33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
جاذبه های گردشگری

از زیبایی های خلیج کرواسی مات بمانید

این شهر بندری دارای جذابیت های خاص خود مثل مناطق کوهستانی، جزایر بی شمار شهرهای باستانی، کلیساهای قرون وسطایی، قلعه های اسرارآمیز، سواحل زیبا، رستوران های درجه یک و حیات وحش است.

معماری قلعه ترسات (Trsat) را تماشاکنید
جذاب ترین بخش ریجکا این قلعه است که به قرن سیزدهم فرانکوپان برمی گردد و در بالای شهر قرار دارد. مناظری استثنائی مسیرهای شیب دار از ریجکا تا جزایر خلیج را در برگرفته است. به Trsat که می روید به تماشای کلیسای آن که یک مکان کوچک زیارتی کاتولیک است بروید.

بهترین غذاها رابخورید
این روستای آرام و مخصوص ماهیگیری در بین ریجکا و شهر توریستی اوترو-مجارستان واقع شده است و در سال های اخیر شهرت غیر منتظره ای را به عنوان یکی از مناطق مهم آشپزی کرواسی بدست آورده است. پر از غذاهای دریایی محلی است که غذاهای تازه آن، با روغن زیتون با کیفیت بالا و مارچوبه وحشی سرو می شوند.

برای تهیه بلیط هواپیما خارجی به تیک بان سامانه خرید بلیط هواپیما (www.tikban.com) مراجعه نمائید.

از کرز بازدید کنید
سرزمینی سرسبز که دومین جزیره بزرگ با جنگل های بکر است. خانه های سنگی باستانی چهره ای خشن به مسافرین خود نشان می دهد که می خواهند از اسکله ها و بنیس و بیلی بازدیدکنند. هر دو دارای سواحل کوچک و شگفت آور همراه با صخره های مهیب هستند، ازطرفی غرفه های گریفون هم دراین ناحیه قرار دارند که مورد بازدید قرار می گیرند.

از لوژین زیبا دیدن کنید
لوژین یک جزیره کوچک و دارای سه شهر تاریخی و سواحل محبوب است که از کرس جدا شده است. این جزیره پناهگاهی امن برای دلفین های دریایی فراهم می کند. زیباتر از آن، در نزدیکی لوژین، شهرک اصلی این جزیره است. در فصل تابستان، چشم اندازهای چشمگیر آن مانند آبشارهای بلند و دوست داشتنی، رستوران ها، کافه ها و هتل هایی زیباو یک موزه جالب بسیار دیدنی اند.

از Rab بازدیدکنید
شما می توانید در فصل تابستان از جزایر دوست داشتنی کوچک همراه با سواحل شنی و سنگریزه ها لذت ببرید. Rab Town جزیره ای جذاب و زیبایی است که از قرن چهارم قبل از میلاد بوجود آمده است. امپراتور روم ۱۰ سال قبل از میلاد مسیح این جزیره را به عنوان شهری مستقل اعلام کرد و به نام فلیکس شناخته شد. تا به امروز نمایش های خوب از جمله جشنواره های تابستانی جادوگران توسط ستاره های محلی پاپ، دی جی ها و نوازندگان کلاسیک برگزار می شود.

مطالب مرتبط

پل طلایی یا پل دست خدا؟

Master

از پارک ملی گلیشر آمریکا دیدن کنید

Master

انگکور وات یکی از شگفتی های جهان

Master

نظر خود را ثبت کنید