30.7 C
Tehran
۳۱ شهریور ۱۳۹۸
جاذبه های گردشگری

معابد تایلند؛ زیارتگاه یا شاهکار معماری؟

اگر به دنبال یادگیری مذاهب مختلف جهان هستید، باید به تایلند سری بزنید. کشوری که پر از معابد باشکوه بودایی‌هاست، تعدادی از اینها به قرن‌ها پیش تعلق دارند، تعدادی دیگر بسیار تازه‌تر هستند. معابد تایلند از جنس چوب، سنگ و حتی از بطری‌های بازیافتی ساخته شده‌اند و همگی حس آرامش را به بازدیدکنندگان هدیه می‌دهند. اگر به اندازه کافی خوش‌شانس هستید که از اینجا دیدن کنید، خودتان را خوشبخت بدانید.

معبد Sanctuary of Truth
محراب حقیقت در پاتایا معنای جدیدی به جهان می دهد. روی هر اینچ از ساختار چوبی آن که به سبک سنتی بودایی و هندو کار شده است کنده‌کاری‌های پیچیده‌ای کار شده است. این معبد نسبت به دیگر معابد جدید تر است و در حال تکمیل است؛ ساخت آن در سال ۱۹۸۱ شروع شد و طبق برنامه تا سال ۲۰۵۰ کامل می شود. هدف آن احترام به ارزش‌های سنتی و باستانی زمین، دانش و فلسفه شرق با استفاده از آموزش درباره مسئولیت‌پذیری انسانی، تفکر، چرخه زندگی و ارتباط زندگی با جهان هستی است.

رزرو هتل پاتایا خود را از گردشا بخواهید.

معبد Wat Phra That Lampang Luang
در معبد فرا در استان لامپانگ که یکی از مقدس‌ترین معابد تایلند است، موهای بودا نگهداری می‌شود. این بنا همچنین به عنوان یکی از بهترین نمونه‌های معماری لانا شناخته می‌شود. این معبد مربوط به قرن سیزدهم دارای مارپیچ های مخروطی یا گنبدی است که ارتفاع آن بیش از ۴۰۰ متر است (۱۲۵ فوت). اگرچه دیگر معابد بازسازی و مدرن شده‌اند، این معبد ساختار اصلی خود را حفظ کرده است.

معبد Temple of a Million Bottles
این معبد، یک معبد معمولی بودایی نیست؛ بلکه یکی از معابد منحصر به فردی است که در تایلند خواهید دید. این مجموعه از ۱.۵ میلیون بطری بازیافتی در طراحی‌اش استفاده کرده است؛ حتی از بطری‌ های شیشه‌ای در ساخت توالت استفاده شده است. عموما از بطری‌های قرمر و سبز در ساخت بنا استفاده شده است؛ از درپوش‌ بطری‌ها برای ساخت کفپوش بهره برده‌اند. این مجموعه در حدود ۲۰ ساختمان دارد که شامل اتاق‌های عبادت و برج آب است.

معبد Temple of the Emerald Buddha
معبد بودای زمردین (فرا کائو) ممکن است نام مناسبی نباشد چون تنها چیز مشترکی که بین بودا و زمرد وجود دارد رنگ سبز است. مجسمه بودای ۶۶ سانتی‌متری (۲۶ اینچی)، از جنس یشم ساخته شده است. این معبد محیط را زیبا کرده است. گفته می شود که مجسمه بودا، با لباسی از طلا، مربوط به قرن پانزدهم میلادی است. این مجسمه به مدت چند قرن در معابد بسیاری در سرتاسر تایلند گردانده شده و در نهایت در سال ۱۷۸۴ به بانکوک آورده شده است.

با گردشا به آسانی بلیط هواپیما بانکوک را در زمان دلخواه خریداری کنید.

معبد Wat Mahathat, Sukhothai
معبد ماهاتات واقع در پارک تاریخی سوخاتای در شمال تایلند، یکی از معابد باستانی است که مهم‌ترین و تاثیرگذار ترین معبد این پارک به شمار می‌آید. تعدادی از ۱۶۸ مجسمه همراهان بودا با دستانی بسته، گنبد اصلی را آراسته‌اند تا به‌عنوان عتیقه‌هایی متعلق به بودا باقی بمانند. این اثر با نام معبد که “معبد عتیقه بزرگ” نام گرفته مناسبت دارد. یک مجسمه بزرگ بودا در حالت نشسته دیده می‌شود و یک مجسمه بزرگ دیگر در از بودا در حالت ایستاده در نزدیکی آن به چشم می‌خورد.

معبد Arun
معبد آرون که به معبد سپیده‌دم مشهور است را می‌توان معبدی باشکوه نامید. این معبد، در بالای رودخانه چائو پرایا در بانکوک قد برافراشته است، وقتی در آسمان شب قرار می گیرد چیزی از یک مجسمه کم ندارد. این معبد که یکی از مکان‌ های برجسته تایلند است، در نور صبحگاهی فوق‌العاده دیدنی می‌شود. برجی به سبک خمری‌ها، پوشیده از چینی‌های رنگارنگ، در زیر نور خورشید برق می زنند. ساختمان‌های اطراف نیز با صدف‌های دریایی و چینی پوشیده شده اند.

مطالب مرتبط

معروف ترین غارهای جهان

admin

در سفرهای جاده ای این مناطق را از دست ندهید

admin

گذرگاهی به نام جاده ابریشم

admin

نظر خود را ثبت کنید