33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
جاذبه های گردشگری

فرهنگ وین شما را به دیدن این مکان ها دعوت می کند

گشت وگذار چند روزه در وین قطعا تجربه ای متفاوت و به یادماندنی برای هرکس خواهد بود. ما در اینجا ۹ مکانی را که در وین پاتخت اتریش، تنها در دو روز (سه روز بهتر است) می‌توانید از آن ها دیدن کنید، برایتان آورده‌ایم.

کاخ Hofburg
کاخ هافبورگ مرکز امپراتوری هابسبورگ بوده است. این کاخ شامل سه موزه دیدنی است که می‌توانید شیوه زندگی پادشاهان را در آنها ببینید. این موزه‌ها عبارتند از: خانه‌های سلطتنی، موزه سی‌سی و مجموعه نقره. بله، منظور ما از سی‌سی خود ملکه سی‌سی است.

با تیک بان به راحتی بلیط خارجی ارزان تهیه کنید.

Schloss Belvedere
این مکان در حقیقت شامل دو کاخ (کاخ بالایی و کاخ پایینی)، مرکز مدیریت و اصطبل‌های کاخ است که در درون مجموعه موزه بلودره قرار دارد. در باغ‌های بلودره مجسمه‌های باروک، فواره‌های زیبا و دروازه‌های آهنی بزرگ تحسین‌برانگیزی وجود دارد. این مجموعه دارای تعدادی نقاشی‌ روی سقف است که بسیار فوقق‌العاده است.

کاخ Schonbrunn
این کاخ را با تور امپریال می‌توان به‌ خوبی تماشا کرد و یا از آن بهتر تور گراند است که می‌توانید از همه‌ جای کاخ دیدن کنید. این کاخ به عنوان شکارگاه سلطنتی ساخته شد اما بعدها توسعه پیدا کرده و به عنوان کاخ تابستانی سلطنتی مورد استفاده قرار گرفت.

ساختمان Secession
اینجا هنر میزبان است. در نمای بیرونی ساختمان جمله‌ای دیده می‌شود : “برای هر زمانی هنری وجود دارد، برای هنر آزادی”. دراینجا می‌توانید آثاری از هنرمندان سرتاسر دنیا را ببینید که هرکدام به شیوه‌ای متفاوت، دیدگاه‌شان را درباره دنیا بیان کرده‌اند. می‌توانید آن را کلیسای جامع سنت استفن نیز بنامید.
کلیسای جامع سنت استفن، کلیسایی تاثیرگذار است و از شیوه معماری گوتیک که در آن زمان برای کلیساها اجباری بود، پیروی کرده است. عناصر متفاوتی از کل فضا، عناصر دیدگاه های سمتی مذهبی را با طراحی مدرن در هم می‌آمیزد. کلیسای جامع نماد ملی اتریش و سمبل هویت اتریشی است. هنر تجربی، این نوعی از هنر است.

State Opera House
قدمت خانه اپرا در وین به قرن نوزدهم میلادی بر می‌گردد. اسم این خانه اپرا به همان صورت که در دوره سلطنت هابسبورگ و قبل از آن نامیده می شد باقی مانده است: دیوان اپرای وین. هرفصل، ۳۵۰ برنامه از بیش از ۶۰ گروه مختلف اپرا و باله اجرا می‌شود.

رزرو هتل وین را به تیک بان بسپارید.

Volksgarten
معنای واقعی ولکس گارتن باغ مردم است. این باغ بخشی از کاخ هافبورگ است. قبلا جزئی از یک قلعه بود. وقتی به مرکز پارک برسید ساختمان نئوکلاسیک معبد تسوس را خواهید دید که توسط پترو دی نوبیل ساخته شده است. این ساختمان تقلیدی از معبد هفاستوس در آتن، یونان، اما در ابعاد کوچکتر است.

در گوشه و کنار وین بگردید
وین جزء آن دسته از شهرهاست که ساخت قدیمی خود را حفظ کرده است. مرکز شهر و محیط اطراف آن، دارای معماری‌های باشکوهی است. می‌توانید جایی بنشینید و قهوه با دسری شکلاتی سفارش دهید و همه چیز را در اطراف‌تان تحسین کنید. ما امیدواریم که از انجام این کارها در وین، اتریش لذت ببرید. خوش بگذرانید و از دنیا و زیبایی‌هایش لذت ببرید.

مطالب مرتبط

جاذبه های گردشگری لیسبون

Master

۷ پیشنهاد هیجان انگیز در سفر به اروپا

Master

۱۰ جاذبه برتر گردشگری در هلسینکی

Master

نظر خود را ثبت کنید