33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
نکات سفر

امن ترین شهرهای جهان

شاخص‌های تعیین‌کننده امنیت همیشه شسته و رفته و کاملا مشخص نیستند. بعضی چیزهایی که برای ما زیان‌آور است ممکن است برای دیگران متفاوت باشد. اما بعضی از داده‌ها شاخص‌هایی عینی از تجاربی هستند که ممکن است در هر شهری وجود داشته ‌باشد. برای تعیین اینکه کدام مکان‌ها بیشترین آرامش خیال را فراهم می‌کنند، واحد هوش اقتصادی اخیرا لیست امن‌ترین شهرهای سال ۲۰۱۹ را منتشر کرده است، در این لیست ۶۰ منطقه شهری از نظر امنیت دیجیتال، امنیت سلامت، زیرساخت‌ها و امنیت فردی در سرتاسر جهان طبقه‌بندی شده‌اند. فهرست نقاط امن جهان به شدت به سمت مقاصدی متمایل است که دارای درآمد بیشتری هستند، که شش شهر از شهرهای مجاور اقیانوس آرام در این لیست قرار دارند. برای سومین بار در پنج سال، توکیو در صدر این لیست قرار گرفته است. سنگاپور با فاصله کمی در مکان دوم قرار گرفته و اوزاکا در رتبه سوم قرار دارد. با وجود گزارشی که تاکید می‌کند موقعیت مکانی و منطقه شهر اهمیت چندانی ندارد، به نظر می‌رسد ارتباط قوی‌تری بین موارد مالی نسبت به موقعیت مکانی وجود داشته باشد. توکیو، سنگاپور و اوزاکا به دلیل اینکه در آسیا قرار دارند، ایمن تر نیستند، بلکه به دلیل محیط شهری خاصی که ساکنان و مسئولان آنها ساخته اند امن هستند.

رزرو هتل سنگاپور خود را از تیک بان بخواهید.

در این میان، شهرهایی در اروپا و آمریکای شمالی در بین ۱۰ کشور برتر قرار دارند. آمستردام و کپنهاگ به ترتیب در مکان‌های چهارم و پنجم (مشترکا با سئول) و تورنتو و واشنگتن دی سی، در رده های ششم و هفتم قرار می گیرند. تا مکان ۲۷‌ام است که می‌توانید شهری از خاورمیانه را ببینید (ابوظبی، دبی) و در بین ۳۰ رتبه اول شهری از آمریکای لاتین یا آفریقا را به هیچ وجه نمی‌بینید. (داکا، کراچی، یانگان، کاراکاس و لاگوس در انتهای لیست قرار دارند)

باز هم به نظر می رسدکه این مسئله به وضعیت اقتصادی برمی‌‌گردد. در این گزارش آمده است که این شاخص با درآمد متوسط در شهرها ارتباط مستقیمی دارد. این مسئله نشان‌ دهنده نیاز به سرمایه‌گذاری مشخصی در جاهای خاصی برای ایجاد امنیت است، جاهایی مثل زیر ساخت‌های با کیفیت یا سیستم خدمات درمان پیشرفته. قسمت جالب تر این ارتباط این است که با توجه به شاخص‌ های ما، شهرهایی با ثروت کمتر به عدم شفافیت سیاسی گرایش دارند. چیزی که مطمئنا اهمیت دارد این است که در دنیای مدرن، شما به برنامه‌هایی منسجم برای طیف گسترده‌ای از احتمالات نیاز دارید. امسال، محققان توجه خاصی به مفهوم ارتجاع شهری، یا قابلیت شهرها به بازگشت از تلاطم‌ها و بلایای دست بشر یا طبیعی داشتند. وقتی که از دلایل موفقیت شهر توکیو در این سال‌ها سوال شد، شهردار دانای شهر، یوریکو کوئیک توضیح داد که چطور نیازهای شهروندان در اولویت قرار می‌گیرند.
او گفت: با توجه به اینکه زمین لرزه ها در ژاپن بومی هستند و ما نیز شاهد تغییرات عمده آب و هوایی در سراسر جهان هستیم، بسیار حیاتی است که توکیو از شهروندان و شهر در برابر بلایای طبیعی محافظت کند. به این منظور، ما اصلاحات زیادی را در زیرساخت ها ایجاد کرده‌ایم و بودجه‌های بیشتری را به این کار اختصاص داده‌ایم.

تیک بان معتبرترین سامانه خرید بلیط هواپیما

مطالب مرتبط

کودکان خود را عاشق سفر کنید

Master

بدون استرس سوار هواپیما شوید

Master

اکسیژن هواپیما چگونه تامین می شود؟

Master

نظر خود را ثبت کنید