33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
کرونا

راهکارهای اساسی برای جذاب کردن خانه در زمان شیوع کرونا

راهکارهای اساسی برای جذاب کردن خانه در زمان شیوع کرونا 

این روزها با اپیدمی ویروس کرونا مدارس و آموزشگاهها تعطیل است و ساعات کاری کاهش پیدا کرده بنابراین افراد خانواده بیشتر وقت خود را درخانه می گذرانند. حتما کلمه قرنطینه در خانه به گوشتان خورده است. در این هنگام چند راهکار ساده را برای جذاب کردن محیط خانه بیان می کنیم:

صبور باشید 

ماندن بیش از حد درخانه میتواند تحمل افراد را کم کند. نزدیک بودن به عید و بیکاری افرادی که شغل آزاد دارند، دست و پنجه نرم کردن با مشکلات اقتصادی و وجود کودکانی که تمام وقت و انرژی شما را می گیرند ، همه اینها می تواند منشا درگیری و بحث در خانه شود. بهتر است در این مواقع موقعیت را درک کرده و صبر و حوصله به خرج دهید.

سرگرمی های مشترک پیدا کنید

برای وقت گذرانی و لذت بردن از با هم بودن توصیه می شود سرگرمی هایی را پیدا کنید که تمامی افراد خانواده به آن علاقه دارند.  می توانید در کنار هم فیلم تماشا کنید. کتاب بخوانید. بازی های دسته جمعی انجام دهید. کودکان را در پخت غذا و یا کارهای خانه مشارکت دهید. آلبوم عکس های قدیمی را ببینید و یا خاطرات شیرین تعریف کنید. با یکدیگر مسابقه بدهید و یا کاردستی بسازید.

از فضای مجازی به درستی استفاده کنید

شاید استفاده بیش از حد از فضای مجازی کاردرستی نباشد ولی در روزهایی که اوقات فراغت بیشتری دارید می توانید با مدیریت صحیح از این امکان برخوردار شوید و از آن نهایت استفاده را ببرید. آموزش های آنلاین، تماشای فیلم های جدید، گوش کردن به موسیقی و ارتباط برقرار کردن با افراد خانواده و دوستان می تواند روحیه شما را تقویت کند.

با کودکان بیشتر وقت بگذرانید

یکی از لذتبخش ترین کارها هم بازی شدن با کودکان است. برای تقویت روحیه خود و کودکان سعی کنید بیشتر با آنها وقت بگذرانید.  بازی های دسته جمعی، کتابخوانی و تماشای فیلم با کودکان می تواند برای آنها لذتبخش باشد .

به کارهای عقب افتاده رسیدگی کنید

قرنطینه خانگی  می تواند فرصت بسیار مناسبی برای رسیدگی به کارهای عقب مانده باشد. فهرست کاملی از کارهایی که قرار بوده انجام دهید ولی فرصت کافی برای آنها نداشتید، تهیه کرده و براساس اولویت آنها را به اتمام  برسانید.

مطالب مرتبط

احتمال انتقال ویروس کرونا از طریق غذا چقدر است؟

Master

تشخیص بیماری کرونا با گوگل

Master

تاج کرونا بر سر گردشگری ایران

Master

نظر خود را ثبت کنید