33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
جاذبه های گردشگری

بی نظیر ترین آبشارهای جهان

کره زمین میزبان آبشار های بسیار زیبایی است که دیدن آنها هر انسانی را به وجد می آورد. تعدادی از معروف ترین آبشارهای جهان را برایتان گرد آوری کردیم و توصیه می کنیم حتما حداقل از یکی از آنها دیدن کنید. برای دیدن این آبشارهای زیبا هم اکنون بلیط هواپیما خود را از تیک بان تهیه کنید.

آبشار Dalmatia -کرواسی
زمانیکه که بقیه آبشارها در لیست ۱۰ جاذبه های منحصر به فرد بودند، این آبشار شبکه ای از آبشارهای بی شماری بود. برخی از آبشارهای تکی ما را به اندازه کافی تحت تاثیر قرار می دهند، چه برسد به اینکه شبکه ای باشند! آبشارها از دریاچه های روشن و رنگارنگ که زندگی پر طراوتی را به این اکوسیستم سرسبز و محافظت شده می بخشند جدا شده اند زمانی که در امتداد مسیر این آبشار ها حرکت کنید، یکی از بهترین گردش های عمرتان را تجربه می کنید، چرا که تا چشم کار می کند فقط جذابیت می بینید.

آبشارهای chitrakoot،-chhattisgarh در هند
اغلب به عنوان “آبشار نیاگارا هند” شناخته می شود، در پارک ملی دره کنجر واقع شده و به شکل نعل اسب می باشد. ارتفاع آن ۹۵ فوت (۲۹ متر) و شناخته شده ترین آبشار این کشور است.

هم اکنون بلیط هواپیما خود را به مقصد پکن تهیه کنید.

آبشار هوکادالور، ایسلند
یکی از آبشارهای منحصر به فردی است که تا به حال در جهان دیده ایم، این آبشار وسیع در رودخانه Hvíta قرار گرفته است. در رود طلایی جاذبه های جنوب غربی ایسلند قرار دارد که تقریبا در برنامه سفر همه گردشگران است. علاوه بر شکل منحصر به فردش شاهد رنگین کمان های زیبای آن خواهید بود.

رودخانه پاترو، گویان
گفته می شود یکی از بلندترین آبشار های قطره ای در جهان است، این اعجوبه مستطیلی شکل بر فراز پوشش گوانای باستان در میان برخی از جنگل های بارانی زمین قرار دارد. ما مطمئنیم مکان هایی مانند این آبشار طبیعی می تواند رونق گردشگری زیادی پیدا کند.

آبشارهای کوئینزلند – استرالیا
شناخته شده ترین آبشار ۲۶۸ متراست که در سازمان ملل متحد و سازمان علمی و فرهنگی (یونسکو) به عنوان آبشار مرجانی کوئینزلند ثبت شده است.

برای خرید بلیط چارتر خارجی تیک بان همراه شماست

آبشارهای Plitvice
مجموعه ای از آبشارها که ۱۶ دریاچه پلیتویس پارک ملی را به هم متصل می کنند و این منظره زیبا را به محبوب ترین جاذبه طبیعی در کرواسی تبدیل می کند. در میان تپه های جنگلی در نزدیکی مرز بوسنی قرار دارد و دارای جوی های کوچک، دریاچه ها و آبشارهای جذاب است. با قایق رانی رایگان مسافران می توانند از پایین دریاچه Veliki Slap، بلندترین آبشار کشور را مشاهده کنند.

آبشار ناچی – ژاپن
زیبایی طبیعی و بزرگی این آبشار، آن را به یکی از مشهورترین و پربازدیدترین آبشارهای ژاپن تبدیل کرده است. از اتصال چهار رودخانه تشکیل شده است و با اینکه بازدید از این مکان هیچ هزینه ای ندارد، بازدید کنندگان باید هزینه پارکینگ را قبل از رفتن به سکوی مخصوص پرداخت کنند.

آبشار فرشته – ونزوئلا
فرشته فالز یا سالتو انگل، بلندترین آبشار جهان است، در مجموع ۹۷۸ متر از Auyan Tepui بدون وقفه می ریزد. از آنجا که در منطقه جنگلی قرار دارد، تنها راه دسترسی به پارک ملی کانایا و ورود به دروازه فرشته راه هوایی است.

آبشار ویکتوریا – زیمبابوه
آبشار ویکتوریا (با نام بومی Mosi-oa-Tunya یعنی “دود رعد و برق”) در مرز بین زیمباوه و زامبیا قرار دارد. اغلب به عنوان بزرگترین آبشار در جهان نامیده می شود، با اینکه که در واقعیت نه بلندترین و نه وسیع ترین آبشار است! با عرض ۱.۷ کیلومتر و ارتفاع ۱۰۸ متر تقریبا دو برابر ارتفاع نیاگارا در آمریکای شمالی را دارد. از نظر ارتفاع و عرض جغرافیایی، آبشار ویکتوریا تنها با آبشار ایگوازو جنوبی در رقابت است.

با خرید بلیط هواپیما ارزان خود را به مقصد پکن تهیه کنید.

 آبشار اریکلی
یکی از معروفترین آبشارهای منطقه مرمره، تقریبا در میان درختان پنهان است. روستای کوه اریکلی هم به ویژه برای علاقه مندان به پیاده روی و طرفداران میوه های درختان روستایی مورد توجه قرار گرفته است.

آبشار ماناوگات
این آبشار از کوه ها، جنگل ها و دره ها عبور می کند و در نهایت به آبشار مرکز شهر مانوگات منتهی می شود، با اینکه ارتفاع زیادی ندارد اما از زیبایی زیادی برخوردار است. رودخانه مانوگات هم یک مکان عالی برای تورهای قایقرانی است که در میان رودخانه توقف دارند.

مطالب مرتبط

این ۱۵ مکان دیدنی سویل، شهر هرکول را دیدنی کرده است!

Master

تالاب میانکاله، بهشت پرنده نگری ایران

Master

گذرگاهی به نام جاده ابریشم

Master

نظر خود را ثبت کنید

ثبت دیدگاه

  • عالی
  • خیلی خوب
  • خوب
  • معمولی