید می شود

Master

نظر خود را ثبت کنید