33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
جاذبه های گردشگری

فتح قله های جهان با پای پیاده

وقتی از گروه گردشگران باتجربه بپرسید که بهترین مسیرهای پیاده روی در جهان کدام ها هستند، هر کدام جواب های متفاوتی برای شما می دهند. اما در میان این صحبت ها و بحث های گرم، چندین مسیر وجود دارد که همیشه گفته می شود. این ۱۰ مسیر کلاسیک جزو بهترین ها روی کره زمین هستند. همه آنها نیازمند ریه های قوی، پاهای سالم و به میزان مناسب آماده سازی هستند. اما پاداش آن تجربه ای است که برای یک عمر کافیست. آیا به دنبال مسیرهای پیاده روی هستید؟ این مسیرهای پیاده روی از سراسر جهان را امتحان کنید.

مسیر اینسا، پرو
مسیر باستانی ۳۳ کیلومتری (۲۰ مایل) به سمت قلعه های تپه ای ماچو پیچو توسط اینکاها طراحی شده و وقتی که توسط هیرام بنگام در سال ۱۲۹۰ شمسی کشف شد، توجه ها را به خود جلب کرد. از قرن های گذشته، میلیون ها کوهنورد گرد هم می آمدند تا سفری به شهر گمشده (نه چندان) داشته باشند و در نتیجه تعداد دامنه نوردان روزانه در این مسیر در سال ۲۰۱۸ تنها ۲۰۰ نفر بود. نتیجه این کار تجربه آرامش بخش بیشتر برای افراد خوش شانسی بود که برای گرفتن مجوز تلاش کرده و حفاظت از این سایت باستانی را افزایش دادند، این مسیر از پیش از این تحت فشار محبوبیت رنج می برد. مسیر شهر متعلق به قرن پانزدهم از دره سیکرد آغاز می شود، در اطراف کوه ها مسیر فراز و نشیب هایی دارد و در مسیر سه گذرگاه بلند وجود دارند. نمای کوه ها سفید و جنگل های ابر بلند با پیاده روی از خرابه های صخره ای ترکیب شده و تمام سازه ها روی نقطه اوج بنا شده اند که اولین چشم انداز از سکونتگاه سنگی نمادین است و تپه کوهستانی مه آلود را پوشش داده است.

با خرید بلیط هواپیما ارزان در هزینه ها صرفه جویی کنید.

GR20، فرانسه
این مسیر که نیازمند ۱۵ روز (۱۶۸ کیلومتر، ۱۰۴ مایل) است از طریق کورسیکا می باشد و به دلیل چشم اندازهای متنوع برای گردشگران افسانه است. در اینجا جنگل ها، زمین های گرانیتی، دهانه هایی که توسط باد تشکیل شده، دریاچه های یخبندان، سیلاب ها، باتلاق های زغال سنگ نارس، درختچه های همیشه سبز، قله های پوشیده از برف، دشت ها و névés (بخش هایی که از تبدیل برف به یخ ساخته شده اند). اما این مسیر آسان نیست: مسیر صخره ای و گاهی شیب دار است و شامل پل هایی ضعیف و سنگ های لغزنده می باشد، تمام قسمت های آن سرگرم کننده است. مسیر GR20 که در سال ۱۳۵۱ شمسی ساخته شده، به کالنزانا، در بالاینه، با کونکا، شمال پورتو وکیو متصل می شود.

هیمالیا هندی، هند
مردم کمی در سمت هندی بلندترین رشته کوه جهان کوهنوردی می کنند. بنابراین، اگر دوست دارید در مسیرهای خلوت کوهنوردی کنید، مسیر هیماچال پرادش را امتحان کنید. کوهنوردان فعال می توانند به مدت ۲۴ روز از اسپیتی تا لاداخ در تپه های کوهستانی بالا و پایین بروند. این مسیر بسیار دورافتاده و چالش برانگیز، مسیرهای تجاری باستانی را دنبال می کند. این زمین همچنین کویری مرتفع الهام بخش رودیارد کیپلینگ بود.

مسیر Routeburn، نیوزیلند
در پیاده روی سه روزه (۳۲ کیلومتر، ۲۰ مایل) منظره خیره کننده جزایر جنوبی نیوزیلند را ببینید. در پای کوه های جنوبی آلپ در نیوزیلند، این مسیر از دو پارک ملی عبور می کند: فیوردلند و قله اسپایرینگ. برجسته ترین بخش های این مسیر، مناظر هریس سدل و بالای کونیکال هیل است، جایی که می توانید موج های ساحل دوردست را ببینید. چالش اصلی در این مسیر مشهور، در واقع حفاظت از این مکان است، زیرا تعداد محدودی از افراد اجازه عبور از این مسیر را دارند.

خرید بلیط هواپیما با تیک بان معتبرترین سامانه فروش اینترنتی

مسیر Overland، استرالیا
بیابان ما قبل تاریخ تاسمانی در مسیر ۸۰ کیلومتری (۵۰ مایل، پنج تا شش روزه) اوورلند قابل دسترس است. در این مسیر بین کوه کرادل تا دریاچه سنت کلیر (عمیق ترین دریاچه آب شیرین طبیعی استرالیا) را عبور خواهید کرد، مسیر کاملا مشخص آن (پیاده راه هایی در بعضی قسمت ها) از کوه های خاکی، دریاچه های کوچک و زیبا، جنگل های گسترده و تالاب ها می گذرد. کسانی که می خواهند جاذبه های بیشتری ببینند می توانند چندین مسیر کناری را امتحان کنند که دارای آبشارها، دره ها و قله هایی مانند قله اوسا بلندترین قله در جزیره تاسمانی است.

یخچال Baltoro Glacier & K2، پاکستان
این مسیر یخی به قله عظیم K2 ، دومین کوه مرتفع جهان می رسد. این مسیر غیرقابل مقایسه در پاکستان دارای برخی از زیباترین مناظر روز کره زمین است. این مسیر با رودخانه های یخی آغاز می شود و تا یخچال بالتورو ادامه می یابد و سپس به مسیرهای کوهستانی هرمی گرانیتی شامل پایجو (۶،۶۱۰ متر)، اولی بیاهو (۶،۴۱۷ متر)، ترانگو تاور بزرگ (۶،۲۸۶ متر) و در نهایت به قله K2 ختم می شود. اگر ۱۵ روز برای شما کافی نباشد، سفرهای جانبی شگفت انگیزی به یخچال های طبیعی موراین داشته باشید. گفتنی است که این مسیرها توسط اپراتورهای تور سازماندهی و ثبت نام می شوند. علاوه بر این، وزارت امور خارجه در حال حاضر در مورد سفر به بسیاری از نقاط پاکستان هشدار می دهد.

برای اطلاع از بلیط خارجی لحظه آخری به تیک بان مراجعه کنید

مطالب مرتبط

۱۰ کشوری که شکموها سفر به آن را دوست دارند

Master

جاذبه های گردشگری قطر

Master

بزرگترین مجسمه پرنده جهان اینجاست

Master

نظر خود را ثبت کنید