33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
رستوران ها

این غذاها را بخورید و به اژدهای آتشین تبدیل شوید

از کالیفرنیا گرفته تا تایلند، بهترین غذاهای دنیا همراه با فلفل، سس و روغن مخصوص سرو می شوند که حتی تندترین چاشنی ها را هم به چالش می کشند.

همراه با غذاهایی به سبک نیویورک می توانید بی نظیرترین فلفل های دنیا را بخورید. افرادی که طبع گرم دارند علاقه مند به Phaal نوعی ادویه کاری انگلیس و هندی هستند که حاوی میلیون ها Scoville است و در منوهای غذا به نام “کاری گرم و تند” نوشته می شود. phaal با انواع مختلفی از فلفل دلمه ای ساخته شده است و یکی از فلفل های مورد استفاده در آن کارولینای ریپر است که به یکی از گرمترین فلفل های جهان مشهور است. در شهر نیویورک افرادی که در چالش رستوران ها شرکت می کنند، اگر رقیبان با موفقیت یک ظرف کاری را به پایان برسانند، می توانند آن را بر روی Phaal Of Fame قرار دهند و یک گواهی نامه ویژه دریافت کنند.

بلیط هواپیما نیویورک خود را از تیک بان، سامانه خرید بلیط هوایپما (www.tikban.com) بخواهید.

سالاد سام توم تایلند از پاپایا و فلفل های تند تهیه می شود که البته همیشه طعم آن تند نیست و معمولاً با میگو، گیاهان دارویی و فلفل دلمه ای موجود در جنوب شرقی آسیا تهیه می شود. در ایرلند، می توانید بال مرغی که به گیاه کراولینا آغشته شده است را امتحان کنید.

رستوران just wing it در دوبلین ایرلند است که با طعم دارکردن بال مرغ با کارولینای ریپرز، یکی از معروف ترین فلفل های دنیا، نوعی غذای سحرانگیز را سرو می کند. به گزارش لووین دوبلین، این بال ها به قدری تند و پرحرارت هستند که سرآشپزشان هنگام پخت آن ها دستکش و ماسک صورت می پوشد.

کشور چین یکی از مهم ترین کانون های غذای تند جهان است
شهر چونگ کینگ چین، گاهی به “شهر hotpot” نامیده می شود و یکی از محبوب ترین مکان ها برای امتحان کردن یک Hotpot Sichuan است که از آن به عنوان اسپانیک ترین کانون در چین یاد می شود. مردم از سراسر جهان به این شهر چین می آیند تا این غذا را امتحان کنند، که یک سوپ تند و تیز است و حاوی سیر، روغن، فلفل قرمز و شاه توت سیچوان است. این غذا را می توان در مکان های مختلف چین سفارش داد و میزان تندبودن آن هم بستگی به سلیقه و سفارش شما دارد. در انگلستان هم می توانید بال مرغی که با یک سس مخصوص سرو می شود و در کاسه های Naga Viper که به عنوان تندترین فلفل جهان توسط کتاب رکوردهای جهانی گینس در سال ۲۰۱۱ ثبت شده است سفارش دهید. این غذای ایتالیایی چالش برانگیز در انگلیس سرو می شود که هنگام خوردن آن رقیبان ۱۰ دقیقه فرصت دارند شش عدد از این بال های تند سس دار را بخورند. پس از اتمام، آنها باید تا مدت ۵ دقیقه “دوره سوختگی” را پشت سر بگذارند.

برای تهیه بلیط هوایپما پکن به تیک بان، سامانه خرید بلیط هوایپما (www.tikban.com) مراجعه کنید.

رستورانی در فلوریدا نوعی سوپ تند تهیه می کند که ترکیبی از ۱۲ فلفل فوق العاده تند مختلف است که آن را inferno soup می نامند و بسیاری از فلفل های آن از تندترین های جهان به حساب می آیند و در آخر این مسابقه به کسانی که ۳۰ دقیقه تحمل کردند تقریبا ۴ پوند جایزه می دهند. به گفته برگزارکننده این مسابقه این چالش مستلزم این است که رقبا باید در محل خود بمانند و مجاز نیستند هیچ نوشیدنی یا افزودنی بخورند.

مطالب مرتبط

۵ رستوران برتر بالی با طعم انواع فرهنگ ها

Master

آنچه در مورد غذاهای بومی آمریکای شمالی نمی دانستید

Master

با بهترین رستوران های تایلند آشنا شوید

Master

نظر خود را ثبت کنید