33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
اخبار کرونا

آیا داروی کرونا به زودی ساخته می شود؟

آیا داروی کرونا به زودی ساخته می شود؟

آیا داروی کرونا به زودی ساخته می شود؟

به تازگی خبری مبنی بر ساخت داروی کرونا  منتشر شده است. یک شرکت ژاپنی مشغول تولید دارویی با استفاده از پلاسمای خون بیماران شفایافته از بیماری کرونا می باشد. تا به حال از این روش درمانی برروی ۱۷ بیمار چینی استفاده شده است. با استفاده از این روش محققان یک گام به درمان ویروس کرونا با استفاده از خون بیماران شفا یافته نزدیک شده اند.

یک شرکت داروسازی در ژاپن، به نام تاکدا takeda دارویی را با روش درمان مبتنی بر پلاسما و با استفاده از سیستم ایمنی بدن افرادی که از ویروس کرونا جان سالم به در برده اند، می سازد. این دارو از ترکیب پروتئین های مقابله کننده با بیماری در بدن بیماران شفایافته ساخته می شود و به بدن مبتلایان تزریق می گردد.  مبتلایان با استفاده از پروتئین های تزریق شده می توانند با ویروس راحت تر مبارزه کنند.

این روش درمانی مدتها قبل در درمان بیماری ابولا نیز به کار رفته است. در پلاسمای خون افراد شفا یافته مقدار زیادی آنتی بادی وجود دارد که در مبارزه با بیماری به بدن کمک می کند.

شرکت تاکدا این دارو را TAK-888 نام گذاری کرده اما اعلام کرده از پلاسمای خون یک بیمار فقط می توان برای یک بیمار مبتلای دیگر درمان تهیه کرد. بیمارستان های چین از این شیوه در درمان برخی از بیماران استفاده کرده است اما هنوز برای تولید انبوه این دارو بسیار زود است.

سازمان جهانی بهداشت درمان های مبتنی بر پلاسما را مهم تلقی کرده است. همچنین دکتر گرگ پولند از مایو کلینیک در مینه سوتا چنین درمانی را ارزشمند می داند. تا به حال ۱۱ بیمار در بیمارستانی در ایالت ووهان چین درمان پلاسمای خونی را دریافت کرده اند که اکثر آنها رو به بهبودی هستند.

مطالب مرتبط

آیا خوردن ماهی موجب ابتلا به ویروس کرونا می شود؟

Master

آموزش تعطیل نیست!

Master

گردشگری مجازی، پدیده ای رو به رشد

Master

نظر خود را ثبت کنید