33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
جاذبه های گردشگری

معروفترین قنات های دنیا کدامند؟

Pont du Gard، فرانسه
این قنات باستانی در جنوب فرانسه توسط رومی ها در اواسط قرن اول میلادی برای تأمین آب شیرین شهر نیمس ساخته شده است. از قرون وسطی تا قرن هجدهم برای یک‌ پیاده روی جذاب کنار رودخانه مورد استفاده قرار می گرفت. امروزه این مکان یکی از ۵ جاذبه گردشگری برتر فرانسه است که سالانه بیش از ۱.۵ میلیون بازدید کننده دارد و از بلوک های آهکی نرم که در یکی از معادن اطراف رودخانه استخراج می شود ساخته شده است و ساختمانی خیره کننده است. در فصل تابستان، با داشتن ساحلی زیبا در فاصله ۲۰۰متری به مکانی محبوب برای شنا و پیک نیک تبدیل می شود.

برای تهیه بلیط هواپیما پاریس به تیک بان، سامانه خرید بلیط هواپیما (www.tikban.com) مراجعه نمائید.

قنات Nazca، پرو
امروزه این سیستم با بیش از چهل قنات در بیابان خشک Nazca در پرو که از سال ۳ تا ۶ میلادی ساخته شده است به مردم این منطقه کمک کند تا در آب و هوای کویر خشک زنده بمانند. این سازه ها، که از مسیرهای متمرکز تشکیل شده اند، نگهداری و دسترسی مستقیم به آب را آسان می کنند.

قنات Valens، استانبول
آبشار والنس بهترین بخش سیستم آبی است که بیش از ۲۵۰ کیلومتر طول دارد و آب موردنیاز قسطنطنیه را (استانبول مدرن) تأمین می کند. در ۳۶۸ میلادی ساخته شده که طولانی ترین سیستم آبرسانی در جهان باستان بود. این روزها از زیر طاق های بلوار شلوغ آتاتورک عبور می کند. از طرفی، این بنای ماندگار سایه ای خنک برای افرادی که ساعت ها در ترافیک عجیب شهر گرفتار شده اند فراهم می کند.

خرید بلیط هواپیما استانبول با تیک بان، سامانه خرید بلیط هواپیما (www.tikban.com)

قنات Segovia، اسپانیا
این قنات که در سال ۵۰ میلادی ساخته شده، یکی از بهترین آثار تاریخی است که از رومی ها در اسپانیا به جا مانده است. این قنات باستانی آب را ۱۶ کیلومتر از رودخانه Frio تا Segovia حمل می کرد و تا قرن ۲۰ آب این شهر را تأمین می کرد.

قنات های Hampi، هند
هامپی ساخته آخرین پادشاهی بزرگ هندو Vijayanagarبود، مکانی که پوشیده از معابد و کاخ های دراویدیان بوده که توسط شاهزاده های پولدار آن ساخته شده است. همچنین در لیست پیشرفته ترین سیستم های قنات و کانال های خارج از جهان روم قرار دارد. آب درون معابد توسط قنات های زیرزمینی تأمین می شد که قرن ها قبل از کشف باستان شناسان متروکه باقی مانده بودند.

قنات Les Ferreres، اسپانیا
قنات Les Ferreres که به عنوان Pont del Diable (پل شیطان) شناخته می شود، در دوره سلطنت آگوستوس در قرن اول میلادی ساخته شده است. این پل در نزدیکی تاراگونا در اسپانیا واقع شده است و تنها بخشی است که برای تأمین آب از رودخانه فرانکولیا مورد استفاده قرار گرفته است و از منطقه روورل، ۹۲ متر بالاتر از سطح دریا گرفته شده است. در اوایل صبح یا اواخر بعدازظهر هنگامی که در آب های ساحلی رودخانه منعکس می شود منظره ای شگفت انگیز به وجود می آورد.

بلیط هواپیما مادرید خود را از تیک بان، سامانه خرید بلیط هواپیما (www.tikban.com) بخواهید.

قنات Pontcysyllte، ولز
این قنات به عنوان نمونه ای پیشگام در ساخت و ساز و شاهکار مهندسی آبراه ها محسوب می شود. امروزه قایق های تفریحی هم از آن استفاده می کنند. این کانال نمونه ای از رویکردهای جدید مهندسی انگلیس در طول انقلاب صنعتی است. این مکان قدمت دویست ساله دارد و با محیطی زیبا و سازه های شگفت انگیز خود باعث جذب صدها هزار بازدید کننده در سال می شود.

مطالب مرتبط

با قلعه های معروف ایران آشنا شوید

Master

پایتخت گرینلند تماشایست

Master

جاذبه های گردشگری ارمنستان

Master

نظر خود را ثبت کنید