33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
جاذبه های گردشگری

گذرگاهی به نام جاده ابریشم

Bishkek – Kyzyl-Oy
در ابتدای سفر، ما باید از دو گذرگاه کوهستانی «تو آشو» و «آلابل» عبور کنیم. ما از دره شگفت انگیز سوسامیر می گذریم که بهشتی برای عشایر و گاوهایشان است. علی رغم اینکه تابستان است اما ما تضمین می کنیم که اینجا زمستان واقعی می باشد. بعدا ما از بزرگراه به جاده خاکی خواهیم رفت؛ جاده ما در امتداد رودخانه کوکمرین است (یکی از چالش برانگیزترین قایق رانی های کشور را تجربه خواهید کرد). ما به کیزیل اوی خواهیم رسید، یک روستای کوهستانی که در ارتفاع حدود ۱۸۰۰ متری واقع شده است. در اینجا می توانید از مناظر باشکوه اطراف روستا عکس بگیرید. به ویژه رنگ آمیزی آن که خاک رس قرمز از پایین تا بالای کوه را پوشش داده است.

رزرو هتل خود را در هر زمان به تیک بان بسپارید

Kyzyl-Oy Oy – Son Kul
پس از این روستا، جاده ما را به تنگه خواهد رساند، در امتداد رودخانه کوه، در جاده سرپنتین حرکت خواهیم کرد. هدف رسیدن به دریاچه سون-کول است، بنابراین ما باید به گذرگاه کوه دیگری برویم، که در کنار معدن زغال سنگ کارا-کچه قرار دارد. زمانی که به کمپ واقع در سون کول رسیدیم، می توانید از مهمان نوازی عشایر قدردانی کنید. شما با سبک زندگی و آداب و رسوم آنها آشنا خواهید شد. شما همچنین می توانید در علفزارهای بزرگ با منظره فراموش نشدنی از دریاچه، سوار اسب های قرقیز شوید. بنابراین شما می توانید از مناظر شگفت انگیز اطراف خود لذت ببرید.

Son-Kul – Tash Rabat
هدف امروز رسیدن به کاروانسرای تاش رباط است، بنابراین ما باید به گذرگاهی به نام مولدو آشو برویم. تاش رباط یک بنای تاریخی است که توسط راهبان در قرن دهم بنا شده است. در طول تاریخ جاده ابریشم، تاش رباط اهمیت مذهبی خود را از دست داده و عملکرد اصلی آن به عنوان صومعه جای خود را به اقامت کاروان ها و مسافران داده بود.

Naryn –Bokonbaevo- Skazka- Tamga
صبح به سمت بزرگترین دریاچه کوهستان ایسیک کول، کروارید قرقیزستان خواهیم رفت. ما به ساحل جنوبی دریاچه می رویم. در جاده بوکونبائو، شکارچی عقاب را با پرنده طعمه اش خواهیم دید. بعدا، از کانیون اسکازکا بازدید خواهیم کرد، که یک افسانه از پری است. در اینجا می توانید اشیاهایی با اشکال و اندازه های شگفت انگیز را ببینید. یک آسمان خراش واقعی یا یک حیوان ممکن است در مقابل شما ظاهر شود. در عصر، زمانی که به تامگا رسیدیم، یک حمام روسی به نام «بانیا» را امتحان خواهید کرد.

Grigoriev and Semienov gorge – Chon Kemin
پس از صبحانه، به سمت تنگه گریگوریو و سمینوف خواهیم رفت. این تنگه ها در ساحل شمالی دریاچه ایسیک-کول، ۶۰ کیلومتری چولپون-آتا واقع شده اند. این مکان ها به عنوان مشهورترین جاذبه های منطقه ایسیک کول در نظر گرفته می شوند. به سمت اولین دریاچه تنگه گریگوریو حرکت می کنیم و یک پیک نیک در ساحل خواهیم داشت. شما می توانید پیاده روی کنید، از طبیعت وحشی اطراف خود لذت ببرید و زمان دلپذیری را در این مکان زیبا سپری کنید. در عصر، به تنگه «چون کمین» خواهیم رفت.

با تیک بان به آسانی بلیط خارجی ارزان تهیه نمایید

Chon Kemin – Burana – Bishkek
جاده بیشکک از تنگه بوم عبور می کند. در جاده، از برج بورانا در حدود ۸۰ کیلومتری پایتخت بازدید خواهیم کرد. این برج با بناهای تشییع جنازه و آثار خاکی، بازمانده قلعه و سه مقبره است. تمام اینها از شهر باستانی بالاساگین بازمانده است که توسط کاراخانیدها در اواخر قرن نهم ساخته شده اند. پس از ناهار، ما فرصت بازدید از بازار محلی و خرید سوغاتی خواهیم داشت. در عصر، یک شام خداحافظی در رستوران سنتی قرقیز خواهیم خورد.

مطالب مرتبط

مناطق دیدنی اطراف تهران در یک روز تعطیل

Master

رویایی ترین رودهای جهان

Master

با کلیساهای ایران بیشتر آشنا شوید

Master

نظر خود را ثبت کنید