33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
جاذبه های گردشگری

بدون انجام این تفریحات، کشورها را ترک نکنید

پیاده روی، صعود، گشت و گذار، قایق رانی … اگر به ماجراجویی علاقه دارید، روش های بیشماری برای گشت و گذار در کشورها وجود دارد. اما کدام یک از این تجربیات آنقدر تکرارنشدنی هستند که بدون آن ها کشور را نبایدترک کنید. در این قسمت از ماجراجوی ما نگاهی به برخی از تفریحات می اندازیم که مقصدی را تعیین می کنند، از قایقرانی کردن در دریا ویتنام گرفته تا پاراگلایدر در سواحل ترکیه که بی شک هر یک تجربه به ماندنی در ذهن بر جای می گذارد.

ایالات متحده آمریکا را بدون … ترک نکنید.
مسیر پیاده روی پارک ملی Zion با هشت کیلومتر طول تجربه فراموش نشدنی است. ۱۰۰ متر آخر با عبور از مسیر فراتا به وسط دره می رسدکه ۴۶۰ متر بالاتر از کف دره و رودخانه ویرجین در زیرآن قراردارد. این مسیر برای بیماران قلبی و افرادی که ترس از ارتفاع دارند توصیه نمی شود.

استرالیا را بدون…ترک نکنید
دوچرخه سواری کوه آلپ بولر ۴۰ کیلومتری استرالیا در کوهستان های ویکتوریا انجام می شود که تنها مسیری است که در این کشور از طرف انجمن بین المللی دوچرخه سواری کوهستان (IMBA) به مقام رسمی “اثر برجسته” رسیده است.

اندونزی را بدون… ترک نکنید.
صعود به Borobudur باستان را که بزرگترین بنای بودایی جهان است از دست ندهید. دارای معابد بزرگی است که از کف دره Kedu Plain سر برافراشته اند و در مقابل قله های آتشفشانی قرار گرفته اند .

برزیل را بدون… ترک نکنید.
از پدرا بنیتا به سمت ریو دوژانیرو پرواز می کنید و در ساحل آن فرود می آیید. بررسی کنید که این اپراتور توسط انجمن Hang-Gliding برزیل معتبر شناخته شده است. شما نیاز به یک تعادل خارق العاده دارید تا بتوانید ماهیگیر ماهری شوید.

ایسلند را بدون … ترک نکنید
ایسلند خانه تنها آتشفشان جهان است که می توان از داخل آن بازدید کرد: تریشنوکاگورگ، در شرق کوه Blofjoll، که به مدت ۴۰۰۰ سال فوران کرده است. اکتشافگران زیر زمینی با استفاده از آسانسور سفری به درون زمین را تجربه می کنند، زیرا تا ارتفاع ۱۲۰ متر آنها را به داخل محفظه ماگما پایین می آورد.

گرجستان را بدون … ترک نکنید
پاراگلایدر بر فراز کوه های قفقاز با طیف وسیعی از چشم اندازهای سراسر کشور است. از ۵۰۰ متر تا ۲۵۰۰ متر ارتفاع، پاراگلایدر قفقاز پس از بازدید از خشکی تجربه ای آرام و زیبا است

ژاپن را بدون … ترک نکنید
اسکی کوه فوجی در شینتو برای بودایی ها، دروازه ای به دنیای دیگر است و نمادین ترین قله ژاپن است. به علاقه مندان این  فعالیت مهیج پیشنهاد می کنیم در سفر به این منطقه تجربه اسکی را از خود نگیرند.

تاهیتی و پولینزیای فرانسه را بدون…ترک نکنید
شما می توانید به صورت سنتی یا مدرن قایقرانی کنید،پس وسایل کمپینگ را جمع کنید و راهی شوید تا بهشت گمشده خود را کشف کنید.

ماداگاسکار را بدون … ترک نکنید
با غارنوردی در پارک ملی Ankarana می توانید در برخی از رودخانه ها و غارهای ۱۴۰ کیلومتری آن را گشت و گذار کنید و تمساح های داخل غار را از نزدیک ببینید.

مطالب مرتبط

جاذبه های گردشگری کوالالامپور

Master

زیباترین معجزه های طبیعت آفریقا

Master

شکوه و عظمت در سواحل منحصر به فرد تایلند

Master

نظر خود را ثبت کنید