33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
کرونا

چرا ویروس کرونا به دستگاه تنفسی حمله می کند؟

چرا ویروس کرونا به دستگاه تنفسی حمله می کند؟

چرا ویروس کرونا به دستگاه تنفسی حمله می کند؟

کروناویروس جدید عامل بیماری تنفسی است که دمای سرد را بیشتر می پسندد بنابراین در بین نقاط مختلف بدن دستگاه تنفسی را اننتخاب می کند چراکه دما در دستگاه تنفسی ۳۳ درجه سانتی گراد است.

عضو هیات علمی گروه میکروبیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در همین زمینه توضیحات کاملی را بیان می کند که در ادامه می خوانیم.

دکتر مریم واعظ جلالی، دکتری تخصصی ویروس شناسی پزشکی با بیان اینکه کرونا ویروس جدید هم خانواده ویروس های کرونایی مانند مرس و سارس می باشد و اکثر افراد در طول عمر خود به این ویروس ها که عامل سرماخوردگی هستند مبتلا می شوند. نگرانی ها بابت ویروس جدید به دلیل سرعت بالای انتقال آن و ایجاد مشکلات حاد تنفسی در بیماران می باشد.

هرجند درصد مرگ و میر بر اثر کرونا پایین تر از سارس مس باشد ولی سرعت شیوع آن بسیار نگران کننده است. این بیماری به راحتی از طریق تماس با فرد آلوده منتقل می شود و هنوز به خوبی مشخص نیست تکثیر آن در سلول چگونه است.

ویروس کرونا پس از ورود به بدن ابتدا دستگاه تنفسی فوقانی را درگیر کرده سپس و به تدریج ریه ها را مبتلا می کند و در موارد حاد منجر به ایجاد تنگی نفس و مشکلات تنفسی شدید می شود.

از چه کسانی در مقابل کرونا ویروس بیشتر مراقبت کنیم؟ 

سالمندان، افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف و بیماری زمینه ای مزمن قلب، دیابت، افراد دارای پیوند عضو، مصرف کنندگان داروهای کورتونی و یا افرادی که دوره شیمی درمانی را می گذرانند، در برابر ویروس کرونا بیشتر از افراد عادی نیازمند مراقبت هستند.

مطالب مرتبط

توصیه های مهم برای پیشگیری از کرونا

Master

ترس از بیماری کرونا و تاثیر ‌آن بر بدن

Master

ناسا کرونا را به فضا نمی برد!

Master

نظر خود را ثبت کنید