33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
نکات سفر

با یادآوری بازی های قدیمی به دنیای کودکی بازگردید

لاگوری، کانچا، گیلی-داندا، خو خو، آیا هیچ کدام از این نام ها را به خاطر می آورید؟ اگر شما از دهه ۴۰ یا ۵۰ میلادی هستید، به محض شنیدن این اسامی، خاطرات کودکیتان از روزهای تابستانی که با بازی با دوستانتان در بیرون از خانه سپری شده، زنده می شوند. اگر شما از دهه ۲۰ یا ۳۰ میلادی باشید، والدین، پدربزرگ و مادربزرگتان حتما یک یا دو داستان در مورد جادوی این بازی های بچگانه به شما گفته اند. اما آیا کودکان این نسل چنین خاطراتی خواهند داشت؟ به احتمال زیاد نه، زیرا بسیاری از آنها بیشتر وقت خود را به بازی های ویدئویی در دنیای مجازی سپری می کنند. این اعتیاد، باعث شده که بازی های کلاسیک هندی که و بسیاری دیگر از مناطق، در آستانه انقراض باشند. بنابراین در اینجا لیستی از چنین بازی های فراموش شده را که احتمالا با دوستان یا فرزندان خود بازی کرده اید  را ارائه می دهیم:

Lagori or Pithu
این زمانی یک بازی بسیار محبوب در بین کودکان بود. این بازی شامل یک توپ و یک ستون از سنگ های صاف است (که در بالای یکدیگر قرار می گیرند). یکی از اعضای تیم، توپ را پرتاب می کند تا سنگ ها به زمین بیافتند. سپس این تیم سعی می کند سنگ ها را به جای خود برگردانند در حالیکه تیم مقابل (معروف به ضربه زننده ها) به آنها توپ پرتاب می کنند. اگر توپ به کسی بخورد، از بازی خارج می شود و تیمش بدون او به بازی ادامه می دهند.

برای خرید بلیط هواپیما تیک بان در کنار شماست.

Kancha or Marbles
این بازی هنوز هم یک بازی محبوب در بین بچه های مناطق روستایی است. این بازی با مهره های شیشه ای گرد انجام می گیرد و انگیزه بازی، جمع آوری هر چه بیشتر مهره به وسیله پرتاب کردن و زدن مهره های دیگر با مهره های خود است.

Gilli Danda
گیلی داندا یک بازی شبیه به کریکت و بیس بال است، محبوبیت آن در هند زمانی با کریکت رقابت می کرد. این بازی با یک تکه چوب کوچک انجام می گیرد که از هر دو طرف نوک آن کوتاه شده است، به این تکه چوب گیلی گفته می شود، و یک چوب بزرگ دیگر به نام داندا وجود دارد که از آن برای پرتاب کردن گیلی استفاده می شود. هدف این بازی پرتاب گیلی تا دورترین جای ممکن است.

Lattoo
لاتو نوعی بازی است که در آن یک شیء چوبی (لاتو) چرخانده می شود، که این شیء در نیمه پایین خود دارای شیار، و در قسمت پایین خود دارای یک میخ است که روی آن می چرخد. یک رشته ضخیم دور شیارهای قسمت پایین آن پیچیده شده و کشیدن آن رشته باعث چرخش آن می شود.

Four Corners
چهار گوشه نوعی بازی است که اغلب توسط کودکان دبستانی انجام می شود. چهار گوشه مشخص می شود و یک بازیکن به عنوان «ایت»  انتخاب می شود. بقیه بازیکنان باید بدون اینکه توسط ایت گرفته شوند، جای خود را در گوشه ها عوض کنند. اگر بازیکنی توسط ایت گرفته شود یا هیچ گوشه خالی برای ایستادن او نباشد، او به جای «ایت» به بازی ادامه می دهد.

رزرو هتل دهلی را به تیک بان بسپارید.

Kho Kho
این بازی شامل دو تیم است که برای پیروزی، باید بازیکنان تیم مقابل را تعقیب کنند و به آنها ضربه بزنند. تیم تعقیب کننده ۹ بازیکن را به بیرون از زمین می برد و آنها روی زمین در یک خط به صورت متناوب روبروی هم می نشینند. قبل از اینکه زمان تمام شود، تعقیب کننده ها باید مطمئن شوند که دونده ها را گرفته اند (هر بار یک نفر وارد میدان می شود).

Vish Amrit
این بازی، نوع هندی بازی «قفل و کلید» است. هدف بازی این است که یک نفر به عنوان «دنر» بازیکنان دیگر را لمس کند و به آنها ویش بدهد. به محض اینکه به کسی ویش داده شد باید در جای خود بایستد تا زمانی که یکی از اعضای تیم بیاید و به او دستور دهد. زمانی بازی زمانی تمام می شود که همه بازیکنان گرفته شوند و کسی نباشد که به دیگری دستور دهد.

مطالب مرتبط

بهترین سرگرمی‌های که در لندن می‌توانید با کودکان انجام دهید

Master

۷ راهکار برای کاهش هزینه های سفر

Master

آیا لباس‌ها به ویروس کرونا آلوده می‌شوند؟

Master

نظر خود را ثبت کنید