33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
جاذبه های گردشگری

۶ ویژگی جادویی یلواستون

در پارک ملی یلواستون، از شما دعوت می شود تا جادوی اولین پارک ملی جهان یعنی یلواستون را کشف کنید. ما به شما در یافتن این شگفتی خارق العاده آمریکایی، کمک خواهیم کرد. بهترین تجربه یلواستون را کسب کنید. یلواستون به تشویق تمام مردم جهان ادامه می دهد و بازتابی از ارزش ها و آرمان های آمریکایی است. از اقامت، کمپینگ و غذاخوردن گرفته تا پیدا کردن مسیر، همه کارهای تفریحی یا درخواست های شغلی، می توانید تمام اطلاعات مورد نیاز خود برای برنامه ریزی یک بازدید بی نظیر و به یاد ماندنی از مقصد فوق العاده پارک ملی یلواستون را در این مطلب پیدا کنید.

نیمی از ویژگی های گرمابی جهان در یلواستون یافت می شود.
پارک ملی یلواستون بیش از ۱۰،۰۰۰ ویژگی گرمابی را دارا می باشد. مجموعه ای فوق العاده از چشمه های آبگرم، گل و لای ها، فومارول ها، تراس های تراورتن و البته چاله های گل افشان، میکروارگانیسم هایی به نام ترموفیل ها به معنای «گرما دوست» در این پارک وجود دارند و رنگ های درخشانی به آن می بخشند.

یلواستون دارای بیشترین گونه پستانداران است
حیات وحش یلواستون با حدود ۳۰۰ گونه پرنده، ۱۶ نوع ماهی و ۶۷ گونه از پستانداران بیشترین تعداد از گونه های پستانداران در این مناطق بسیار متنوع است. لیست پستانداران شامل خرس های گریزلی، گرگ ها، سیاهگوش، روباه و گوزن شمالی است. اما به یاد داشته باشید، مهم نیست که حیوانات چقدر خونسرد باشند، نباید به آنها نزدیک شوید. قوانین پارک بیان می کند که شما باید ۱۰۰ یارد از خرس ها و گرگ ها و حداقل ۲۵ یارد از سایر حیوانات بزرگ فاصله داشته باشید.

یلواستون یک ابرآتشفشان است
یکی از بزرگترین آتشفشان های فعال جهان در زیر یلواستون وجود دارد. اولین فوران بزرگ آتشفشان یلواستون ۲.۱ میلیون سال پیش رخ داد و بیش از ۵،۷۹۰ مایل مربع را با خاکستر پوشش داد. این به عنوان یکی از بزرگترین فوران های آتشفشانی و یلواستون به عنوان یک ابرآتشفشان شناخته می شود. در حالیکه این آتشفشان هنوز فعال است اما از آخرین فوران آن حدود ۷۰،۰۰۰ سال می گذرد. سرویس پارک ملی با همکاری سازمان زمین شناسی آمریکا و دانشگاه یوتا، رصدخانه آتشفشان یلواستون را در سال ۲۰۰۱ تاسیس کرد تا فعالیت های آتشفشانی و لرزه ای منطقه تحت نظر باشد.

چشمه آبگرم اولد فیث‌فول به اندازه نام خود قابل اعتماد نیست
آب هایی که از میان چشمه های آب گرم بیرون می آیند، نادرترین آبشارها هستند. چشمه های آبگرم و یلواستون بیش از هر جای دیگر روی زمین چشمه آبگرم دارد. مشهورترین آن ها اولد فیث ‌فول است که در سال ۱۸۷۰ به دلیل منظم بودنش، این نام را به خود گرفت. در طی چند دهه گذشته، میانگین فاصله بین فوران ها طولانی تر شده و باعث شد وفاداری آن زیرسوال برود. در حالیکه این چشمه آبگرم هرگز در فواصل ساعتی دقیق فوران نکرده بود، فوران های آن تا حدودی قابل پیش بینی است. علاوه براین، اولد فیث‌ فول بیشتر از هر چشمه آبگرم بزرگ دیگر تقریبا ۱۷ بار در روز فوران می کند.

مفهوم «Share the road» معنای تازه ای به یلواستون داده است
علاوه بر چشمه های آبگرم، یلواستون به دلیل داشتن گله های گاومیش خود شهرت جهانی دارد. این مکان تنها جایی در آمریکا است که بوفالوی آمریکایی از زمان های ماقبل تاریخ در اینجا زندگی می کنند که گاهی اوقات باعث ایجاد ترافیک می شوند. در ساعت های شلوغ، ترافیک به دلیل بوفالوها کمی متفاوت است زیرا ماشین ها منتظر می مانند تا حیوانات از جاده عبور کنند.

تاریخ یلواستون به ۱۱،۰۰۰ سال قبل برمی گردد
تاریخ بشر در این منطقه به بیش از ۱۱،۰۰۰ سال قبل برمی گردد. نخستین ذخایر باستانی دست نخورده در این پارک در محلی از ساحل دریاچه یلواستون کشف شد. اولین آمریکایی که این منطقه را کشف کرد، جان کالتر، یک سرباز اعزامی لوئیس و کلارک بود. پس از سال ها در بیابان، کالتر در مورد فعالیت ژئوترمیک باورنکردنی منطقه به دیگران توضیح داد. کمتر کسی داستان های خارق العاده او را باور کرد، و  آنرا «جهنم کالتر» نامیدند.

مطالب مرتبط

کاخ و اپرای گارنیه کجاست؟

Master

بازار شناور لوک بینتن اندونزی، معروفترین بازار شناور دنیا

Master

۱۰ پارک آبی دنیا را بشناسید!

Master

نظر خود را ثبت کنید