1.7 C
تهران
۱۶ بهمن ۱۴۰۱
مجله گردشگری تیک بان
کرونا

تفکرات اشتباه تغذیه ای درباره کرونا ویروس

خوردن گوشت و ابتلا به کرونا

تفکرات اشتباه تغذیه ای درباره کرونا 

این روزها با انتشار ویروس کرونا شایعات عجیب و غریب زیادی می شنویم که نمی دانیم کدامیک از آنها درست و کدامیک نادرست است. بسیاری از افرا د از نحوه تغذیه در این روزها صحبت می کنند. این که چه غذاهایی بخوریم و چه غذاهایی احتمال ابتلا به ویروس را بیشتر یا کمتر می کنند؟ در اینجا به برخی از باورهای نادرست تغذیه ای درباره کرونا می پردازیم:

سوپ خفاش

ماجرا از جایی شروع شد که یک چینی تصویری از خوردن سوپ خفاش در فضای مجازی منتشرکرد و به ادعای انتقال ویروس کرونا از خفاش به انسان دامن زد. هنوز ادعای انتقال ویروس از طریق حیواناتی چونمورچه خوار، خفاش و دیگر حیوانات به اثبات نرسیده است.

ماهی و انواع غذاهایی دریایی

از آنجایی که کرونا از ووهان چین شروع شد و در این شهر مردم غذاهای دریایی بیشتری  مصرف می کنند، شایعه خوردن غذاهای دریایی موجب ابتلا به کرونا می شود، اوج گرفت.

سیر درمان کروناست 

شایعه درمان کرونا با خوردن سیر و یا سیر موجب پیشگیری از بیماری می شود، یکی دیگر از شایعاتی است که این روزها زیاد می شنویم. ترکیب ارگانوسولفور و خاصیت ضد میکروبی سیر بدون شک استثنایی است و می تواند در مبارزه با بیماری هایزیادی کمک کننده باشد اما هیچ قطعیتی دال بر درمان کرونا با سیر وجود ندارد.

خوردن گوشت و ابتلا به کرونا 

تصور غلط دیگر در این روزها عدم مصرف گوشت است. علت هم این تصور نادرست است که ویروس از طریق گوشت حیوانات به انسان سرایت می کند. باید در جواب این دسته از شایعات بگوییم که تا به حال هیچ فرضیه ای در این باره ثابت نشده است. تنها نکته این است که از خوردن گوشت های نیم پز اجتناب کنید و اجازه بدهید گوشت کاملا بپزد.

بهترین تغذیه در این روزها استفاده از پروتئین ها مانند حبوبات، گوشت و تحم مرغ کامل پخته شده، میوه و سبزیجات تازه، نان سبوس دار و انواع ویتامین ها مانند ویتامین دی و سی می باشد. استراحت کافی و ورزش هم به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

مطالب مرتبط

ایفل هم سقوط کرد!!

Master

نقش ویتامین دی در مقابله با کرونا

Master

آیا لباس‌ها به ویروس کرونا آلوده می‌شوند؟

Master

نظر خود را ثبت کنید