33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
نکات سفر

با دانستن این نکات از سفر به یونان لذت ببرید

ازآن جایی که سفر به یونان سفری شگفت انگیز است باید برنامه ریزی کاملا درست انجام دهید. دانستن جزئیات مهم مانند چگونگی گرفتن ارز یونان و یا نحوه معاشرت با افراد محلی آن, به شما کمک می کند تا از بسیاری از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید و سفر خود را لذت بخش کنید. در اینجا به چند نکته اساسی و کاربردی برای سفر به یونان اشاره می کنیم.

با مردم محلی وارد صحبت شوید اما محتاط باشید.
یکی از مواردی که شما در مورد یونانی ها متوجه می شوید این است که آنها افرادی فوق العاده صمیمی هستند. در این کشور معاشرت با افراد غریبه نه تنها مشکلی ندارد بلکه تشویق هم می شود، پس خجالتی نباشید و بافروشندگان و افرادی که با آن ها سروکاردارید به راحتی وارد گفتگو شوید. به خاطرداشته باشید ، صحبت ازعقاید شخصی و هر موضوعی در این کشور قابل قبول و آزاد است. پس میتوانید احساسات خود رابه راحتی ابراز کنید.
مطمئناً هنگام سفر به یونان ، دوستان جدید زیادی پیدامی کنید که همین موضوع می تواند به تخفیف گرفتن از فروشندگان بازار هنگام خریدتان کمک کند. با این حال هرگز نباید درباره مسیر و مقصدتان از یونانیان سؤال کنید، چون خطر پاسخ اشتباه و رفتن به مسیر انحرافی بسیار زیاد است. پس از گوگل مپ یا نقشه ای از شهر مورد بازدید خود استفاده کنید.

با تیک بان به راحتی بلیط خارجی ارزان تهیه کنید.

پول نقد همراه خودداشته باشید
واحد پول یونان یورو است و تهیه آن بسیار آسان است. هم می توانید ارز خود را به صورت نقدی دریافت کنید و یا از کارت مسافرتی استفاده کنید . کارت های اعتباری خودتان هم قابل استفاده است اما بانک ها برای استفاده از آنها در خارج از کشور هزینه های کلانی را می گیرند. در واقع مهم نیست کدام روش را انتخاب کنید به هرحال باید پول نقد برای خرید در اکثر فروشگاه ها همراه داشته باشید. اگر در شهرهای بزرگ یا مکان هایی که مورد توجه گردشگران است اقامت دارید، میتوانید با کارت خود هزینه را بپردازید. از آنجاییکه همه جزایر و شهرها و روستاها دارای دستگاه خودپرداز نیستند، پول نقد همراه خود داشته باشید.
علی رغم اینکه این کشور یکی از محبوب ترین مناطق جهانگردی در جهان است، اکثر اماکن یونان برای افراد معلول قابل استفاده نیستند. بنابراین کسی که شرایط خاصی داشته باشد، باید برای سفر مناسب تحقیقات زیادی انجام دهد. همچنین لازم است همه چیز را ازچند ماه قبل رزرو کنید .زیرا برخی اتاق ها برای افراد دارای نیازهای ویژه اختصاص یافته است. ازطرفی ازبازدید از جزایردورافتاده خودداری کنید زیرا آنها هیچگونه امکاناتی برای معلولان ندارند.

سیگار در مکان عمومی ممنوع است مگر در برخی مناطق
از نظر فرهنگی کشیدن سیگار در مکان های عمومی یونان ممنوع است. با این حال، بسیاری از فروشندگان، به ویژه در مناطق روستایی به این قانون عمل نمی کنند. سیگار کشیدن در بیرون از منزل مجاز است. پس اگر با دود سیگار اذیت می شوید باید از رفت آمد در مکان ها خودداری کنید. مشکلی که افراد غیر سیگاری که به یونان می آیند این است که تقریبا نیمی از جمعیت محلی سیگار می کشند. مصرف سیگار در این کشور بالاترین میزان مصرف در اتحادیه اروپا است.

هنگام رانندگی مراقب باشید
طبیعت پر جنب و جوش یونانیان را در رانندگی آنها هم خواهید دید.اکثر رانندگان بی پروا هستند وشما باید در جاده مراقب باشید. نکته خوب این است که برخی از جزایر یونان ماشین ندارند و می توانید از دوچرخه سواری در آنجا لذت ببرید.

رزرو هتل رم خود را از تیک بان بخواهید.

مطالب مرتبط

آلوده ترین نقاط هواپیما را بشناسید

Master

کودکان خود را عاشق سفر کنید

Master

آیا خوردن ماهی موجب ابتلا به ویروس کرونا می شود؟

Master

نظر خود را ثبت کنید