33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
برنامه سفر

مجذوب زیبایی های پراگ شوید

بعد از لندن، پاریس، استانبول و رم، پراگ پنجمین شهر پر بازدید اروپاست. این شهر پایتخت جمهوری چک و دارای تاریخ طولانی و غنی مثل دوران پادشاهی بوهم، سلطنت هابسبورگ و امپراطوری اترو-مجارستان است. مراکز تاریخی پراگ در فهرست یونسکو در ردیف میراث های جهانی قرار دارد. پراگ همچنین مقصدی ایده آل برای علاقه مندان به هنر است. این شهر دارای گالری ها، موزه ها، تئاترها و نمایشگاه های تاریخی بسیاری است و همچنین قدیمی ترین دانشگاه اروپای مرکزی، دانشگاه چارلز دراین شهر قراردارد.

روز اول
برای اولین روز گردش خود در پراگ از قلعه Hradcany، واقع در تپه ای بالاتر از این شهر قدیمی دیدن کنید. جایی که در آن بهترین چشم انداز شهر را خواهید دید. کلیسای جامع سنت ویتوس، برج دیدنی پراگ هم دیگر اماکن دیدنی این شهرهستند. در نزدیکی این قلعه کافه های کوچک زیادی به چشم میخورد که می توانید در آن قهوه بنوشید و از منظره زیبایش لذت ببرید. در مسیر خود در مرکز شهر، از خیابان های جذاب با مغازه هایی از سوغاتی که هنر و صنایع دستی ارائه می دهند، عبور کنید. سوغات پراگ کریستال بوهمی است و انواع جادوگران که از پارچه، چوب، پلاستیک ساخته شده اند. جادوگران نماد پراگ هستند و هر ساله در تاریخ ۳۰ آوریل چک با برگزاری جشنواره ای و باسوزاندن جادوگران، روز اول بهار را جشن می گیرند.

برای تهیه بلیط هواپیما پراگ به تیک بان، سامانه خرید اینترنتی بلیط (www.tikban.com) مراجعه کنید

قبل از رسیدن به پل چارلز، باید از خیابان لازنسکا عبورکنید تا دیوارجان لنون را ببینید. این دیوار پوشیده شده از گرافیک هایی است که به Lennon و آهنگ های وی اختصاص داده شده است و امضای افرادی که از این دیوار بازدید می کنند را روی آن می بینید. در این شهر قدیمی می توانید رستوران ها، کافه ها و بارهای بسیاری را بیابید. حتماً هم آبجوهای معروف چک را امتحان کنید. میدان قدیمی این شهر و ساعت نجوم آن دیگر مکان های دیدنی تاریخی این مکان هستند. نکته خوب و جالب در مورد پراگ این است که همه جاذبه های گردشگری آن نزدیک به هم هستند.

روز دوم
از محله های هنری پراگ و معروفترین گالری ها و موزه ها مانند موزه ملی، موزه هنرهای تزئینی، موزه شهر پراگ، موزه موچا، موزه هنرهای مدرن و معاصر، گالری کاخ Kinsky بازدید کنید. به بالای تپه پتین بروید و از پیاده روی در باغ های زیبای اطراف آن و پارک های گل رز، لذت ببرید. یکی از بزرگترین میادین پراگ، میدان ونسلاس، محل سنتی و قدیمی اجتماعات عمومی، تظاهرات و جشن ها است.

بلیط ارزان خارجی را از سامانه خرید بلیط خارجی تیک بان (www.tikban.com) بخواهید.

روز سوم
می توانید با اتوبوس به سفری یک روزه از پراگ به کارلسباد بروید. کارلسباد یک تفریحگاه محبوب است که دارای چشمه های آب گرم است. این شهر همچنین به تولید لیکور گیاهی Becherovka مشهور است. کارلسباد شهری جذاب است که در کنار رودخانه های اهور، تپلا و رولاوا واقع شده است. تفرجگاه کنار رودخانه پراز فروشگاه های معتبر مانند اسکادا، گوچی، شانل است. اطراف رودخانه هم کافه های زیادی قرار دارند که می توانید از قهوه های عالی آن نوش جان کنید.

مطالب مرتبط

برای سفر به شیکاگو آماده اید؟

Master

اگر در سفر جاده ای به مشکلی برخوردیم، چه کنیم؟

Master

زندگی عشایر را از لنز دوربین عکاسان ببینید

Master

نظر خود را ثبت کنید