6.7 C
تهران
۱۶ بهمن ۱۴۰۱
مجله گردشگری تیک بان
جاذبه های گردشگری

زیبایی های زنگبار بی‌انتهاست

جذابیت زنگبار بی‌انتهاست. شن‌های سفید و آب‌های فیروزه‌ای دورتادور جزیره را فرا گرفته و تاثیرات آفریقایی، هندی، عربی و پارسی در هم تنیده شده و شهر سنگی را تحت تاثیر قرار داده است.  پیشینه فرهنگی غنی برای این شهر به ارمغان آورده‌است. اگر اولین بارتان است که مشهورترین جزیره تانزانیا را می‌بینید، اینجا نکته‌هایی را برای شروع سفرتان آماده کرده‌ایم.

سواحل
سواحل زنگبار بسیار مشهور هستند. شن‌های زیبای سفید و آب‌های فیروزه‌ای، کشتی‌های سنتی و قدیمی عربی در آب، همگی در زیر آسمان آبی قرار گرفته‌اند. نخل‌های نارگیل به آرامی در نسیم موج می‌زنند. چه بخواهید بعد از یک سفر سافاری به آرامش برسید یا به عنوان یک مقصد برای تنها ماندن به اینجا بیایید، این سواحل در شرق خط ساحلی زنگبار جزیره‌ای بهشتی را در منطقه‌ای گرمسیری به شما پیشنهاد می‌دهد.

هر ساحل خصوصیات مخصوص به خود را دارد. پاجه بخاطر ورزش موج‌سواری با کایت مشهور است. ماتمو خصوصیت جالب‌تری دارد و شن‌های پودری این ساحل و زندگی روستایی آن نظر همه را جلب می کند. نانگوی، در زنگبار شمالی ترکیبی از زندگی معاصر و زندگی سنتی را می‌بینید. قایق‌های ماهیگیری از دوردست‌های دریا ظاهر می‌شوند. سواحل در نزدیکی کندوا این مزیت را دارد که در تمامی ساعات شبانه‌روز  امکان شنا کردن وجود دارد. ساحل پونگ‌وی ساکت و بکر است و برای دور شدن از جمعیت و ازدحام بسیار مناسب است. جامبیانی، با آب‌های فیروزه‌ای و خانه‌های سفید شده در نور آفتاب، مکانی ایده‌آل برای کسب دانش درباره زندگی محلی این منطقه است.

شهر سنگی
شهر زنگبار سکونتگاه اصلی این جزیره است و شهر سنگی قدیمی و تاریخی روح و قلب آن است. همچنین مکان فوق‌العاده ای برای هماهنگ شدن با آهنگ جزیره است. گردش‌تان را از باغ‌های فرودانی آغاز کنید، یک خط ساحلی سرزنده که همه زنگباری‌ها از همه سنین در اوایل عصر، آنجا جمع می‌شوند تا غروب خورشید را تماشا کنند و لذت ببرند. همچنین خانه عجایب، در اینجا وجود دارد که گفته می شود بزرگترین درهای حکاکی شده در شرق آفریقا را دارد. از خانه شگفتی ها، مسیر خود را به سمت پیچ و خم های کوچه‌های باریک شهرسنگی تغییر دهید، در موزه قصر توقف کنید و نمایش زندگی سلطنتی سلطان عمان در قرن نوزدهم را ببینید.

پارک ملی جوزانی-چواکا
جوزانی بزرگترین منطقه جنگلی طبیعی زنگبار است و زندگی گیاهی منطقه را به نمایش می‌گذارد که بیشتر جزیره را پوشانده است. این پارک به خاطر میمون‌های قرمز زنگباری، گونه‌ای در حال انقراض که فقط در این منطقه یافت می شود مشهور است. این جنگل زیستگاه انواع دیگر میمون‌ها، غزال‌ها، گالاگوها و بیش از ۴۰ نوع پرنده هم هست. به راحتی در یک سفر یک روزه از شهر زنگبار می‌توانید از جوزانی دیدن کنید.

تورهای ادویه‌ای
در روزگاران گذشته، اقتصاد زنگبار مبتنی بر تجارت ادویه بود. امروزه، این تجارت کمرنگ شده است، با این وجود به یک تور ادویه‌ای بروید و از مزارع آن جزیره دیدن کنید و یک سفر نیم روزی را به آن اختصاص دهید که می‌تواند برایتان اطلاعات مفیدی به همراه داشته باشد. در این تورها، شما مزه و عطر بسیاری از ادویه‌ها، گیاهان و میوه‌هایی که در زنگبار رشد می‌کند از جمله دارچین، میخک، وانیل، جوز، جک‌فروت و لیموترش را ببینید و امتحان کنید.

غواصی و اسنورکلینگ
آب‌های شمال زنگبار با وجود صخره‌های مرجانی بسیار زیبا، انواع ماهی‌ها و جریان‌های آبی آرام، برای غواصی بسیار فوق العاده هستند. با غواصی در بیرون از خط ساحلی شهر سنگی، صخره‌های مرجانی نرم، سخت و لاشه‌های کشتی های غرق شده را می‌توانید ببینید. شرکت‌های غواصی فراوانی وجود دارد که می توانید از میان آنها هر ساحلی را به عنوان مقصد انتخاب کنید.

مطالب مرتبط

سفر با اتوبوس های لوکس، تجربه ای متفاوت

Master

مونمارتر پاریس، بهترین مقصد هنرمندان!

Master

روستای ابیانه، سفر به تاریخ ایران زمین!

Master

نظر خود را ثبت کنید